Китката от кръщенето

  • 5 106
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 230
Мами, как да запазя китката от кръщенето? Имам и една свещ, знам, че се пази, но не знам как да я опазя. А пък тя докога се пази?
Ми, това е, ако знаете казвайте.

# 1
  • Мнения: 3 622
Ами за свеща знам че може да си я палиш в къщи по празници или просто когато ти се прииска и така докато свърши, защото скоро бях на кръщене и попа така каза на родителите, но за китката незнам  newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 2 157
Китката май се връща на кръстника .....ама на гости ли се ходеше.....не съм 100% сигурна

# 3
  • София
  • Мнения: 1 230
Това е нова информация, стана ми интересно. Дано се включат и други мами с инфо.

# 4
  • Мнения: 3 550
Свещта се пази дълги години и се пали на важни събития от живота на детето, заедно с молитва, разбира се. За китката - не знам. Ние я оставихме в храма. Защо не питаш свещеника, който е извършил кръщението?

# 5
  • Мнения: 11 306
На моите китките оставих да изсъхнат, сложих ги в торбички и са им под възглавниците.
Свещите и аз знам, че се палят по специални поводи.

# 6
  • Силистра
  • Мнения: 288
Нашето кръщене беше в понеделник, свещта си я прибрах да си я паля на важни дати, а китката и венчето стоят за спомен, свещеника каза "за спомен"  newsm78

# 7
  • Мнения: 929
Китката ми казаха да я сложа първите десет дена под възглавничката на детето, а после да я махна - ако искам да я изхвърля или да я запазя, аз я изсуших и стои в гардероба прилежно прибрана. За свещта ми каза отеца да я паля всеки път когато ходим на църква, т.е. когато  детето е на църква да и палим свещичкататам.

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Ние пък нямахме никакви китки.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 230
Ние нямаме венче. Само китката.
Ilistavreva не се ли смачкаха много цветята, след като са стояли под възглавничката? Ани не спи на възглавница и ще трябва да я сложа под душечето, там вече ще се смачка много.
Ани я кръстихме вчера, на малката /лятна/ Св. Анна.

# 10
  • Мнения: 929
Може да ги сссожиш отстрани накъде около главичката, но ще трябва да измислиш нешо зада не дразнят детето. Нашата китка беше само от здравец и брашлян - здравеца се посмачка, но брашляна се запази.

Общи условия

Активация на акаунт