малко помощ за сваляне на клипчета от видеокамера

  • 840
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте!
може и да се повтарям с въпроса си, но съм в задънена улица, а видях няколко сходни темички тук, и се надявам, че татковците ще помогнат  Rolling Eyes

отскоро имам видеокамера - JVC-D 270, клипчетата записва на касета, а има карта за снимките.
Инсталирах си диска, който вървеше с камерата, закачих я с кабела за компютъра и свалих без проблем снимките от картата.
Дотук добре, обаче когато искам да сваля клипчетата - нищо не става?  Confused Cry компютъра просто не я разпознава камерата и не се показва никъде?
изчетох каквото намерих по темата - нямам представа имам ли 1394..... и къде е проблема.....
Много ще съм благодарна,  ако някой "татко" знае нещо по въпроса да ми помогне  Hug

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
по принцип 1394 имат повечето лаптопи. различава се от юсб-то по по-голямата скорост на трансфер. Ако на твоя компютър няма, ще ти се наложи да си купи една допълнителна платка която осигурява такъв порт. Струва около 10$ . След това ще можеш да си сваляш видеото без проблем .

# 2
сигурно в това е проблема, но как да разбера дали имам такова нещо?

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ако имаш кабел за 1394 (fireware) пробвай да го пъхнеш в някоя от дупките на компютъра ти. Няма начин да влезе нейде ако не е 1394. (това е малко груб начин, но незнам как да ти опиша какво да търсиш) . Другия вариант е да видиш спецификацията на твоя компютър дали няма записано 1394 някъде ...
ето как изглеждат тези портове
http://www.usbgear.com/Firewire_PCMCIA_cardbus/firewire_pcmcia_c … us_comboports.jpg

# 4
Labrador,
благодаря за инфото,  Flutter имам такъв порт на камерта (по-малкия, 4-pin), но на компютъра не намирам, по същия начин ли изглежда? искам да кажа и в двата края ли са еднакви входовете? защото на usb-то май са различни....
но май като гледам няма да има, та доколкото знам трябва да си купя платка за дъното, да я сложа и после кабелче ?
и дано да стане  Praynig

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
от страна на компютъра е 6пиновия порт. така че вземай карта, кабел от едната страна малък, от другата голям и ръгай , няма начин да не тръгне.

# 6
  • София
  • Мнения: 273
После,какво се прави нататък Thinking?

# 7
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
връзваш камерата към компютъра пускаш някоя програма за прихващане на видеото (capture)  и почва да записва 200МБ на минута. След това се налага да смачкаш така получените големи файлове до нещо по-малко. Като програми мога да посоча  virtualdub , pinnacle studio. Има и много други, но тъй като не ползвам виндоуз немога да ти посоча.

Общи условия

Активация на акаунт