Въпрос за тестовете Clear Ovu Test.

  • 21 324
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Здравейте!
Използвам тестовете clear ovu от 2-3 месеца.
ето тези :

На кутийката пише, че трябва да следя за две ивици ( контрола и проба). Наличието на втората показва, че има овулация. До тук добре. Вътре в инструкциите пише, че интензивността на двете линийки трябва да е еднаква ( или пробата да е по-наситена, дори).  Проблемът е, че само веднъж съм виждала  тест линия, която да се доближава по интензитет до контролната. Обикновено контролната е по-бледа. Но отново, никога не съм засичала еднаква или по-висока наситеност.
Този месец отново проследих целия процес и се повтори същото, днес вече има само една линийка, което все пак значи, че тия тестове отчитат ниво на LH. Както се досещате съм притеснена.

Въпросът ми е към момичетата, които отчитат овулация с този точно тест: Виждали ли сте по-наситена или еднаква на контролната тест- линийка?

# 1
  • Мнения: 129
Да,аз съм виждала такъв тест.В началото когато започнах да правя такива тестове бях много объркана и не можех да разбера кой е положителен,защото все имах по-бледа втора чертичка.След това разбрах,че съм се тествала в неподходящи дни и че овулацията ми е по-късно.Едва след няколко месеца,когато опитах отново с такива тестове,видях истински положителен,с по-ярка втора чертичка от контролната.Този месец когато се тествах,преди положителния тест имах такъв с почти еднакви/да не кажа напълно/ две черти,но на следващия ден тестовата си беше по-ярка.Просто следвай инструкциите,които са описани,като гледай тестовете да ги правиш всеки ден по едно и също време,като преди това поне 4 часа не си ходила до тоалетна и не си пила много течности и ако трябва си вземи две опаковки тестове за ову и ги прави във всеки един ден,защото е възможно да не преценяваш добре дните за тестване и да изпускаш овулацията.Успех

# 2
  • Мнения: 2 309
Ползвала съм такива тестове,веднъж видях блееееда втора черта.От тогава ги спрях,няма смисъл според мен Thinking

По-добрия вариант е да ти следят овулацията на видеозон.Тогава ще е 100% сигура Peace

# 3
  • Мнения: 989
Ползавала съм ги няколко пъти и абсолютно всеки път си засичах овулацията. Разбира се спазвам инструкциите за употреба като да не ходя до тоалетна няколко часа и да не пия течности през това време и да ги правя по едно и също време всеки ден. Точно днес имах положителен тест за овулация, след като почти бях решила, че няма да имам ову този месец,защото заради лапарото предния цикъл ми се измести овуто.Преди беше на 17-18 ден, а днес ми е 21 ден и най-после имам + тест, което означава, че ову ще настъпи утре или вдругиден.

# 4
  • Мнения: 3 453
Лени,
Рожба е права - най- сигурния начин за установяване на овулацията, е фоликулометрията. Така се проследява развитието на доминантния фоликул, както и спукването му /овулацията/.

За тестовете - аз използвам точно тези, които си показала. Показват ми две черти /с еднаква наситеност или по-наситена тестова черта/, но само в месеците, когато съм имала овулация. Овулацията си я засичам с фоликулометрия, но и с тестове. От там стана ясно, че когато имам овулация /доказана с ехографско изследване/, теста също е положителен. Възможно е теста да отчете положителен резултат в два поредни дни.
При ановулаторен цикъл - теста няма как да отчете.
 Аз имам 28 - 31 дневен цикъл, но овулацията ми е на 12 - 13 ден от цикъла. Ако закъснея с тестването - изпускам момента.

Приеми за база най-късия си цикъл. Тествай следобяд /около 14-16ч./, избягвай течностите преди тестването. Възможно е урината да е била разредена, затова да нямаш наситена тестова черта. Според мен се дължи точно на това!  

Ако не ти се чака, най-добре започни с фоликулометрията - така няма да се чудиш и ще знаеш, че не си пропуснала момента. Ако задържаш фоликули или имаш ановулаторни цикли - проблемът ще се хване навреме!
Още нещо - дори теста да е положителен, това не гарантира, че фоликула се е спукал! Аз имах положителни тестове и фоликулярни кисти! Confused
Успех! Дано скоро ти се наложи да правиш друг тип тест! Wink

Преди беше на 17-18 ден, а днес ми е 21 ден и най-после имам + тест, което означава, че ову ще настъпи утре или вдругиден.

Скарлет,
оказва се, че не е точно така. Според гинеколога ми, овулацията настъпва 3-4 часа след положителния тест. Аз дълго време не му вярвах /съвсем друго пише на опаковката на тестовете/, докато случайно не се доказа. Направих теста един следобед - положителен. Прегледа ми беше след 2 часа - тогава се установи, че съм овулирала /имаше течност в тръбите/. Така се убедих, че не е точно така, както пише на опаковката! Peace
Аз си следя ЦС, имам и болки при овулация. Когато комбинирам това с тестовете и с фоликулометрията - няма начин да изпусна момента!   Peace

Последна редакция: сб, 28 юли 2007, 23:00 от _Hope_

# 5
  • Мнения: 9 088
Лени, радвам се да те видя тук Hug
По темата: моето мнение е да оставиш тестовете за ову и ако имаш възможност (финансова и физическа) да ходиш на фоликуметрия.
Може и да пробваш с други тестове, но пък са по-скъпи: http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=1044

Друго нещо, което можеш да направиш, е да пробваш да мериш БТ един два месеца, за да видиш нагледно какво се случва в организма ти, с овулацията, лутеалната фаза и т.н. После ще знаеш и в кои дни точно да ползваш тестовете. Но, предполагам, щом си почнала вече с тестовете, не ти се е занимавало с по-затормозяващото мерене на БТ Simple Smile

