Алергия от охапване от пчела/оса

  • 4 124
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
Става въпрос за това че сина ми е е на село при баба си за една седмица.Притеснявам се да не го охапе нещо и той да прояви алергия.По принцип досега нищо не го е хапало(освен комар),но и към нищо не е показвал да е алергичен
Питам ви  с какво трябва да се запасят за всеки случай,пък и на мен да ми е по-спокойно.

# 1
  • Мнения: 1 919
с алергозан за мазане и хапчета-но звъни на личната и  я попитаи за всеки случай,попитай и в аптеката им аразлични спрейчета

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз когато ходих на село с малката се запасих с Фенистил гел и Фенистил капки.Носих си и препарат против ухапвания.Разминахме се само с ухапване от щипалка на 2 места.С Фенистила мина за 2 часа.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 688
Ние сме се заредили с някакви неща за охапвания,но незнам ако се окаже алергичен какво се прави:(

# 4
  • Мнения: 1 163
Аз много се интересувам от тия неща, понеже нашите гледат пчели и на село е някакъв ад. За малки дечица лекарство няма ако направи тежка алергична реакция. Майка ми е алергична и взема ампули адреналин но съм се консултирала с педиатри и те ми казват, че най-сигурно е да се заведе веднага детето в болница. Ако го ухапе пчела или оса алергичната реакция се проявява до 10-15 минути а може и по бързо. Знам, че е добре след ухапването да му се даде медена вода но за тежка алергична реакция трябва да се потърси медицинска помощ.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 688
наще ще тръгнат веднага към болницата в Певен независимо дали направи реакция или не,но пътя е 30-40мин може би.

# 6
  • Мнения: 4 700
Майка ми съЩо е алергична към пчели. Има винаги с нея анапен (адреналин). Трябва да се бие преz първите 2 минути, само дето не съм zапомнила две минути след ухапването или след като zапоЧне алергична реакция.  Embarassed

# 7
  • Мнения: 1 163
наще ще тръгнат веднага към болницата в Певен независимо дали направи реакция или не,но пътя е 30-40мин може би.
 
Ох знам и ние където отиваме близкия лекар е на толкова път ама какво да се прави то ако седнеш да му мислиш никъде да не го заведеш. Вземи му мед и да му направят медена водичка. Миналия път като ходих ме на планината Рали я ужили една пчела и не даде алергична реакция ама как съм седяла на тръни не ме питай................ Хайде не се шашкай всичко ще е наред. Нека се разходи детето. Утре ще говоря пак с педиатъра на Рали и ще ти пиша на лични ако е излязло нещо нова за деца след 2 годинки то и за моята ще питам, че и ние скоро ще тръгваме

# 8
  • София
  • Мнения: 3 688
наще ще тръгнат веднага към болницата в Певен независимо дали направи реакция или не,но пътя е 30-40мин може би.
 
Ох знам и ние където отиваме близкия лекар е на толкова път ама какво да се прави то ако седнеш да му мислиш никъде да не го заведеш. Вземи му мед и да му направят медена водичка. Миналия път като ходих ме на планината Рали я ужили една пчела и не даде алергична реакция ама как съм седяла на тръни не ме питай................ Хайде не се шашкай всичко ще е наред. Нека се разходи детето. Утре ще говоря пак с педиатъра на Рали и ще ти пиша на лични ако е излязло нещо нова за деца след 2 годинки то и за моята ще питам, че и ние скоро ще тръгваме
Благодаря ти,ще се радвам да прочета какво ви е казала ваща лекарка:)

# 9
  • Мнения: 4 700
Сега се сетих, че майка ми преди да си вzеме адреналина носиШе винаги кортиzон в себе си.

И аz чакам да прочета какво ти е каzала лекарката.

# 10
  • Мнения: 1 163
Доктора каза, че имало някакво лекарство за деца, които правят алергични реакции, но във Варна го няма ло а и било доста скъпо. Не ми каза дали го има на други места и как се казва но ако сте много заинтересовани ще питам. Освен, че е скъпо ми каза също така, че това е инжекция, която трябва да се сложи и аз не бих си купила, защото няма да мога да сложа инжекция на детето си сама. Другото, което ми каза е, че малките деца рядко правят тежки алергични реакции това са 1 на 100 примерно и да се надяваме да не сме ние. Ами това е в общи линии дано да нямате такива преживявания. Но за лекарството мога да му се обадя и да го питам точно какво е. Ако имате голям интерес пишете ще питам.

# 11
  • Мнения: 1 099
Винаги си нося в чантата Кларитин или Лорано. Те помагат при алергични реакции. По-силни са от алергозана, но са по-слаби от адреналите Wink

Общи условия

Активация на акаунт