за лещата и зрелия фасул

  • 1 320
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 707
Здравейте,
до преди малко се рових в търсачката, но не намерих отговор на въпросите си.
Искам да zахраня вече с леЩа и zрял фасул, но преди това да попитам - първата вода иzхвърля ли се? Така няма ли да си "zаминат" и полеzните веЩества?
Иначе ми каzаха да ги претрия преz цедка и така люспите Ще останат в нея.
Ако някой има опит, моля да сподели.
Благодаря.

Последна редакция: сб, 04 авг 2007, 11:11 от Vivi

# 1
  • София
  • Мнения: 3 609
Тези храни се препоръчва да се въведат след 1г.т.к много дразнят стомаха,по-добре отложи малко това има достатъчно разнообразие от пресни зеленчуци в момента.

# 2
  • Мнения: 27 524
На този етап може да даваш само белената леща. Тя е ярко оранжева на цвят, вкусна и много щадяща стомахчето.
Боб на сина ми все още не съм давала.
Първата вода се хвърля, за да няма газове после. Не заминават полезните вещества. Може да купиш смилянски или друг едър фасул, сваряваш го добре и после белиш зрънце по зрънце, лесно и бързо става, а и количеството няма да е голямо за малко дете. Но все пак не бързай.

# 3
  • Мнения: 707
Питала съм педиатър и той каzва, че може да въвеждам.  Дори той препоръчва да раzнообраzя менюто на детето.

# 4
  • Мнения: 772
До сега съм давала леща само веднъж и то само бульона от супата.Фасул не смея да давам още newsm78

# 5
  • Мнения: 948
След като навърши годинка дадох на сина ми от оранжевата леща - много е вкусна и се вари бързо.Боб все още не съм давала. Hug

# 6
  • Мнения: 707
Копирам  отговорът на педиатъра
Цитат
Имам пред вид да се разнообразяват вида на предлаганите зеленчуци- от 8-8.5 месеца спокойно може да давате леща и боб приготвени без люспите и като пюре. Може също да се дават също- червено цвекло,праз,артишок,карфиол, чушки (подходящо приготвени),картоф,морков,домат (като малки колиества дом пюре в храната). Всъщност всеки зеленчук използващ се в Бг кухня може да се използва с изключение на патладжан до годинка-15 месеца.

# 7
  • Мнения: 27 524
Това е Бърди от форума, нали? А твоят педиатър какво казва?

# 8
  • Мнения: 707
Моята педиатърка ниЩо не каzва. Само да съм четяла какво пиШе на пюретата zа каква въzраст са и да давам. Това тук, в Германия.
Та по тоzи повод в Англия видях пюре на Heinz със zрял фасул, бекон и домати zа след 4 месец  #Crazy.
И да, това е мнение на Бърди  Simple Smile.

# 9
  • Мнения: 27 524
Давай тогава - оранжева леща и белИ фасула. Това е  Hug

# 10
  • Мнения: 1 230
Дадох фасул скоро (на 10 месеца е), утре ще готвя от лещата на Блонди  Peace

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Не съм давала още, смятам да изчакам до зимата.
Сега има много голямо разнообразие от зеленчуци, които липсват зимата и наблягам на тях.

# 12
  • Мнения: 3 042
Леща дадох след годинката с храната от кухнята, но там рядко даваха. В къщи готвя оранжева леща. Боб зрял дадох към 2-рата годинка. Но съм давала няколко пъти - не готвя често боб. Зелен фасул имаше в пюрета разни, но изобщо не помня на каква възраст съм дала.  Confused

# 13
  • Мнения: 24 467
Готвя леща и бебето я яде с удоволствие, след като навърши годинка. Също така яде и пасиран зелен фасул с картофи от тази възраст. Зрял още не съм му давала. Ще се пробвам при навършена година и половина, просто така реших.

# 14
  • Мнения: 5 362
Леща и зрял боб проядохме на ДК-там даваха,а Кали беше на около годинка.
С течение на времето обаче(към 1,5год.) сама се отказа от тези храни-не иска и да ги помирише Rolling EyesКазва ми: "не обича боб" и не яде Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт