Световна седмица на Кърменето 2007!

  • 2 167
  • 22
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Световна седмица на кърменето 1-7 август 2007

Световната седмица на кърменето се отбелязва всяка година в редица страни по света през първата седмица на август. У нас ще се чества за четвърти път - с организатори Национален Комитет по Кърмене към Министерството на Здравеопазването, Ла Лече Лига България, Център за бременни жени - Пловдив и ентусиастите от най-големия в България портал за родители www.bg-mamma.com.

"НАЧАЛОТО Е ВАЖНО!" е тазгодишното мото на Седмицата на кърменето в България.

Темата на Световната седмица на кърменето е ранното поставяне на гърда след раждането като един от ключовеите фактори за успешно кърмене.

За център на събитията на Седмицата на кърменето в България тази година е определен гр. Пловдив. Там ще се проведе и най-масовата проява в рамките на Седмицата – Походът в подкрепа на кърменето, организиран от Ла Лече Лига – България.

Програмата на Седмицата на кърменето включва редица активности и прояви както в Пловдив, така и в различни градове в страната. Присъединете се към тях, за да покажем, че кърменето е важно за нас и децата ни!

*******************

1.08. - Откриване на изложбата от фотоконкурса за любителска снимка на тема кърмене в 10 часа в Градска Художествена Галерия - Пловдив. Повече информация тук. Заповядайте, за да разгледате изложбата и да разберете кои са наградените.

*******************

2.08. - Пресконференция, организирана от Министерството на Здравеопазването, участници: Национален Комитет по Кърмене, Ла Лече Лига България, Център за бременни жени - Пловдив, www.bg-mamma.com

*******************

Център за бременни жени - Пловдив и Ла Лече Лига България
Ви канят на среща-разговор ‘Начало на кърменето’
част от Световната седмица на кърменето
Kъде: ДКЦ-1, пл. Понеделник пазар, ет.4 (Конферетна зала), тел.:032/651152
Kога: на 3 август, от 18 часа, вход свободен

сп. „Моето дете“ ви кани на лекция
„Първата среща с бебето - ранно поставяне на гърда“ част от Световната седмица на кърменето
Къде: в Mall of Sofia, бул. „Стамболийски“ № 101, на 2 ет. (в зоната за хранене)
Кога: на 3 август, от 10 часа, вход свободен
Лектор: д-р Анета Попиванова, неонатолог, Консултативен център по кърмене, Клиника по неонатология, към СБАЛАГ „Майчин дом“, София

Център “Съвременни родители” и Ла Лече Лига България
Ви канят на среща-разговор ‘Начало на кърменето’
част от Световната седмица на кърменето
Kъде: София, ул. Русалийски проход 15–17, вх. 3, офис 41, телефони: 02 962-26-75, 0899 909-299, 0888-95-28-97
Kога: на 5 август, от 11 часа, вход свободен

Каним всички желаещи заедно да насърчим и подкрепим кърменето. Ще имате възможност да зададете всички онези въпроси, които не спират да ви вълнуват. На място и в неформална обстановка ще можете да поговорите с майки, кърмещи и кърмили успешно бебетата си, както и ще можете да научите повече за Ла Лече Лига България. След това със сигурност ще се чувствате по-сигурни и уверени да кърмите своите деца.

*******************
Каним ви да се присъедините към нас на 4 август - събота, на пл. Съединение от 10:30 ч., за да вземем участие в поход-разходка World Walk for Breastfeeding, организиран ежегодно по цял свят, с който да покажем, че кърменето е наистина важно за нас и децата ни. Всички, които подкрепят кърменето, са добре дошли – поканете роднини, приятели и познати да се присъединят!

На Похода в подкрепа на кърменето ще може да разберете повече за това какво представлява Ла Лече Лига, да се сдобиете с материали и да станете член.

Ще имаме възможност да покажем, че сме много - и като акт на подкрепа за тези важни неща ще направим мирно шествие в самия център на Пловдив, тръгвайки от пл. Съединение, като краен пункт ще бъде Градската градина.

