как да почистя

  • 1 239
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 156
Здравейте,момичета!
Дайте ми съвет с какъв препарат да почистя "ключовете" за котлоните без да изтрия означенията върху тях.
Аз съм  пробвала с  "CIV" , но ми се изтриха цифрите , обозначаващи 1 ,2 и 3 на единия ключ. Пробвах и с мокри кърпички, но от тях няма много полза- мазните наслоявания си стоят. Притеснена съм, че ако продължават да се изтриват означенията няма да знам на каква степен ми е включен котлона.

# 1
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
С обикновен препарат за съдове и гъба и четка за зъби. Ако ги позарежа малко ги почиствам с препарата за фурна и не ми се махат обозначенията.

П.п. Също става с Доместос (само с такова съм пробвала) като оставяш малко да постои, но пак иска търкане.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 604
С обезмаслител, Мегльо най-често, но има и други.

# 3
  • Мнения: 113
To4no Meglio - обезмаслител и 1 година да не са чистени, пак ще стане, ако не от първия - то от втория път Whistling

# 4
  • Мнения: 1 893
А обозначенията можеш да си ги напишеш отново с перманентен маркер.

# 5
  • Мнения: 113
Браво Бацио, това беше хитро  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 2 437
Бих ги накиснала във вода+веро и после ще ги изтъркам с гъба.
За другите препарати не знам...нашите не се изтриват Thinking

# 7
  • София
  • Мнения: 2 952
С микрофибърна кърпа - идеално почиства такива наслоявания на малки площи, а и контролираш щетите по надписите. Струва 2-3 лева и се продава в големите супермаркети или магазините за почистващи препарати.
Аз с такава си чистя и фурната. След ползване се изпира в пералня и мазнотиите падат - има указание на опаковките.

Общи условия

Активация на акаунт