Защо държавата за едни е майка а за други мащеха?

  • 1 978
  • 41
  •   1
Отговори
  • у дома...
  • Мнения: 3 078
Защо милата ни родина за едни /5 сестри, д-р Георгиев и Ашраф и много либийски семейства/ е майка, а за кажи речи 8 000 000 е мащеха?

Защо няма достатъчно кувьози за недоносените деца в болниците, та се налага да слагат по две деца вътре или да избират кое да живее и кое не?

Защо за деца като Дарина, Светльо и много други нуждаещи се от трансплантации и животоспасяващи операции НИКОГА няма пари? И те умират...

Защо няма пари за децата  изоставени по домовете?

Защо бащите ни и майките ни се чудят от какво да се лишат, за да си купят лекарства с мизерните си пенсийки?

Защо за нашите деца никой не мисли, а само предизборно се обещава, обещава...

А за тези сестри и лекари има винаги всичко? И то от кой? От нас!

Ние се борим с бюрократщината, а на тях всичко се носи на тепсия... Че и се държат нагло... Не е ли дал всеки един от нас нещо на държавата, за да е заслужил и той да получи благинка?

А нима никой от превъзнасящите се и охкащи и ахкащи, ронещи по една сълзичка всеки път когато дават по ТВ пристигането на тези хора, не е чувал какво вършат работещите българи в арабския свят?

Или пък ни е по-удобно да не задаваме въпроси и да следваме стадото... Ега ти и държавата...

# 1
  • Мнения: 843
Боже...  това е следващата гледна точка тук.
     Защо ли?  Защото нещата са несъпоставими.

# 2
  • Мнения: 5 577
Не вярвам на очите си, нали не вярваш, че някой тук ще ти отговори?

Какво ви става с тия теми, негативни - лято е, любов, усмивки, коктейли и секс, хайде да си говорим за друго, моляяяяяя  ooooh!

# 3
  • Мнения: 46 488
Яд те е, че невинни хора, измъчвани дълги години са свободни, вместо да си седят в затвора или направо да им теглят ножа, така ли да те разбирам? Завиждаш ли им? Искаш ли да си на тяхно място?

Не ви разбирам, честно ...

# 4
  • Мнения: 5 577
Никол, не отваряй тема моля те.  ooooh!

# 5
  • Мнения: 46 488
Последните дни нямах време да драсна по този повод, даже другите теми не съм чела, не ми спирай порива  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 377
Защото комунизмът е утопия.
Не може да има за всички по-много, нито по-равно.

# 7
  • Мнения: 2 161
Защо милата ни родина за едни /5 сестри, д-р Георгиев и Ашраф и много либийски семейства/ е майка, а за кажи речи 8 000 000 е мащеха?

Защо няма достатъчно кувьози за недоносените деца в болниците, та се налага да слагат по две деца вътре или да избират кое да живее и кое не?

Защо за деца като Дарина, Светльо и много други нуждаещи се от трансплантации и животоспасяващи операции НИКОГА няма пари? И те умират...

Защо няма пари за децата  изоставени по домовете?

Защо бащите ни и майките ни се чудят от какво да се лишат, за да си купят лекарства с мизерните си пенсийки?

Защо за нашите деца никой не мисли, а само предизборно се обещава, обещава...

А за тези сестри и лекари има винаги всичко? И то от кой? От нас!

Ние се борим с бюрократщината, а на тях всичко се носи на тепсия... Че и се държат нагло... Не е ли дал всеки един от нас нещо на държавата, за да е заслужил и той да получи благинка?

А нима никой от превъзнасящите се и охкащи и ахкащи, ронещи по една сълзичка всеки път когато дават по ТВ пристигането на тези хора, не е чувал какво вършат работещите българи в арабския свят?

Или пък ни е по-удобно да не задаваме въпроси и да следваме стадото... Ега ти и държавата...
Ти милионите си как ги искаш от държавата-мащеха-със изнасилване или без изнасилване?Със високо напрежение или без високо напрежение?Не,кажи,не се притеснявай,аз ще записвам.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 079
Надя Велинова,
Едното (сестрите и докторите, дошли си от Либия) и другото (всичко останало, което си написала като въпроси) нямат нищо общо с децата и с мащехата.
Само едно се питам аз: Защо има толкова негативизъм в теб? newsm78
Какво те е довело до това? newsm78

# 9
  • Мнения: 343

Ти милионите си как ги искаш от държавата-мащеха-със изнасилване или без изнасилване?Със високо напрежение или без високо напрежение?Не,кажи,не се притеснявай,аз ще записвам.

Този въпрос е доста популистки, затова и аз така ще отговоря. Запиши си да не забравиш.  Wink
Родителите, чиито деца умират поради липса на средства за лечение, биха били готови на всичко, за да спасят детето си - и на изнасилване, и на ток, и собственият си живот да жертват.

# 10
  • Мнения: 5 577
Искам модератор за заключи темата!

Не е моя, нямам отношение, сега ще измисмя аргументиран довод.  Praynig

Разваля настроението, не носи информация, разтройва.  Close

# 11
  • Мнения: 343
Що да я заключват? Рано е още, чакай поне да ме нарекат злобна и ограничена. Wink

# 12
  • Мнения: 2 161

Ти милионите си как ги искаш от държавата-мащеха-със изнасилване или без изнасилване?Със високо напрежение или без високо напрежение?Не,кажи,не се притеснявай,аз ще записвам.

Този въпрос е доста популистки, затова и аз така ще отговоря. Запиши си да не забравиш.  Wink
Родителите, чиито деца умират поради липса на средства за лечение, биха били готови на всичко, за да спасят детето си - и на изнасилване, и на ток, и собственият си живот да жертват.

Рина,ти съвсем се изрина.

# 13
  • Мнения: 343

Рина,ти съвсем се изрина.

Ох, успокоих се, вече можете да заключвате. Joy
Спирам да пиша, защото започнах много да се забавлявам, а това вече е гадно, темата е много сериозна.

# 14
  • Мнения: 5 577
Що да я заключват? Рано е още, чакай поне да ме нарекат злобна и ограничена. Wink

Извинявам ти се, че така нахълтах, всъщност темата не е лоша, но периода е кофти - след многооо негативни теми, и така. Не се сърди.

Общи условия

Активация на акаунт