за акането при кърмаче

  • 439
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 344
Бебка е само на кърма и днес е четвърти ден от както не е акала а само пръцка, при което цапа памперса с пръски ако.Това ме кара да мисля ,че акото е течно.Иначе коремчето не е твърдо и бебка не е кисела.Докторката ме посъветва да не чакам повече и да пристъпя към манипулацията с термометъра.Нека майчета които са минали през този проблем да ми пишат как е станало при тях!

# 1
  • Мнения: 990
Да не би да не му стига кърмата ?Пробвала ли си да се изцеждаш? След като има пръски по памперса , едва ли е запек .

# 2
  • Мнения: 5 026
Повечето кърмачета минават през такъв "запичащ" период. Щом детето е весело и и гриво, не прибягвай до термомеръра-ще се изходи само.

# 3
  • Мнения: 911
Аз това "упражнение" го правя с парченце сапун, вижда ми се по-безопасно от термометъра (особено ако е живачен).
Значи ние си акахме по няколко пъти на ден, после намаляха до 1-2, после само на 1, а накрая нищо!
Отрязвам едно парче от сапун, но така че да му влиза без проблеми в ануса, хубаво заглаждам ръбовете, намокрям го и така. Важно е вкарването да не става насилствено, а да се изчака при отпуснат анус. Трябва да се внимава защото бебето може да започне да обстрелва, може и да свърши работата до няколко часа. Не е желателно да се прави повече от веднъж на ден (не знам защо).
И на мен ми е интрересно, че моят син понякога не ака, а като му направя такава клизма и ги изкарва съвсем течни, което значи, че не е запек, но какво е тогава   и на какво се дължи? А уж като сме на естествено хранене - проблеми няма. 

# 4
  • Мнения: 4 496
като му направя такава клизма и ги изкарва съвсем течни, което значи, че не е запек, но какво е тогава   и на какво се дължи? А уж като сме на естествено хранене - проблеми няма. 
защото не е имало време да се преработи храната.
Бебка е само на кърма и днес е четвърти ден от както не е акала а само пръцка, при което цапа памперса с пръски ако.Това ме кара да мисля ,че акото е течно.Иначе коремчето не е твърдо и бебка не е кисела.Докторката ме посъветва да не чакам повече и да пристъпя към манипулацията с термометъра.Нека майчета които са минали през този проблем да ми пишат как е станало при тях!
Ние сме стигали до 6 дни.Ако използваш термометъра,после сигурно ще се получи един порочен кръг....

# 5
  • Мнения: 38
При нас помагаше топла подсладена водичка и сокче от круши или сливи. Не прибягвай до термометъра често защото има опасност да получи лениви черва и оттук нататък ще чака само помощ(аз съм била така като малка)

# 6
  • Мнения: 707
Иzключително кърмените бебета не акат понякога 6-7 дни. Не виждам смисъл да прибягваШ до термометъра. ОЩе повече детето няма zапек.

# 7
  • Мнения: 291
Аз съм твърд противник на всякакви 'намеси' от описаните по-горе  Naughty Трябва мноооого да е закъсало детето, за да му причиня това.
Преди време една мама беше описала страхотен метод, с който да се помага на бебето да се изака: Сгъваш му крачетата към коремчето и държейки стъпалцата, ги натискаш към коремчето и задържаш. Повтаряш няколко пъти. Има и още един начин да го 'прокараш' - ти яж нещо с такова въздействие, но не с много силен ефект - в смисъл, да не е зелен китайски чай или нещо подобно.
Но щом детето е жизнено и корем4ето не е твърдо си мисля, че няма проблем. Казват, че е възможно едно кърмаче да не ходи до 6-7 дена... Не че  ми се струва нормално, де, но все пак е успокоително  Simple Smile 

Общи условия

Активация на акаунт