Кърмене и зъболекар

  • 2 621
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
Момичета, най-накрая се престраших да ида на заъболекар да видя какви са щетите от бремеността и безмлечната диета върху устата ми. Положението не е толкова страшно. Обаче се оказа, че два зъба са работили под пломбите, в следствие на което там положението е малко по-сложно и ще ми вадят нервите, за да ги оправят. Понеже не могат да ми сложат арсен да уморят нервите ще го правят с упойка, та питането ми е колко време след упойката не бива да кърмя малкия и после като мине упойката предполагам ще боли какви обезболяващи мога да пия?

Дано успеете да помогнете със съвет до 17ч  Praynig  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 467
Упойката е локална и мисля, не би трябвало да пречи на кърменето. А като извадят нерва, после няма да те боли зъба, така че няма да се налага обезболяващи след действието на упойката  Simple Smile
Това е личното ми и непрофесионално мнение.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 750
И на мен са ми слагали упойки заради зъбите докато кърмех. Според зъболекарката ми няма никакъв проблем за бебето. Упойките са локални. След това ме е боляло само от изваден мъдрец. Мисля, че няма да имаш проблем след други процедури и ползването на упойка. Съвместими с кърменето обезболяващи са парацетамола и съдържащите го препарати, също нурофена и сходните му, т.е. съдържащи ибопрофен. Това е, което аз знам.

# 3
  • Мнения: 911
ИМа упойки и упойки. Кажи на зъболекаря, че кърмиш. Не виждам никакъв проблем. За болкоуспокояващо - Солпадеин също може да се взима от кърмачки.

# 4
  • Мнения: 2 616
Именно зъболекарят ми се притесняваше за кърменето, ама не знам дали е зартади упойката или по-скоро превантивно. Ще го разпитам подробно днес, но исках да ида подготвена и затова пуснах първо питанката тук  bouquet

# 5
  • Мнения: 4 300
Някои зъболекари хич не са наясно, имаше един дето докато бях бременна в 5 месец, с 3 кариеса ми каза да отида като родя Mr. Green
По добре питай каква точно упойка са ти сложили и се обади на гинеколог. Има такива, които са специално за бременни и деца, т.е. не вредят.

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ето тук има подробно за упойките и зъболекаря по време на кърмене:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=103642.0
Не се налага никакво изчакване при обичайните упойки, може да кърмиш веднага или в краен случай - когато се възстанови чувствителността на мястото.

# 7
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Не че е за хвалене, даже напротив, но след като родих някъде след 2 месеца ме заболя зверски зъб и отидох до зъболекаря. Сложи ми арсен да го умъртви. Въобще не се поколеба, въпреки, че казах че кърмя и т.н.  #2gunfireЕ, нито Гого се отби нито нищо- никаква реакция.

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ами счита се, че арсенът при зъболекарско лечение не е пречка за кърменето Grinning
http://neonatal.ttuhsc.edu/lact/newdrugspage.html

# 9
  • Мнения: 10 983
Преди 20 дена ми извадиха мъдрец, като 3 дена преди това му сложиха арсен, а самото вадене беше с упойка. Зъболекарката знаеше, че кърмя.

# 10
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Питала съм и аз - нито упойката, нито арсена вредят на бебето.
Арсенът се дозира точно и действа локално, т.е. той въобще ако излезе от дупката в зъба, би причинил некроза (умиране) на тъканта, с която контактува. Така че арсена не циркулира в тялото, и няма как да подейства на кърмата.
С упойката нещата са сходни - действа локално и само за 2-3 часа.

# 11
  • Мнения: 2 616
Значи язък, че мен ме мъчиха live без арсен, без нищо, само упойка ми хакна и давай майко. Ма засега държа още, беб го кърмя засега не ми дава реакция-значи няма проблеми. Ей, друго си е като ви има вас да ме успокоите.   bouquet Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт