??? за захранването

  • 473
  • 3
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 289
След като се старая да не заместя кърмене, увеличаването на бр. на лъжичките колко е от значение И по-точно - днес не изяде 2 лъжички, утре колко да му дам newsm78
От вчера включих морков - морков+ картоф на АМ-АМ. Нещо май не му допада вкуса.   no Въпроса ми е тази сутрин ака нормално, а на обед - като разстройство със слуз. Може ли да е от моркова, той нали е запичащ newsm78 И като беше само на кърма е имало случаи да има малко слуз. Затова и веднъж бяхме на Ентерол.
Той днес от сутринта нещо се криви и мрънка. Imp
Може ли 6-7 дни да яде едно и също количество нова храна и после да е готов за по-големи дози наведнъж newsm78
Започнах с оризова каша, тиква, картоф  до тук без проблеми. От вчера включих морков.
Благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 96
По принцип морковът също е алерген и при някои деца може да предизвика алергична реакция. Мисля, обаче, че такава реакция се получава сравнително рядко. Има ли възможност да е от нещо друго слузта?
Аз бих спряла моркова за няколко дни, за да се види дали е от него.
А ако слузта не изчезне бих звъннала на педиатъра.

Между другото и аз си мислех, че Калина прави реакция от моркова, защото и се появиха пъпчици. Като спрях моркова, обаче, не изчезнаха. Оказа се, че са я нахапали едни дребни комарчета #2gunfire

# 2
  • Мнения: 3 760
Спри моркова за няколко дни  Peace После пак го въведи и ако отново има някаква реакция го зачеркни от списъка с храни за следващите няколко месеца.  Hug

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Давай всичко досега, без моркова. Спри го за няколко дни. После опитай пак. Като количество давай само толкова, колкото желае детенце. Разбира се, че може дълго време да даваш малки количества - нали идеята е детето да се запознае с храната, не да се наяде с нея. Кърмата е все още основното за бебчо. Но увеличавай постепенно, не изведнъж. Като мине по-дълъг период от време от захранването и ако нямате някакви проблеми с храната, може да даваш и по смело......най-вече води се по детенце.
А иначе, ако неискаш дазаместваш хранене /което ти препоръчвам/, първо кърмиш, изчакваш да минат 30-40 минути и даваш пюре.....
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт