Мами какво е това рапично масло?

  • 791
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 593
Купих на дьщеря ми оризова каша на Милупа и за приготвянето й пише да се прибави рапично масло .Някой знае ли какво е откьде се продава или вие с нещо го замествате. Благодаря на всички за отговорите  bouquet

# 1
  • Мнения: 27 524
Знам, че има рапично олио, а от тези семена се добива и гориво  Laughing
Не съм слагала в кашите подобно нещо, имало е доста теми тук по този въпрос, никоя мама не е слагала.
Надписът за въпросното олио е на българския превод. Давала съм тази каша на сина ми, купувала съм я от Белгия, Франция и Германия и никъде не съм срещала подобни указания  Thinking

# 2
  • Мнения: 393
Когато започвах захранването и аз зададох такъв въпрос. Mr. Green

Та .. ако искаш да го намериш, потърси в големите магазини - Билла, Метро и т.н., на други места търсенето не даде резултат, но да ти кажа и без това масло кашите са си перфектни.  Peace

# 3
  • Мнения: 473
Кашите си мисля са достатъчно калорични, та да им слагаме и масло от рапица.

# 4
  • София
  • Мнения: 593
Благодаря милички май ще минем и без него Hug

# 5
  • Мнения: 707
Аz готвя на детето с рапична маzнина. Но не я слагам в каШите, а готвя с нея пюретата.
КаШите са достатъчно калорични, zа да добавям маzнина. А и в такъв случай бих добавяла масло.

# 6
  • Мнения: 27 524
Масло и АМ не е добре да се смесват. Може зехтин в зеленчуковите пюрета след 6-ти месец.

# 7
  • Мнения: 707
Масло и АМ не е добре да се смесват.
Tова не го zнаех, но имаШ ли идея zаЩо е така? Чела съм, че много мами правят попарата на децата с масло и АМ.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 745
Купих на дьщеря ми оризова каша на Милупа и за приготвянето й пише да се прибави рапично масло .Някой знае ли какво е откьде се продава или вие с нещо го замествате. Благодаря на всички за отговорите  bouquet
Ако не ме лъже паметта се добавяше само, ако избереш варианта да я приготвиш с вода, вместо с АМ, или не беше така?  Rolling Eyes Аз винаги съм я правила с АМ само Peace

Общи условия

Активация на акаунт