Давате ли през лятото ..

  • 1 743
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Искам да попитам давате ли Вигантол през лятото до кога се дава?Дьщеря ми е на 1 г и 7мес.-спрях да и давам преди 4 месеца,
дали й е достатьчно сльнцето или да продьлжавам да й давам и до каква вьзраст

# 1
  • Мнения: 6 029
педиатърът трябва да прецени, но предполагам, че не е нужно.

# 2
  • Мнения: 145
Спрях да го давам на бебо в началото на месеца,от октомври почвам пак - това по препоръка на педиатърката.
Имай на предвид,че витамин Д се образува в кожата за няколко минути под действие на УВ лъчите-в достатъчно
количество.Излагай детето за малко на слънце(не зад стъкло-то е като филтър за УВ),да не е за дълго(че в тия жеги  ooooh! )
и това е.А дали да продължиш с вигантола по-късно - посъветвай се с педито  Peace

# 3
  • Мнения: 59
По съвет на педиатъра го спряхме още в началото на лятото, когато Александър беше на 10 и половина месеца.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 758
Косара се роди на 17ти януари. Разбрах, че трябва да давам Вигантол като беше станала на 3 месеца. Педиатърката се оправда, че ми била казала, ама аз не съум я била чула (а аз си записвах всичко докато говореше) Както и да е. Купихме го и давах няколко пъти, но реших, да го спра. От края на първия месец бяхме започнали да излизаме, а от втория да скитосваме цял ден по улиците и реших, че няма смисъл. Така и не съм и давала повече. По различни поводи са я гледали 4 доктори - проблеми нямаме.

# 5
  • Мнения: 888
В тези адски жеги и аз не мисля, че има детенце изложено дори само за 15 минутки на слънчице, което да страда от недостиг на вит.Д! Peace

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
това най-добре може да каже твоя педиатър - бебетата са индивидуални. Аз вигантол не давам през лятото, но това е, зщото така ме посъветва педи, ще го почваме на ново, септември месец.

Знам, обаче за майка, която дават и лятото, заради голямата фонтанелка на бебето и заради бързия растеж на детенце.......

имам и приятелка, на която никога не и се наложи да дава вигантол, защото бебка беше с много малка фонтанела.

Така че, съвета ми е да съгласуваш своето мнение с това на педи, в зависимост от индивидуалните особености на твоето бебче.

# 7
  • Мнения: 2 807
педиатърът трябва да прецени, но предполагам, че не е нужно.

това е и моят отговор  Grinning

# 8
  • Мнения: 966
Нашата педиатърка каза,че лятото не е нужно да давам вигантол.Набавя си го сама  Grinning

# 9
  • Мнения: 3 760
Давах редовно през първите няколко месеца (зимно време беше), а след това инцидентно още няколко месеца (примерно веднъж седмично по капка-две). След това престанах - детето ми наддава умерено, фонтанелата се затваряше с нормални темпове, излиза достатъчно на слънце...

# 10
  • Мнения: 5 401
Нито миналото лято, нито това лято съм му давала Вигантол. Той е роден през юни и съм му давала няколко капки докато се убедя, че няма никакъв смисъл. Винаги съм го извеждала по боси крачета, за да си получи вит. Д от слънцето и за да го калявам.     След това давах през зимата и то не всеки ден. Общо съм използвала 1/2 опаковка

# 11
  • Мнения: 38
И моят съвет е да потърсиш мнението на педиатър, въпреки, че те се презастраховат и предписват вигантол почти на всички. Детенцето е достатъчно голямо и може да си набавя необходимия витамин Д от разходките навън, може дори в тези жеги да й правиш бани със "слънчева" вода. Аз лично не съм давала изобщо откакто сме се родили, а слънчевите бани й действат страхотно.

# 12
  • София
  • Мнения: 431
педиатърът трябва да прецени, но предполагам, че не е нужно.

 PeaceНапример нашият педиатър прецени, че трябва да даваме и през лятото заради фонтанелата.

# 13
  • Мнения: 2 159
педиатърът трябва да прецени, но предполагам, че не е нужно.

 PeaceНапример нашият педиатър прецени, че трябва да даваме и през лятото заради фонтанелата.
и при нас е така Peace

# 14
  • Мнения: 22
Благодаря момичета за отговорите  bouquet
И аз мисля ,че сльнчевите льчи са достатьчни през лятото

Общи условия

Активация на акаунт