оргаметрил

  • 61 612
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Здравейте! Моля за мнението ви! Искам да забременея,но на един от контрилните прегледи ми откриха киста на десния яйчник. Изписаха ми оргаметрил за регулация на цикъла,защото ми е много нередовен. Попитах доктора дали хапчетата ще ми пречат да забременея,но той ми каза да си продължаваме с опитите и че няма никакъв проблем. След като се разрових в интернет се натъкнах на много мнения че всъщност оргаметрила е противозачатъчно хапче.Дали е вярно незнам,но ако някой ги е пил или знае нещо повече за тези хапчета моля да ми пише или да сподели нещо във форума. Sad

# 1
  • Мнения: 3 453
Здравей!
Оргаметрил-а е прогестаген - синтетичен прогестерон. Много малко вероятно е да забременееш, докато го приемаш, да не кажа изобщо!
Аз имах фоликулярна киста и я премахнах с прием на Оргаметрил. Не е толкова страшно. Оргаметрил-а подтиска яйчниковата функция - т.нар down regulation ефект. След спирането му, яйчниците би трябвало да възвърнат нормалната си функция.
И аз имах много резерви, но при мен имаше много добър ефект!
Успех!  bouquet

# 2
  • Мнения: 4 302
Не пишеш за схемата, която са ти предписали за прием на оргаметрила. Ако е в следовулаторна фаза, то мисля че няма проблем. Подпомага лигавицата.
Ако го пиеш в друга схема, може би идеята на лекаря е да предизвика цикъл, а с това и евентуално спукване на кистата.
Ако се пие постоянно, всеки ден - има противозачатъчен ефект. Прогестеронът подтиска овулацията.
Аз лично съм го пила по схема от 10-ти ден, но си имах овулация. При мен беше изписан с цел удължаване на цикъла. Също като теб имах притеснения, но и моят лекар ме увери, че няма проблем при опитите за бебе.

# 3
  • Мнения: 72
Схемата ми е на от 10 ден да пия 15 дни по 2 хапчета на ден. Аз съм с късна овулация и все пак ще си направя тест за овулация и ако имам ще правя опити,че вече нямам търпение и нерви да чакам. Много ти благодаря-сега ми е по-спокойно. Дано да се спука нахалната киста. Grinning

# 4
  • Мнения: 4 302
При мен схемата беше такава:
оргаметрил от 10-ти до 15-ти ден *1 на ден,
от 15-ти ден - 10 дни по 2 таблетки на ден.
2т от 10 тия ден ми се виждат много. Консултирай се и с друг лекар или за по-сигурно си засичай овулацията.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 841
Активното вещество, съдържащо се в Orgametril е линестренол, който принадлежи към групата на т. нар. прогестагени. Ефекта на тази група препарати наподобява действието на естествения женски полов хормон прогестерон,има силен ефект върху излющването на лигавицата на матката, поради което намира приложение за лечение на нарушенията в менструалния цикъл.Когато препарата се прилага за продължително време без прекъсване (без интервал, свободен от прием на таблетки), това ще доведе до подтискане както на овулацията, така и на менструацията. Затова Оrgametril може да се използва за подтискане на овулацията и менструацията, за лечение на овулаторната болка и болките по време на менструация. При желание Оrgametril може да се използува за отлагане на менструацията.

.....
целият текст тук

Пила съм го за ендометриоза в продължение на 1 месец, по 2 таблетки дневно.

# 6
  • Мнения: 65
Ако правиш опити за бебе ,не е редно да пиеш синтетични гестагени-в случая оргаметрил.Колко е голяма тая киста и от кога е?Ако се налага да пиеш ,може утрогестан или дуфастон,с тях може да се бременее.

# 7
  • Мнения: 72
Правим опити и казх ,но лекарят ме увери че няма проблем. Ходя при др Георгиев от Бургас ,който се слави като един от най-добрите. Иначе кистата е 5 см и ми я откриха скоро но незнам от колко време я имам. Сигурнили сте че оргаметрила пречи на забременяването?

# 8
  • Мнения: 65
Синтетичните гестагени не се предписват на бременни или жени,които ще забременяват.кисти с размер до 4 см подлежат на наблюдение за 3 месец.-често изчезват и без лечение когато дойде менструацията.По кое време на цикъла ти я откриха?Моя съвет е да изчакаш поне 2-3 месеца,да се наблюдава кистата .Ако наистина имаш киста и забременееш,може да ти създаде проблем-болки,нужда от операция ако порасне.Но споко-кисти с такъв размер изчезват за 1-2 месеца. Peace

# 9
Здравейте! Моля за мнението ви! Искам да забременея,но на един от контрилните прегледи ми откриха киста на десния яйчник. Изписаха ми оргаметрил за регулация на цикъла,защото ми е много нередовен. Попитах доктора дали хапчетата ще ми пречат да забременея,но той ми каза да си продължаваме с опитите и че няма никакъв проблем. След като се разрових в интернет се натъкнах на много мнения че всъщност оргаметрила е противозачатъчно хапче.Дали е вярно незнам,но ако някой ги е пил или знае нещо повече за тези хапчета моля да ми пише или да сподели нещо във форума. Sad

Общи условия

Активация на акаунт