От 2 седмици суче малко

  • 464
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
От о/о 2 седмици щерката суче много рядко - през деня да има 1-2 стабилни хранения. Само на кърма сме все още. Аз я натискам през 3-4 часа насила, но тя дръпне 2-3 пъти и се опъва на струна и почва да реве  newsm78 . Виж през нощта си хапва по-добре, но само 2 пъти...Гърдите ми ще се пръснат и не мога да разбера защо не ще да суче и не е ли гладна? А и няма ли да ми намалее така кърмата? Преди памперса и сутрин тежеше като за световно - толкова мокър, а сега не знам дали пишка въобще... На последната консултация се оказа, че е наддала за месец и 25 дни - 800гр. и педи не беше никак доволен...Нямаме климатик и тя е постоянно потна - дали не освобождава течностите с потта...но пък защо не яде...а не изглежда гладна. Имаше и разстройство, което затихна. Има ли и др. с такъв проблем?  Cry? Дали пък не е от жегите...

П.П. Не знам как да процедирам с гърдите - след като са постоянно пълни - тя не достига до задното мляко (по мое мнение), как да ги редувам, ако сега съм я кърмила след 5-6 часа пак ли същата гърда да предложа за да получи от задното мляко...макар че за тоя период тя си се е напълнила и с предно  newsm78....

Последна редакция: сб, 28 юли 2007, 17:36 от svetla_altevs

# 1
  • Мнения: 857
И при нас имаше такъв период, спокойно ,мисля ,че е от жегите. А за наддаването не мисля,че е малко, моето дете петия месец беше качило само 300гр. а предишния месец 500гр. Важното е да се чувства добре.
А за гърдите когато са прекалено пълни може да ги поизцедиш малко и тогава да дадеш.

# 2
  • Мнения: 1 924
Следи колко пъти пишка и дали е жизнена.Наистина много бебета сучат по-рядко по време на жегите.Ако искаш пък,пробвай да я кърмиш още веднъж през нощта или рано сутринта, за да си по-спокойна.А от гърдите изцеждай по малко,докато ги почувстваш по-облекчени

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Имаш ли помпа? Би могла да опиташ да поизцедиш колкото да облекчиш и след това да сложиш да суче. Аз редувам и двете гърди по няколко пъти на едно кърмене, само и само за да стигне до задно мляко.

# 4
  • Мнения: 131
Следи колко пъти пишка и дали е жизнена.
За пишкането и да го има е много рядко и по малко, защото напишан памперс да има 2-3 и то по малко. А иначе си е много жизнено и весело дете.

Аз редувам и двете гърди по няколко пъти на едно кърмене, само и само за да стигне до задно мляко.
Проблемът е, че тя и от едната не ще да суче... Tired а и не й е проблем препълнените гърди, защото млякото направо си тече - снощи 2 пъти ставах да се преобличам Confused Това е - яде 2 пъти през нощта и през деня о/о 1 път, най-много 2, ама незадоволително. Може наистина да е от жегите...щом се чувства добре...да се надявам че скоро ще премине  Praynig

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Хм и аз съм пуснала такава тема Simple Smile
ето я: Не иска да суче! Ще се отбие ли?
Може да ти помогне.
А ето и още едно момиче с подобен проблем : Отбива се на 6 месеца???

А за гърдите те съветвам, ако бебка не иска да суче, да се изцеждаш. Аз процедирам така: предлагам гърда, ако Петър ми я откаже - изцеждам, после му давам изцедената кърма с лъжичка.....случвало се е и нея да не я иска..... тогава я прибирам в хладилника......или замразявам...... Хем стимулирам гърдите, хем и запаси си имам. Ако бебека суче на  по-големи интервали, то неминуемо кърмата ще ти намалее.....

# 6
  • Мнения: 131
Ако все още някой следи темата или пък има подобен проблем - да докладвам: всичко е наред Grinning
Дали беше от жегите или пък стачка не знам, но нещата си дойдоха на мястото  Peace
За протокола - състоянието продължи около 5-6 дни през които не съм се цедила, наистина кърмата намаля, но пък 1-2 денонощия често сукане беше достатъчно пак да се напомпам Joy
Освен това пих и 3 пъти лактогонно чайче и това беше.

Последна редакция: пт, 03 авг 2007, 17:29 от svetla_altevs

# 7
  • Мнения: 1 924
Супер! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт