гризини,трохковци-откога?

  • 978
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 516
На диети4ният щанд в нашият магазин забелязях,4е има оризови гризини/наподобяват цареви4ните пръ4ици и зрън4о по форма/.
Откога могат да се дават?Те са безглутенови,така,4е може и от по-рано ,предполагам.Ние втора седмица се захранваме с оризова каша,но какво  ще му стане ако някой път пробвам да му дам една гризина да си я сму4е Thinking /ей така,да видя реакцията му и да подбудя някакъв по-сериозен интерес към храната,едва ли ще се задави или бъркам?/
какво мислите?

# 1
  • Мнения: 6 243
Почнах с оризов трохо в края на 6тия, началото на седмия месец. После почнах да давам и царевичен. Този месец яде и от грахама.
Много добре й се отразява - първо се научи да хваща малки предмети доста по-рано от връстниците си (не че е фатално, но беше много сладко), фина моторика се казвало, и да си уцелва устата. Научи се и да дъвче.

Аз вече съм голям фен на троховците и горещо ти ги препоръчвам - след около месец.

# 2
  • Мнения: 2 596
Да, и аз ги видях в магазина и се чудех кога да започна да му давам на юнака. Е, мами опит, казвайте.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 249
Както сладка хапка е казала, безглутеновите (ориз и царевица) можеш вече, а за пшеничните, изчакай до 10 месец. Но нямам предвид масовите царевични пръчици (обработени с оцветители + глутамат и др. такива), а натурални, които се намират по диетичните щандове.

# 4
  • Мнения: 1 629
Аз пробвах да дам оризово трохо, взима го в ръчичка, интересно му е, поосмука го, но ме достраша да го оставя да го налапа, за да не се задави. Sad

# 5
  • Мнения: 6 243
То се стапя в устата - лапни няколко Wink Трудно е да се задави, но в началото го наблюдавай.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Направо съм бясна Imp В царевичния "Трохо",който намерих в диетичния магазин тук, има пшеничен грис!!!А ние още не сме яли глутен.Десет пъти попитах това безглутеново ли е и ми казаха - ами да, нали е от царевица Shocked Добре че погледнах отзад на етикета.Егати безотговорните продавачки Imp А оризов изобщо нямаше...Останахме си без троховци Sad Дайте някакъв друг вариант за фингър фууд?

Общи условия

Активация на акаунт