как се прави лазаня

  • 923
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
 Моят син снощи ме попита мога ли , да правя лазаня, а нали знаете,щом детето иска за мене е удоволствие . Само ,че не знам как .Нямам много време да се ровя във форума така ,че някой ако е готвил може ли да ми обясни

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Бях ровила доста по темата преди време, та намерих разни рецепти. Правих веднъж, получи се страхотно. Ето така:

Ползвам кори за лазаня "Melissa" - червената кутия, без варене. С половин кутия приготвям достатъчно количество за две хранения.

Необходими продукти: половин кутия кори, около 300 гр кайма, голяма глава лук, два моркова, гъби - около 200 гр (може и повече), доматено пюре - 1 кутия, кашкавал, топено сирене, чесън, босилек, телешки бульон на Маги.

Приготвяне: Лукът се нарязва ситно и се запържва с малко олио. Добавят се нарязаните гъби и настърганите моркови и се оставя да се задушат малко. Каймата се разбърква с доматеното пюре и малко водичка и се прибавя към гъбите. Добавя се и телешкия бульон и се оставя малко да поври. Като се махне от огъня се слага счукания чесън, босилек и черен пипер и плънката е готова. В подходяща по размер тавичка се редят кори (аз имам една от йена глас, перфектна за целта - събира ми 4 реда х 3 кори), слага се плънка и се поръсва с настърган кашкавал и нарязано топено сирене. Повтаря се, докато свършат корите - отгоре последният слой трябва да е плънка + много кашкавал. Тавичката се покрива с фолио и се пече около 30 мин.

# 2
  • Smallville
  • Мнения: 994
Основно правя 2 соса,единия като за спагети,а другия бешамел,който ползвам за омекването на корите.Ето прочети тук,може да се каже,че спазвам приблизително това описание,без пармезана,слагам обикновен кашкавал и става невероятна лазаня  chef

Последна редакция: пт, 27 юли 2007, 08:01 от danibaby

# 3
# 4
  • Мнения: 22
Благодаря ви много , утре след обяд най после ще  почивам и щесе пробвам жалко само че няма да мога да снимам какво съм сътворила.Все още съм много незнаеща към компютара. bowuu bowuu

Общи условия

Активация на акаунт