въпрос относно захранването

  • 613
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
здравейте,

Как и с какво се захранва първо детето?с какво пюре се започва и какво количество.със сок или с пюре да атакувам най-напред?

Мерси!

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Темата ти е за тукhttp://www.bg-mamma.com/index.php?board=16.0
Ще ти отговоря как захраних дъщеря ми:
6м. със зеленчуково еднокомпонентно пюре
след това каша
плодови пюрета
Сок не съм давала още Peace

# 2
  • Мнения: 4 111
Плодово (ябълка) или зеленчуково пюре (картоф), но не и сок.
Количества - малко - на върха на лъжичката. Всеки ден увеличаваме с по малко. Аз увеличавам с по една лъжичка на ден. Яко избереш плод - изчаква се 2 седмици преди въвеждане на зеленчук и обратното.

# 3
  • Мнения: 5 026
Или с оризова безмлечна каша или със зеленчуково пюре-морков,картоф.

# 4
  • Мнения: 27 524
Сок след годинка.
Можеш да избираш между оризова каша, плодово пюре или зеленчуково пюре. След 4 навършени месеца задължително
Аз започнах с плодово пюре, като най-чист продукт.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 294
здравейте,

Как и с какво се захранва първо детето?с какво пюре се започва и какво количество.със сок или с пюре да атакувам най-напред?

Мерси!

karolina виж двата форума за захранването (кърмене и захранавне,  АМ и захранване)
Там има много теми за захранването, полезна информация
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23443.0

# 6
  • Мнения: 7 947
Ние пък започнахме 3ти месец със сок от ябълка и моркови, после плодови пюрета, после безмлечни и млечни каши, зеленчукови пюрета, най-накрая месни и яйце!От 10ти месец и кисело мляко.

# 7
  • Мнения: 2 381
Захраних на 6 месечна възраст с оризова каша, след това въведох елда, зеленчукови и плодови пюрета.Месо-към 9-ти месец, глутен-10-ти месец, жълтък на годинка.
Влез в подфорум "Кърмене и захранване", ще намериш много полезна информация Peace

# 8
  • Мнения: 4 496
Започнах в 4 месец със зеленчуково пюре.

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Здравей, karolina_. Аз също съм новак по темата на захранването и дълго се колебах с какво да започна и накрая реших първото ядене да бъде картоф - започнах преди 2-3 дни с 1, после 2-3 и 4 лъжички картофено пюре, примесено с кърма. Мисля, че зеленчуците са по-щадящи за стомахчето от плодовете, пък и не е хубаво детето да привиква към вкуса на сладкото, че после може да не иска да яде зеленчуци, че са по-блудкави. Не започнах с оризова каша, защото се притесних да не се запече, защото имахме такива проблеми. Сокче ще дам много по-късно.
Каквото и да решиш най-важното е да следиш за реакциите на бебчето. Успех!

# 10
  • Мнения: 146
а как се дават тези пюрета-сами или смесени с мляко.Итрябва ли да намалявам количеството на млякото съответно с това което давам като пюре.кой месец вече трябва да заменим изцяло обжедното мляко с пюре

# 11
  • Мнения: 4 111
Аз не ги смесвам с мляко (плодовете), но за зеленчуците е препоръчително, защото са почти безвкусни. За добавянето на мляко - сама ще видиш, че колкото повече пюре яде, толкова по-малко мляко ще пие. За цялостното заместване - когато му предложиш мляко след пюрето и откаже - значи е готово да се замени цяло хранене.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 056
Щом си пуснала въпроса си в кърмаческия, значи, че бебето е на кърма, нали? Значи, че няма нужда да намаляваш кърмата, независимо дали кърмиш или я даваш с шише. От няколко лъжички пюре или каша няма да преяде.
Не знам на колко месеца сте сега, но аз заместих кърмене чак след годинката, така, че ако желаеш да кърмиш по-дълго не бързай с количествата каши и пюрета. Исках да кажа да не насилваш детето да изяде еди-колко си грама каша/пюре ако то не иска...
Ай, безпроблемно захранване  bouquet

# 13
  • Мнения: 966
от 5м. сокче
6м. пюре картоф,моркови.

Общи условия

Активация на акаунт