Въпрос за ваксинация

  • 3 756
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 790
Здравейте,

дъщеря ми беше болна преди 1 седмица - настинка някаква, само Т и хрема. Уж се оправи. Трябва да слагаме ДКТ ваксина и все отлагаме заради разни болести. Сега я забелязвам че леко започва да сълзи едната ноздра  Sad  Не може да се каже че има хрема, но все пак е мокри нослето .. ама и аз как го обясних  Embarassed
Да отлагаме ли ваксинацията? Личната настоява да я ваксинира, пък аз се притеснявам... По принцип утре трябваше да я водя, а сега?

И още едни въпрос - правите ли нещо при такава никаква хрема?

# 1
  • Мнения: 46 436
Аз бих отложила.

# 2
  • Мнения: 4 392
Детето по закон трябва да е абсолютно здраво (каквото и да значи това Confused) при поставянето на ваксина.
Личната да се придържа поне към закона!
И освен това, как ще настоява за ваксина в тези жеги?!   Shocked

Това по принцип.. Blush

# 3
  • Мнения: 4 700
Отложи. Нека мине малко време.  Peace

# 4
  • Мнения: 6 029
И освен това, как ще настоява за ваксина в тези жеги?!   Shocked


това пък от къде ти хрумна? значи всички летни бебета не трябва да се ваксинират?! няма общо жегата с ваксините.

# 5
  • Мнения: 46 436
това пък от къде ти хрумна? значи всички летни бебета не трябва да се ваксинират?! няма общо жегата с ваксините.

И аз не виждам връзка  newsm78 На София сме си слагали ваксините, когато се е падало, не знам да има влияние сезона  Crazy

# 6
  • Мнения: 4 392
Всеки сам си решава за детето, разбира се, но дори и педиатрите така съветват, предвид температурата, която може да вдигне детето.
На вас приятно ли ще ви е при 43 градуса на сянка с температура?!

И дори да не вдигне Т детето, високите температури навън са голямо натоварване за организма на възрастните, пък за децата- още повече, а ваксината не е просто някакво боцване... ooooh!

# 7
  • Мнения: 3 506
Нашите педиатърки НЕ слагат ваксини в жегите. Ако пък и подозираш, че се разболява детето, какво се чудиш изобщо...

На въпроса за хремата - не, нищо не правя, освен ако не е толкова зле положението, че детето да не може да спи.

# 8
абе не мога да разбера толкова ли са прости пердиатрите в България. ако е така, правете и за това петиции, да ги махат вси4ките и да слагат хора, у4или медицина, на които да се доверявате. На мен ако педиатърката ми каже, 4е при дадена ситуация може да се сложи ваксина й вярвам, а не ходя на консултация във форума

по темата  _ тук нито жеги, нито настинки ги спират

# 9
  • София
  • Мнения: 790
Много ви благодаря за отговорите   bouquet

Реших да не слагаме ваксината. За да съм по-спокойна... А иначе и аз не съм чувала жегата да ограничава ваксинирането.

# 10
  • София
  • Мнения: 13 200
това пък от къде ти хрумна? значи всички летни бебета не трябва да се ваксинират?! няма общо жегата с ваксините.

И аз не виждам връзка  newsm78 На София сме си слагали ваксините, когато се е падало, не знам да има влияние сезона  Crazy

Едно време лекарите не са ваксинирали през лятото в жегите! Било си е заложено в наредбите! Нашата педиатърка и сега избягва да ваксинира ако е много горещо. А по темата аз бих настояла да се отложи ваксината ако детето е сополиво.

# 11
  • Мнения: 1 044
Миналото лято ни отложиха ваксината за есента заради жегата. Не е препоръчително да се поставят ваксини през лятото.може да се получи допълнителна реакция на организма.

# 12
  • Мнения: 6 029
А по темата аз бих настояла да се отложи ваксината ако детето е сополиво.

това е друго.. питайте Бърди или някой педиатър, който чете и нови неща дали жегата има общо... допълнителна реакция, дрън дрън. няма такова нещо! реакции се получават от кофти ваксина или неправилно поставена ваксина. не от жега, студ или дъжд.

# 13
  • Мнения: 4 392
А по темата аз бих настояла да се отложи ваксината ако детето е сополиво.

 ...питайте Бърди ...
... допълнителна реакция, дрън дрън. ..
...няма такова нещо!...
 ...реакции се получават от кофти ваксина или неправилно поставена ваксина. ..
Личи си, че много четеш Бърди! hahaha
Аргументирах се за жегата! Ти как се аргументира? С "няма такова нещо" и с "питай Бърди". ooooh!

# 14
  • Мнения: 6 029

е тва ли успя да измислиш?

не Бърди, педиатъра ми го каза в неделя, когато слагахме пентаксима на бебето, после го прочетох в някакъв постинг на Бърди.

Общи условия

Активация на акаунт