Промяната на какво ли се дължи!

  • 409
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Мили мами, здравейте
Майка кърмачка съм на една малка Димана, която е вече на 38 дена. Не познава друга храна в живота си, освен кърма. До преди седмица пълнеше с ако памперсите си по 6-7 пъти в денонощие. От седмица и нещо насам това се промени рязко и сега едвам отброявам 2-4 памперса в денонощие. Нищо не съм променяла в начина на хранене на малката, давам и на поискване и ако има дълги паузи, то е когато тя ги поиска. Най-дългата ни пауза е 5 часа. Опитвах да я будя за ядене, но се отказах от тази практика, защото има много крехък сън, трудно се отпуска и започнаха да се бият два приоритета - сън и ядене. Оставям я да спи, когато успее да заспи. Много е неспокойна, от две нощи насам от 2 и половина през нощта почти до сутринта не се успокоява  и не заспива - не реве, но просто бодърства и тихо рие с крачета в леглото си. Разбира се, ставам да я гушкам всеки път, но накрая и ръцете ми като че ли не я успокояват.
Мои приятелки, гледали деца са категорични, че е недохранена.  Sad От което много се засягам, като го чуя, защото много държа на кърменето и полагам усилия за това. Онази вечер се изкуших да се изцедя от едната гърда и да и додам, след като бебка си изпразни сама една гърда. Не че изяде много от шишето, може би около 10 мл. Надявах се след това да се възцари спокойствие, но уви!
И така!
Не знам каква е тази промяна и на какво се дължи, къде бъркам? А не искам да се дохранваме, не искам АМ-та и т.н.

# 1
  • Мнения: 1 273
Промяната се дължи на това, че детето ти вече не е новородено. Няма как само да спи и яде от тук нататък.  Peace
В момента са ужасни горещини и да ти кажа, не съм  видяла бебе дето да е спокойно и да спи на такива температури. Всичките са мърморещи и неспокойни.
За акането хич не се притеснявай. От тук нататък все по рядко ще ги пълни. Моя мъж ака само по веднъж на ден откакто го захраних, а преди това по 2-3 пъти (като съм чела, че и това е много, защото е нормално кърмените бебета, да прескачат дни). Изключение прави първия месец, когато пълнеше памперса на всяко ядене.  Mr. Green
Кърми си бебока на поискване и хич да не ти пука, кой какво ти говори.  Hug

# 2
  • Мнения: 2 829
За намалената бройка акания-нормално е, по нататък може и да вземе да пропуска да ака някой ден, а като се регулира стомахчето да ака 1-2 пъти на ден. Следи по-скоро напишканите памперси дали са намалели.
През нощта, когато не спи а рита с крачета предлагаш ли и да суче?
Има ли нещо друго освен броя наакани памперси, което да те тревожи?
Само заради това ли мислиш че може да е недохранена?

# 3
  • Мнения: 1 321
Аз мисля че нямаш повод за притеснение.
А как са напишканите памперси?Както са ти казали и другите мами тя вече пораства и е нормално да не ака вече по толкова мноого.
Вечер когато се пробужда и това е така понеже е доста топло си я кърми за да се упокоява а и да поема течности. Peace

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Приятелките ти наистина са те притеснили ужасно с коментарите си. Те имат ли успешен опит с кърмене на бебета - това е един добър ориентир дали може да приемеш информацията, получавана от тях, за достоверна.
Около шестата седмица много кърмачета рязко променят маниера на изхождане - от 4-5 малки изхождания започват да акат веднъж на ден (но в по-голямо количество) или дори по-рядко, веднъж на няколко дни. Важно е да гледаш дали мокри обичайното количество памперси (4-5 добре напишкани памперса за 24ч, ако не даваш допълнително вода) и каква е консистенцията на аките. Недохраненото бебе има тъмна урина с цвят на чай и аките са сухи твърди кафяви топчета.
Сигурна съм, че при вас положението не е такова Wink

# 5
  • Мнения: 1 924
"Мои приятелки, гледали деца са категорични, че е недохранена'"

А кърмили ли са продължително и успешно, щом са така категорични?
Признаците на недохранване не са като посочените от теб.
Казали са ти и по-горе,нямам какво да добавя.
Моят син също е по-неспокоен напоследък,отдавам го на жегите.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
По верен показател за това как се храни едно бебе са не памперсите, които нааква, а тези които напишква.....
момичетата по-гореса ти дали много точна информация, нямам какво повече да добавя.
И един съвет от мен: ако искаш да кърмиш успешно, другарувай с кърмещи майки......

# 7
  • Мнения: 1 924

И един съвет от мен: ако искаш да кърмиш успешно, другарувай с кърмещи майки......
...и игнорирай съветите на тези,които не са кърмили или не са се справили с кърменето.Те рядко могат да ти дадат правилен съвет,дори и да имат желание.

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Според мен е напълно нормално, при нас нещата стояха по абсолютно същия начин, аз мислех че има запек или че не се храни добре, но детето си наддаваше даже над нормата. И липсата на изпражнения в крайна сметка означаваше, че бебето се храни много пълноценно даже.

Общи условия

Активация на акаунт