*******************

ВАРНА

4.08/събота/ -18ч. Хепънинг в подкрепа на кърменето на входа на Морската грдина/под ФК/

Каним ви да се присъедините към шумното и весело представлние на диджеите от Детско шоу  „ Луди глави”. Ако се включите в забавните игри ще получите и много награди.
Станете свидетели на масовото  кърмене, подкрепете ни!

Варненските майки ще посетят и училищата за бъдещи родители  на ул .Битоля №1, както и женската консултация на клиника “Майчин дом”, за да споделят с бъдещите майки опита и личните си преживявания в областта на кърменето, да отговорят на техни въпроси и да разпространят печатни материали с ценни практически съвети. Всички интересуващи се бъдещи и настоящи родители са добре дошли на тези срещи, които ще се състоят в следните дни и часове:

2.08 /четвъртък/ -10,30ч посещение на Родилно отделение в  МБАЛ ”Св. Анна”/Окръжна Болница/
3.08 /петък/ -18ч. посещение на училището за бъдещи родители  на ул.Битоля №1, лекцията ще се проведе в актовата зала на Медицинския колеж (до АГ-болница)
6.08 /понеделник/ -10ч посещение на ЖК в „Майчин дом”, ще ви очакваме  до обяд в кафенето на  клиниката

*******************

Стара Загора

31 юли -  участие в сутрешен блок на ТВ 7 - регионална
 
1 август - участие в предаване на Радио "Стара Загора".

3 август - МБАЛ "Киркович" - от 11 часа, дарение на 16 бр. "Книга за кърменето" от Хана Лотроп, както и брошури за ранното поставяне на гърдата.

4 август - 10 ч. - "Пиколо Мондо" - детски празник. Ще има балони, торта и сладкиши за почерпка (всеки носи каквото прецени). За децата - тениски с тематичен надпис или картинка. Ще ни гостуват актьорите от Театър "Сияние" с куклен спектакъл и клоунада.

5 август - участие в предаване на Радио "Стара Загора", семейната рубрика

7 август - 18 ч. - "МБАЛ "Ниамед" - разговор с бъдещи мами "Ранното поставяне на гърдата". На разговора са поканени и добре дошли кърмещите майки от форума. За бременните ще има брошури, стикери и малки подаръчета, осигурени от м-н "Па-па".

Интервю за местен вестник- седмичник 'Национална Бизнес Поща', което ще излезе в неделя, 05.08.

*******************

Партньори в тазгодишното провеждане на Световната седмица на кърменето в България са:
Министерство на здравеопазването
Ла Лече Лига България
Национален комитет по кърмене
Център за бременни жени - Пловдив
Родители от интернет сайта за родители www.bg-mamma.com
Български национален комитет “Заедно за децата”
Mustela
Девин
Радио FM+
сп. 'Кенгуру'
сп. 'Моето дете'
в-к 'Марица'
Gorichka.bg
ВUS Media

*******************

Като част от тазгодишните инициативи за ССК има предвидено издаване на брошура за Първите дни на кърменето (темата на ССК 2007 е Ранно поставяне на гърда), както и на нов тираж на стикери за кола "Аз подкрепям кърменето!".
Брошурите са за раздаване в болници, лекарски кабинети, АГ консултации и изобщо там, където да достигнат максимален брой майки, които биха проявили интерес към тях. Стикерите са за всички, които биха искали да облепят задната броня на колата с такъв, да дадат на приятел, лекар или друг подкрепящ идеята.
Надяваме се с общи усилия и помощ да наберем финанси:

Банкова сметка IBAN - BG91 FINV 9150 1000 0064 08
Банков код BIC - FINVBGSF
Титуляр на сметката - ДАНИЕЛ ГЕОРГИЕВ ЙОРДАНОВ
Банка - ПЪРВА ИНВЕСТИЦИОННА БАНКА, клон СТАРА ЗАГОРА

*******************


Заедно можем!

Последна редакция: ср, 01 авг 2007, 16:28 от Мис Бу

# 1
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
А в останалите градове ще се организират ли някакви мероприятия  Grinning?

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Уф, как ми се ходи на поход и публично "нацицване", ама не мога. Cry Баба ми има юбилей, прави 80г и няма как да не отидем.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
А в останалите градове ще се организират ли някакви мероприятия  Grinning?
Да - за София я пише програмата, чакаме точните дати от Стара Загора и Варна Simple Smile
Ще бъдат отпечатани 10,000 брошури за раздаване в болници, АГ и педиатрични кабинети - последните две са за нас, т.е. от доброволци Simple Smile
Ще има стикери 'Аз подкрепям кърменето!', част от тях ще се раздават на Похода в Пловдив, друга част - изпратени по градове. Тези стикери ще се отпечатат с постъпления по тази сметка:

Банкова сметка IBAN - BG91 FINV 9150 1000 0064 08
Банков код BIC - FINVBGSF
Титуляр на сметката - ДАНИЕЛ ГЕОРГИЕВ ЙОРДАНОВ
Банка - ПЪРВА ИНВЕСТИЦИОННА БАНКА, клон СТАРА ЗАГОРА


тоест парите са събрани от дарители от тук  Grinning Всеки, който има желание и възможност, може да преведе сума според финансите си.
Стикерите ще бъдат 3,000 бр (почти за толкова има събрани пари), така че тиражът ще е за наша употреба - за нас, роднини и приятели и лекари, които подкрепят кърменето Simple Smile

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Варна ин дъ хаус! Grinning

# 5
  • Мнения: 64
А в Бургас ще се почувства ли нещо или ъ-ъ...

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
А в Бургас ще се почувства ли нещо или ъ-ъ...
Пиши на Мери Simple Smile

# 7
  • Мнения: 8 242
И аз за Бургас да питам.. Че май там ще я прекараме таз година кърмаческата седмица  Rolling Eyes
Уф хич не ми се ходи точно сегааааа.. че догодина вече може и да си нямам кърмаче  Cry

# 8
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
И на мен мисълта ми е за Бургас, защото по това време ще сме на море и най-близкия голям град е Бургас. Ако има нещо организирано там може и ние  да се разпишем Grinning.

# 9
  • Мнения: 9 467
 "Re: Стара Загора 32 - кърмене, жеги и духова музика!
« #126 петък, 27 юли 2007, 21:07 »   

Zlati
--------------------------------------------------------------------------------


"Официално обявявам:

Във вторник,07.08.2007 г. от 18 ч.,по случай Световната седмица на кърменето,ще се проведе среща между настоящи и бъдещи мами.Акцентът на срещата ще бъде ранното поставяне на гърда,но ще си поговорим хубавичко за всичко,което ни интересеува и е свързано с кърменето.Любезен  домакин на събитието е Новата АГ болница Ниа Мед.Каним всички ,които се интересуват,в заведението на болницата в посочения ден и час.От страна на болницата ще присъстват Др.Сакарски,завеждащ на неонатологичното отделение и ак.Байчева."

 newsm10

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Честита ви Световна Седмица на Кърменето 2007 Grinning

Открихме я днес с фотоизложбата в Градската худ. галерия в Пловдив!

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
И мен Бургас ме вълнува?

# 12
  • Мнения: 83
Ще има ли нещо в Русе!? И аз съм за кърменето!

# 13
  • Мнения: 4 242
Честита ни Седмица на Кърменето, за трети път и в България!

За съжаление тази година нищо не се подготви за Бургас, но за догодина ще се постарая живот и здраве!
Тази година предстои само обиколка на педиатрични кабинети и окръжна болница, за да им занеса плакати и брошури, така че ще съм благодарна помощ от страна на бугазлийки. Аз съм в Айтос и не съм много наясно с кабинетите и със самия град всъщност. Така че пишете ако можете да дадете по едно рамо в случая!  Hug

# 14
  • Мнения: 1 503
Честита седмица на Кърменето  bouquet

Май най-дейни са Ст.Загора newsm78

Общи условия

Активация на акаунт