Издаване на кредитна карта по време на майчинство?

  • 1 807
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 181
Искам да попитам някоя от вас издавала ли си е кредитна карта , докато е била в отпуск по майчинство?
Нали искат документи за доход, пък като съм в момента на 180 лв  Confused

# 1
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
Не съм сигурна, но ако мъжа ти има в Първа Инвестиционна ти можеш да си извадиш Фърст Лейди без да доказваш доход.
Пак казвам , не съм сигурна, обади се в банката и ги питай

# 2
  • Мнения: 227
Аз исках да си извадя кредитна карта, но понеже съм била по-майчинство не можело.

# 3
  • Мнения: 603
Като експерт кредитиране ще ти кажа: Не съм кредитирала жени в майчинство.
Като майка ще ти кажа: Не са ме кредитирали до сега, въпреки че съм банков служител. Отказаха ми телефон на изплащане.
Прави си изводите...

# 4
  • Мнения: 4 181
Добре де, те нали искат копие от трудовия договор, откъде разбират че съм в майчинство  newsm78

А мъжа ми няма за съжаление в ПИБ, той ако имаше за какво ми е на мен  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 603
Прави се проверка в НОИ. Вижда се, че не са превеждани осигуровки (не здравно осигуряване, а социално).
Ако съпругът ти има карта може да се издаде допълнителна към нея, но двамата ползвате една и съща сума.

# 6
  • Мнения: 4 181
Благодаря ти за информацията  Hug
Нещо обаче ми се губи логиката  Thinking Нали искат и доходи на съпруга, ако той има високи доходи банката какво я интересува , че съм в майчинство, още повече че след 2 месеца се връщам и на работа.
За телефона , който са ти отказали също се чудя, все пак телефоните не са много пари за изплащане. Ами ако просто взимаш ниска заплата, пак ли ще ти откажат  Tired
започва да ми намирисва на дискриминация  Crossing Arms

# 7
  • Мнения: 603
За Виза само се декларират доходите на съпругът. Не се вземат под внимание, освен ако той не е лицето което кандидатства.
Като се върнеш на работа, ще поработиш 6 месеца (3 в някои банки, в нашата 12) и чак тогава могат да ти разрешат.
Телефона, който си избрах струваше 500 лв. От ОББ (обслужваща банка на Германос) ми отказаха. Дадоха ми от 1 кредитна къща. Не се сещам името.
По принцип при потребителските кредити ако се взема семейния доход се гледа след вноската да остават 1 минимална РЗ на кредитоискателя и по 1/2 на член от семейството.
Не намирисва на дискриминация, ами на платежоспособност.
Банката отпуска кредити, които смята, че ще си върне.  Wink
Ако предположим, че аз съм със 180 майчинство как ще внасям по 50 лв. месечно например?! А за храна, а за памперси (поддръжниците на ЕБХ да не четат) и това само за детето. А ти?
Ако съпругът получава по-голяма заплата, той кандидатства за кредитна карта. Лимита, който се разрешава е 5% от годишния доход (след удръжки по кредити и др.). Той от своя страна, както писах по-горе, може да ти издаде допълнителна към неговата карта.
Желая ти успех в начинанието да теглиш кредит в майчинство!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт