Търся мнение по въпроса....

  • 1 519
  • 34
  •   1
Отговори
Здравейте!
Разбрах, че съм бременна преди 1 седмица след дълго пробване и очакване  Laughing. Бях на лекар и потвърди, но каза че е твърде рано да се правят изследвания и да се говори. Даде ми час за 06 юли, когато ще направим нужните изследвания. Ако не греша трябва да съм 5 г.с. но не чувствам гадене и чувствителност към миризми все още.Предписани ми бяха Утрогестан, Но-Шпа тъй като бях с нередовен цикъл и хормонални проблеми (нисък Прогестерон и висок Пролактин).Вътрешни много се радвам, но не мога да  се отдам изцяло на това щастие, до следващия преглед. Можете ли да ми кажете от личен опит нормално ли е да не се гади и да не се чувства нищо, освен напрежение в гърдите сутрин? Стискайте палци всичко да е ОК живот и здраве. Praynig

# 1
  • Мнения: 2 807

Мила little firefly, честита дългоочаквана бременност!   bouquet

Аз пък никога не съм усетила напрежението в гърдите  Wink

Да, може да не ти се гади, да не повръщаш - само можеш да се радваш на този факт  Grinning
Възможно е гаденето да започне и малко по-късно, след 2-3 седмици например, но не ти го препоръчвам  Wink

Желая ти най-приятната, лека и безпроблемна бременност!  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
И при двете ми бременности нито ми се е гадило, нито съм чувствала напрежение в гърдите, нето какъвто и да е дискомфорт.
Стискам палци. Всичко ще е ок Grinning

# 3
  • Мнения: 3 932
Напълно нормално и дори препоръчително  bowuu

# 4
  • Мнения: 1 121
Честита дългоочаквана бременност! На мен никога не ми се е гадило и никога не съм усещала напрежение в гърдите, а в крайна сметка всичко мина добре. Сега си имам едно малко сладко момченце. Стискам палци всичко да е наред. Почивай си и не се тревожи излишно Hug

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
През цялата бременност не ми се е гадило,не съм повръщала и не са ми пречели миризмите.
Честито  bouquet

# 6
  • Мнения: 4 546
Честита бременност   bouquet
всяка бременност е различна, радвай се, че не усещаш все още дискомфорта на първите месеци.  Grinning някои от симптомите може въобще да не се появат, други - да те връхлетят изеднъж и тогава има да се чудиш защо ти е трябвало да дърпаш дявола за опашката  Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 3 679
С първата ми бременност въобще не ми се гадеше - всяка бременност е различна. С втората бременност разбрах чак в 7 седмица и също не ми се гадеше, за разлика от 1 седмица по-късно когато започнаха всичките му бременнски неразположения, така че...имаш време  Laughing
Стискам палци всичко да е наред   bouquet

# 8
  • Мнения: 6 607
Честито   bouquet Нормално е и няма от какво да се притесняваш.

# 9
  • Мнения: 990
Естествено ,че е нормално. Пожелавам ти и до края на бременността да не ти прилошава, гади ,и т.н. Цялата си бременност изкарах на легло със всички възможни "екстри" , като повръщане, виене на свят,непоносимост към миризми .Отказвах да се храня защото всичко ми миришеше отвратително  Crazy.
Радвай се ,че поне на този етап не ти е лошо. Стискам ти палци всичко да е наред на следващия преглед  Praynig.

# 10
  • Мнения: 689
Честито!   bouquet
Аз също бях като теб. Всяка бременност е различна, така че спокойно.
Желая ти лека и безпроблемна бременност!

# 11
  • Мнения: 319
Това, че не ти се гади въобще да не те притеснява! Радвай се! Peace
Аз за цялата си бременност повърнах само 2 пъти и то единия път защото преядох!  Joy Лакомия!
Изкарах толкоз лека бременност, че като отидох в края на 9-тия месец да ми дадат направление за раждане сестрата си пожела всички бременни да са като мен.
Пожелавам ти безпроблемна и  лека бременност! Радвай се на това неповторимо чувство да усещаш как расте и се развива бебчето в теб!  Hug

# 12
  • Мнения: 336
Честито!
Не се притеснявай, а по-скоро се радвай. Има купища възможни проблеми и дискомфортни усещания по време на бременността, все някое ще те споходи. Но тези неща по никакъв начин не са индикация, че бременността ти протича нормално, а само те карат да се чувстваш ... не много добре. КОлкото по-спокойна си , толкова по-добре за бебето. Ако ти се чувстваш добре и лекарят ти казва че изследванията и бебето са наред, значи няма за какво да се притесняваш. Е, вярно, че е малко странно като четеш и слушаш другите бременни покрай теб какви неща ги спохождат. Почваш да се чудиш на теб какво не ти е наред. Човекът е странно същество - хем не обича да му е зле, хем все очаква да му е зле, хем като не му стане зле почва да се оплаква, че нещо не му е наред. Сякаш е в реда на нещата да се чувстваме постоянно дискомфортно. Аз ще раждам другата седмица, а още нямам и едно оплакване. Дори и килограми не съм качила много - само 7кг. И хем ми е много хубаво, че ми минава леко бреманността, хем не мога да спра да се тревожа, че много хубаво не е на хубаво. Все очаквам не що дасе оплеска накрая. Явно ни е в природата.  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 4 111
Честито! На мен започна да ми се гади след влизането във втория месец и продължи 2-3 седмици. Не е задължително.
Да се похвалиш пак след лекаря!

# 14
  • Мнения: 957
На мен така и веднъж не ми се пригади и нямах никакъв проблем с миризмите. Усещах си ги както и преди да забременея. Освен болките в гърдите и уголемяването им нямах никакви други симптоми. Мъжът ми каза, че слухът ми се бил изострил, защото постоянно му правех забележки, че звукът на телевизора ми е прекалено висок. По- нататък с напредването на бременността нямах киселини, подути глезени само веднъж, запек много рядко, не се чувствах изморена и без енергия, а напротив- кипях от сила. Нямах хранителни ексцесии посред нощ. Хранех се нормално, но пък имах различни периоди, когато ми се ядеше определена храна. Изкарах доматен период, период на препечени филийки с масло и сладко от кайсии, период на компот от вишни, период на риба и миди ( въпреки че не е препоръчително много), период на пресните краставици итн. Не съм яла лимони или кисели краставички, но пък преди да забременея не близвах сладко, докато след като забременях - проядох. Не знам дали леката ми и приятна бременност е свързана с това, но през цялото време пиех витамини и минерали и се чувствах отлично.

Общи условия

Активация на акаунт