Опасен ли е грипът на родилката?

  • 464
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Здравейте, мами! Няколко дни ме нямаше, защото ме хвана гаден грип и се опитвах да се лекувам с парацетамол и чайчета с мед и лимон. 4 дни поддържах температура около 37,4, носът ми тече /все още/, схваната съм и ми е някакво отпаднало И тъй като всеки момент може да започне раждането се питам: Опасно ли е, ако тръгна да раждам, а още не съм се излекувала напълно? Ще изолират ли бебето или ще трябва да съм с марля на устата до него? И още ... таткото прихвана от мен ... свекитата от него ... сега в къщи е грипоопасна територия ... какво да направя?

# 1
  • Мнения: 6 243
Ивайло се роди точно заради един вирус, който ме пипна през деветия месец. Вдигнах много висока температура, спука се околоплодния мехур и т. н.... Но не ме изолираха, бях си в общата родилна зала, после в отделението - в стая с още две момичета. На малкия абсолютно нищо му нямаше. За свое успокоение ходих с марля през първите няколко дни. Освен това ми предписаха антибиотик след като родих, който пих пет дена.
Сега като го гледам - доста е шантав, но не ми се вярва да е било от моя вирус от раждането. От гените си е .

# 2
  • Мнения: 1 722
Цитат на: sladka hapka
Ивайло се роди точно заради един вирус, който ме пипна през деветия месец. Вдигнах много висока температура, спука се околоплодния мехур и т. н.... Но не ме изолираха, бях си в общата родилна зала, после в отделението - в стая с още две момичета. На малкия абсолютно нищо му нямаше. За свое успокоение ходих с марля през първите няколко дни. Освен това ми предписаха антибиотик след като родих, който пих пет дена.
Сега като го гледам - доста е шантав, но не ми се вярва да е било от моя вирус от раждането. От гените си е .


А след като си пила антибиотик, как стоеше въпроса с кърменето??

# 3
  • Мнения: 6 243
Кърмих го. Свекърва ми е акушерка и се постара да ми донесе антибиотик, който да не пречи. После се оказа, че от шаша и паниката покрай раждането на първия си внук, ми е объркала дозата и съм пила двойна доза, но го разбрахме като свършиха хапчетата на втория ден, вместо на петия. На мен също не ми направи впечатление, защото си имах други неща да мисля Grinning

Анита, всичко ще е наред.

Общи условия

Активация на акаунт