Отговори
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
Това ми е въпроса,защо в тази седмица се прави профилактичен преглед и какво точно се гледа,кои органи.
Тези които вече са минали по този път нека споделят.
Предваритлно благодаря Peace
  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 496
Гледаха колко е пораснало бебчето,увита ли е пъпната връв,мериха ръчички,краченца,тоновете на сърцето,ако има съмнения за пола-опит за потвърждение,количеството околоплодни води.Друго като че ли не помня... Whistling

# 2
  • Мнения: 227
А може ли да не е точно в 32 седмица ?

# 3
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
На мен ФМ ми я правиха в 21 седмица. Защо те пращат толкова късно не знам Thinking, но органите му отдавна са оформени както и пола.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 750
На този ехографичен преглед се гледа абсолютно всичко на бебето - органи, ръчички, крачета, главичка, мозък, сърдечна дейност, полови органи. Всичко. Продължава около 30-40 минути. Най-подходящ момент за този преглед е около 20-22 седмица на бременността.

# 5
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
Явно нещо не съм формулирала въпроса си правилно.
Аз ходих в 20 седмица на ФМ и сега пак в 32 трябва да отида. Затова питам,какво повече се вижда през тази седмица... Peace

# 6
  • Мнения: 174
Красим, това за което пишеш  ми прили4а по скоро на т.нар. на запад фитал асесмънт (нещо от типа на оценка на жизнеспособността и развитието на плода)...вклю4ва/ оценява се:

1) положението на плода
2) разположението на плацентата
3) кол. околоплодни води
4) биофизи4нен индекс (коефициет вкл. кол. околоплодна вода/ сърде4н ритъм/ дихателни движения и още едно, две неща според зависи)
5) Диаметър на главата
6) Се4ение на главата
7) Се4ение на корема
Sunglasses Дължина на бедрената кост
9) Доплер на пъпната връв и плацентата
10) Предполагаемо тегло на плода

В огромен % от бременностите се с4ита 4е ако ФА е ок, плода също е ок.

Феталната морфология е сложно и комплексно изследване на вси4ки вътрешни органи, костна система и т.н. Изисква много време (мин. 4ас) и отли4но обу4ен оператор, ако се прави както трябва. При нас се смята 4е е излишна при толкова напреднала бременност, поради простата при4ина, 4е ако нещо не е както трябва няма как да се реагира в общия слу4ай ( например дори в напредналите държави вътреутробни операции се правят рядко...). Това важи за нормална бременност, естествено...

 bouquet

# 7
  • Мнения: 4 496
Може и да съм се объркала,съжалявам.Дано не съм объркала и майчето,дето пита. Embarassed

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Освен това, което се гледа стандартно на ехограф всеки месец - ръст, предполагаемо тегло, размер на главичката, бедрена кост, околоплодна течност, положение на плацентата, предложение на главичката и на плода и т.н. се гладят и вътрешните органи на бебето. Идеята е, че ако се открие някаква нередност да се отреагира непосредствено след раждането. 

# 9
  • Мнения: 22 343
Аз ходих в 24та седмица на ФМ и лекарката ме вика в 32ра седмица отново, за да види за последно дали всичко е наред и т.н.
Смятам, че е нормално повторно ходене по това време на бременността.

# 10
  • Мнения: 2 950
Аз ходих в 20 седмица. Тогава лекарят гледа всичко - вие си знаете, мозък, сърца, крака, ръце, пръсти, пол, дробчета, бъбреци, коремни кухини, очи и т.н. Каза ми, че иска дасе видим пак към 30 седмица, защото иска да огледа личицата, тъй като в 20 седмица бяха малки бебетата и не можа да ги види хубаво. Освен това на едното бебе иска да погледне пак бъбреците, защото развитието им не беше съвсем точно за седмиците. Поне това ми каза на мен.

# 11
  • Мнения: 2 746
Феталната се прави не от всеки гинеколог, а от специалисти, които са обучени за това специално изследване.Както казва моята гинеколожка, не е важно кой гледа, а какво вижда.Затова спецовете са малко.Аз си правих ФМ в 19 седмица, и ме викат повторно, ако желая в 32 седмица  + – 1 седмица.Аз също се чудя дали да ходя в 32 седмица, доц.Балев във Варна ми каза че не е задължително, само ако искам.

# 12
  • Мнения: 3 069
Оглеждат всички органи на бебо, как е кръвопотока по пъпната връв и сърцето НО за сърчицето е най-добре да се направи Фетална ехокардиография от специалист но мисля, че това можеше да се направи около 23-та г.с.

Общи условия

Активация на акаунт