Моля за съвет,важно е!

  • 981
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 941
Моля ви,кажете дали мога да дам на малкия сега преди да си легне Нурофен и свещичка Ефералган заедно.Има температура от снощи,сваля за малко и пак вдига,няма други оплаквания засега.Панадола не му действа вече,иначе го редувах през 4 ч. с Нурофена.Мерси  bouquet

# 1
  • Варна
  • Мнения: 60
Зависи, колко висока е Т. Аз съм давала на малкия и двете едновременно, но имаше много висока Т беше около 39,5 - 39,6. Все пак не бива да се прекалява......но определено може да се съчетават.....едното съдържа ибупрофен а другото парацетамол. И да се оправяте бързо!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Дано някой по-знаещ каже, но и аз съм си задавала този въпрос, но по незнание съм предпочитала да не рискувам - давах само едното.

В случая предпочитах свещичката, поне на Вики й действа по-ефективно от Панадола.

# 3
  • Мнения: 27 524
Не, не може. Свещичките Ефералган са парацетамол, а той се редува задължително през 4 часа минимум с Нурофена, независимо за свещички или за суспензия става въпрос.
Идете на лекар, тази Т говори за вирусна инфекция. Не чакай, аз така чаках с Криско и после си изпатихме с болести и две дози АБ  Confused

# 4
  • Мнения: 1 163
Знам, че неможеш да съчетаваш Панадол и Ефералган и ако му дадеш Нурофен поне да мине един или два часа за свещичката. Ти защо и двете? немога да разбера логиката и двете да му ги дадеш..............................Или му дай няколко капки Хексалгин със сигурност ще свали температурата.

# 5
  • Мнения: 941
 за Панадол и Ефералган и аз знам,че не може,нали и двете са парацетамол,а идеята ми е за по-силен ефект.Утре пак ще се чуя с педито,ох,незнам каква нощ ме чака ooooh!  както я е свалил,след малко пак целия гори
Не, не може. Свещичките Ефералган са парацетамол, а той се редува задължително през 4 часа минимум с Нурофена, независимо за свещички или за суспензия става въпрос.
Идете на лекар, тази Т говори за вирусна инфекция. Не чакай, аз така чаках с Криско и после си изпатихме с болести и две дози АБ  Confused
  Блонди,знам,досега така редувах и аз,през 4 ч.обаче като попремине действието и айде пак наново ooooh!  а Панадол вече не давам,че му действа като бистра водица

# 6
  • Мнения: 2 673
Температура и при деца и при възрастни се повлиява най-добре от влажни обвивания или охлаждане \алтернативно\. Поне са безвредни, направени така както трябва. Парацетамола съвсем не е безвреден, доста хора го нападнаха като топъл хляб, но той ще се окаже поредната клопка във фармацевтичната индустрия.

Общи условия

Активация на акаунт