Свинско месо?

  • 5 001
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 276
Здравейте,

от кога е препоръчително въвеждането на свинско месо? Някой казват, че било тлъсто и затова е хубаво да се избягва. Има ли и друга причина и до кога?

Благодаря!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз на бебка започнах да й давам пюрета със свинско още когато беше на 7 месеца. Не е имало проблеми.

# 2
  • Мнения: 2 006
Не съм давала и мисля да не и давам избщо.

# 3
  • Мнения: 455
Аз давам пюрета със свинско месо от 8-мия месец. Харесва му и няма реакция,  и щом е така, защо да го лишавам oт него? Давам и готови на Ганчев и домашно приготвени пюрета със свинско месо.

# 4
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Започнах да давам свинско след 9 месец (ако не се лъжа  Embarassed ), като вече бях въвела всяко друго месо. Ако свинското не е тлъсто, не виждам защо да не се дава. А и в къщи ние ядем основно пилешко и свинско, така че каквито мама и тате такива и децата  Wink .
Успех в избора.

# 5
  • София
  • Мнения: 985
Ще започна да давам свинско месо, чак след като бебка навърши година и половина. Това е съвета на лекарката ни. Не мисля, свинското е по- полезно от пуешкото или пилешкото, освен че е по тежко.

# 6
  • Мнения: 4 358
Синът ми е с алергия към белтъка на млякото и редът на въвеждане на месо, който ми каза алергологът е заешко, пуешко, свинско, риба, пилешко и накрая телешко.

# 7
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Честно казано със свинско го захраних, когато го захранвах и с другите меса, към края на 6-ти 7-ми месец. Първоначално само с готови пюрета, по-късно съм давала само крехко свинско месо.

# 8
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
И моя син е с алергии - препоръчват ми да давам пуешко, пилешко, заешко и крехко свинско, така че явно свинското не е проблем, макар че аз все още не съм давала.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 958
Давала съм свинско два или три пъти.Наблягам на пилешко,телешко и риба.В нашето семейство и ние се храним така.

# 10
  • Мнения: 1 263
За сега сме на пуешко и пилешко. Ако намеря заешко - също. След месец-два ще пробваме и телешко. Свинско май няма да давам. И в къщи не ядем - така че...

# 11
  • Мнения: 196
Засега давам само пилешко и телешко, а отскоро и риба. със свинското смятам да поизчакам поне до годината, въпреки че в нашето семейство е на почит Grinning

# 12
Аз не бях давала свинско до вчера, минахме на втора група в детската кухня и пюрето беше кюфтета с бял сос. Иначе съм давала пилешко, пуешко и заешко.

# 13
  • Мнения: 18 542
След годинката можеш спокойно да даваш.

# 14
  • Мнения: 3 153
Аз смятам да дам свинско след като навърши поне година и половина!

Общи условия

Активация на акаунт