Рецепта за много хубави соленки - Добруджанки

  • 8 067
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701
Може и да я знаете, но ще я напиша тук, защото е подходяща за деца над 1 год. и е супер лесна   chef

Добруджанки

1 чаена чаша настъргано сирене
1 чаена чаша кисело мляко
1 чаена лъжичка сода за хляб
2 чаени чаши брашно

Омесва се меко тесто, оформят се топки и се пекат в намазнена тавичка в предварително загрята фурна. Стават ужааасно вкусни!   Grinning

# 1
  • Мнения: 508
Супер! А някой знае ли подобна рецепта за по-малки бебета. Например за дом. солети, селенки, нещо такова. Така като гледам, защо да не стават и за по-малки. newsm78 Заради содата, може би

# 2
  • Мнения: 27 524
Содата, сиренето, мазнината...

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Супер! А някой знае ли подобна рецепта за по-малки бебета. Например за дом. солети, селенки, нещо такова. Така като гледам, защо да не стават и за по-малки. newsm78 Заради содата, може би

Содата, сиренето, мазнината...

   Joy Joy JoyОстана само брашното за най-малките Grinning

# 4
  • Мнения: 1 701
Ами ето една рецепта за бисквитки - от 6-тия мес.:

1 ч. ч. бебешка каша на прах
1 ч. ч. брашно
1 ч. ч. плодов сок

Смесете продуктите и разбъркайте добре. Ако имате време, оставете тестото за 1 час в хладилника. Разточете и изрежете кръгли формички. Сложете бисквитите в намаслена тава и печете на 180 градуса около 40 мин. или докато се втвърдят.

Тази рецепта не съм я пробвала, но звучи добре.   chef

# 5
  • Мнения: 508
Предполагам, че няма значение каква е кашата newsm78?

# 6
  • Мнения: 2 197
Содата, сиренето, мазнината...
Повечето бебета още на 7 месеца започват да ядат  сирене и мазнини. Поне аз започнах на 7 месеца да и давам попара. От всички изброени продукти според мен единствено содата не е подходяща за бебета под годинка. Да не говорим, че на 10 месеца повечето започват да се хранят в детска кухня. А твърдите храни от рода на соленките са истинска благодат за никнещите зъби.

# 7
  • Мнения: 27 524
Всеки сам преценява как да храни детето си.  Hug
Аз сирене, масло и тестени изделия преди годинката не съм смятала за редно да давам.  Peace

# 8
  • Мнения: 1 986
  Страхотна рецепта PeaceБлагодаря  bouquet
  Дъщеря ми е още малка за тези соленки Wink,но пък аз не съм Wink

# 9
  • Мнения: 447
Благодаря за рецептата  Peace

# 10
  • Мнения: 2 755
А защо содата не е подходяща, особено пък като е опечена май не остава много от нея. Моят син като беше на 1м. се разболя от кашлица и сополи и доктора ми каза да му капя лайка със сода в нослето против хремата. Нищо лошо не му се случи пък и действа. И аз съм мислила, че содата може и да не е полезна за малките, но нали все пак педиатър ми го каза...

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ами ето една рецепта за бисквитки - от 6-тия мес.:

1 ч. ч. бебешка каша на прах
1 ч. ч. брашно
1 ч. ч. плодов сок

Смесете продуктите и разбъркайте добре. Ако имате време, оставете тестото за 1 час в хладилника. Разточете и изрежете кръгли формички. Сложете бисквитите в намаслена тава и печете на 180 градуса около 40 мин. или докато се втвърдят.

Тази рецепта не съм я пробвала, но звучи добре.   chef
Това е рецепта за бисквити при никнене на зъби - бисквитките са ужасно твърди и не се размекват, т.е. са подходящи детето да си чеше зъбите и да ги харесва, защото усеща някакъв вкус. Не омазват много, както става с разтварящите се бисквити. Но реално не стават за ядене, освен ако не обича човек да си троши зъбите Mr. Green

# 12
  • Мнения: 5 183
  Дъщеря ми е още малка за тези соленки Wink,но пък аз не съм Wink

Това ми хареса!  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 8 242
Правих ги скоро на Тони, че са без мая, а имаме проблем с нея  Rolling Eyes Но не ги одобри хич диването.. Ама баща му пък как ги омете.. че и за още питаше  Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 15 215
Всеки сам преценява как да храни детето си.  Hug
Аз сирене, масло и тестени изделия преди годинката не съм смятала за редно да давам.  Peace

Може и да я знаете, но ще я напиша тук, защото е подходяща за деца над 1 год. и е супер лесна    chef

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт