Обувки за прохождане

  • 441
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 509
Здравейте, мами!
Искам да попитам по-опитните: синът ми е почти на 9 мес. и все по-често се изправя в креватчето, ще прохожда, но ми се струва, че с дясното краче стъпва навътре. На прохождащите деца купуват ли се специални обувки (ортопедични някакви), които да помагат за правилното стъпване?
Ще съм ви много благодарна, ако ми отговорите. Нашата лекарка е в отпуск, може би трябва да се консултирам с ортопед?

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Сега в топлото може и бос в къщи като за начало да свиква.

# 2
  • Мнения: 1 165
Определено се консултирай с ортопед.За прохождащите дечица обувката трябва да е с твърда подметка и да обхваща отзад крачето.

# 3
  • Мнения: 990
Аз им купувах ортопедични обувки , но те така и не ги траеха и непрекъснато ги събуваха  ooooh!. В тия жеги не знам дали няма да се запотяват крачетата с тях  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 524
Консултирай се с ортопед, за твое успокоение. Аз на децата винаги взимам ортопедични обувки, в смисъл мека подметка, твърда кожа, сводче за табанчето, да покриват глезенчето, знам, че първите обувки са важни. Не се доверявай много на продавачките, често гледат да си пробутат стоката. Но и аз съм чела, че за детето е много добре да проходи босо.

# 5
  • Мнения: 5 362
Докато проходи добре и стабилно съм купувала само ортопедични обувки.Първите ни бяха на К&К.

Общи условия

Активация на акаунт