Знам, че не бях много по темата, но така мисля и се надявам да съм ти помогнала Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 35 931
Ползвам тези тестове и съм много доволна. Никога не съм имала проблем.
Ако нещо не е наред с теста, може би има проблем с ЛХ хормона и е добре да се направят изследвания /за проследяване на О. - ЛХ,ФСХ, Е2  - на 3 ден от МЦ, след това ЛХ и Е2 преди О и т.н. лекарите си знаят работата/.
За да се използват тестове за О. /и да се прилага Метода на БТ/ трябва да сме сигурни, че се Овулира всеки месец и че всичко е наред.
Дори да отидеш 1 път на ФМ и ако всичко е наред /1 дом.фоликул, има О. и т.н/ и ако след това пак има проблем с тестовете пак трябва консултация с лекар.
Аз бих си направила извода, че просто е улучен МЦ без проблем /както е напр. при СПКЯ/.
Тестовете не грешат, ако са валидни.

# 7
  • Мнения: 6 167
Благодаря, момичета!
Много ценни съвети и идеи    bouquet

В момента ми правят кръвни изследвания ( плс. хормони), а през септември имам и час за вагинален ехограф и гинеколог.
Проблемът е, че тук ( Италия) не можеш веднага да отидеш където си решиш, освен ако не е на частно. Тоест, не мога веднага да отида на фоликуметрия, въпреки, че това е най-добрия вариант, наистина. Засега трябва да изчакам септември и да видим дали всичко е наред и ако не е, тогава да си изготвя някакъв по-бърз план за действие ( частен сигурно). Просто докато дочакам фоликуметрия, ще дойде следващата ледникова епоха, а времето за тези неща не е безкрайно. Rolling Eyes



# 8
  • Мнения: 304
Аз нямам много опит, защото само от месец се пуснахме по пързалката на бебеправенето. Но си взех точно такива тестове за овулация и си засякох ову-то. Само че я усещах малко по-рано от колкото ми бяха сметките, направих си първия тест - беше отрицателен, после изпуснах един ден и на другия ден след обяд си направих пак тест - чертичките бяха две и еднакви, на следващия ден тестовата беше по-наситена и веднага на третия ден втора черта нямаше. Но си беше късмет да се тествам точно тогава, защото по сметки трябваше да е два дни по-късно, добре че този месец я усещах твърде очевидно иначе щях да я изпусна. (не че имаше резултат, другия месец - по-настойчиво  luvbed )
Мисля, че просто трябват точни сметки и спазвай инструкциите.
Успех!

# 9
  • Мнения: 1 209
Според мен метода с тестовете за овулация не е достатъчно надежден. Най-добрия подход е фоликуметрия...

Успех... Praynig

# 10
  • София
  • Мнения: 6 360
Лени,

трябва да са с еднакъв цвят двете черти, за да е положителен тестът за овулация - тоест, да покаже, че овулация предстои в следващите 12-48 часа.
щом не си видяла това нещо, има две вероятности - или не обхващаш правилния период за тестване (овулацията ти е по-рано или по-късно) или нямаш овулация в тестваните месеци (това не значи, че изобщо нямаш овулация).
следващият цикъл разшири обхвата - почни да тестваш от 10-ти ден, примерно. ще изхабиш малко повече лентички. обикновено се препоръчва тестване по едно и също време на денонощието, при това привечер.



# 11
  • София
  • Мнения: 35 931
И мери БТ.
Метода на БТ и тестовете за О. се допълват много добре - тестовете показват кога ще бъде О., а БТ кога е била О. и дали всичко е наред с ЖТ.

# 12
  • Мнения: 1 868
Здравейте и от мен .За да не пускам нова тема реших тук да ви питам.Цикъла ми е на 45 дни знам горе долу че овуто ми е 2 сед преди да ми дойде ,но все пак реших да си направя тест.В сряда беше първия -само изпарителна втора,в четвъртък също ,но една идея по тъмна ,а днес още по тъмна ,но все още не като контролната смятате ли ,че наближава овуто и затова потъмнява? Мери предварително.

# 13
  • Мнения: 9 990
И мери БТ.
Метода на БТ и тестовете за О. се допълват много добре - тестовете показват кога ще бъде О., а БТ кога е била О. и дали всичко е наред с ЖТ.

Това правех и аз-идеално се засича , наистина.Успех!

# 14
  • Мнения: 165
Здравейте и от мен .За да не пускам нова тема реших тук да ви питам.Цикъла ми е на 45 дни знам горе долу че овуто ми е 2 сед преди да ми дойде ,но все пак реших да си направя тест.В сряда беше първия -само изпарителна втора,в четвъртък също ,но една идея по тъмна ,а днес още по тъмна ,но все още не като контролната смятате ли ,че наближава овуто и затова потъмнява? Мери предварително.
      ЩОМ ПОТЪМНЯВА ЗНАЧИ НАБЛИЖАВА.НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ ДОКАТО ТЕСТОВАТА НЕ СТАНЕ ПО ТЪМНА ОТ КОНТРОЛНАТА.АЗ ТАКА ГИ ПРАВЕХ ДО 16ТИ ДЕН И МИ СЕ ВИЖДАХА ГОРЕ ДОЛУ ЕДНАКВИ.ТОЗИ МЕСЕЦ ГИ ПРАВИХ ДО18ТИЯ И ВИДЯХ ЧАК СЕГА ПО ТЪМНА ТЕСТОВА.УСПЕХ Peace

Общи условия

Активация на акаунт