Как Гери отказа нощното шише с биберон

  • 1 834
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 468
Гери никога не е обичала бибероните. Като бебе не искаше, а като стана на 2 г., хората взеха да отказват шишетата, а моето реши, че тогава е момента да пие НЕЩО (мляко, вода, сок) преди лягане. И задължително трябваше нещото да е в шише с биберон. Унася се така и примира от кеф. Опитвали сме да го крием, да се правим, че сме го забравили някъде, подигравахме й се, наричахме я бебе и какво ли не още, но на нея не й пукаше. Питахме я, кога смята да хвърли това шише и получавахме отговор: "Никога! Никога!!!" Щом легнеше вечер, протягаше ръката и викваше: "Шишееее!!!"... Можеше да смукне 3 пъти от него и да заспи на мига, но то трябваше да е в ръката й.

И така, моята магарица я поканиха на гости за 1 седмица при свекърва ми. Там беше и сестрата на мъжа ми с двете си деца. Голямото й дете е на 4 г., а моето на 3. И така, в тази конкурентна среда, Гери вечерта си искала шишето... И там вече следва намесата на сестрата на мъжа ми... обяснила й тя, че е вече голяма и й разказала, как..., когато нейното момче пораснало и станало голямо за шише с биберона, отишли със шишето до една река и го хвърлили вътре на рибките. Рибките го пазили няколко години, пили от него водичка и когато се родило другото бебе, рибките го върнали от рекатааааа...
Това така допаднало на моята хубостница, че като отидохме днес да я вземем, първо ми съобщи, че вече не иска шишето си и че трябва да ходим до река да го хвърляме бързо на рибките Rolling Eyes Shocked. Разбрахме ние, каква е случката, запалихме колата, грабнахме шишето, Гери и 4 годишния й братовчед за свидетел Laughing и отидохме до моста на една река. Там, викахме, крещяхме, правихме ритуали Laughing и накрая Гери с воеводски вик, хвърли шишето си в реката... То пък, за радост, отплува по течението и не се видя повече Crazy.
Хлапетата си тръгнаха превъзбудени от случката. Ние с баща й - свръх учудени newsm78.

И се прибрахме тази вечер у нас..., и ето на - малкото заспа без шишето. Не го потърси, не го иска. Когато се сети, че иска вода или мляко, казва: "Аз не, не... в чашката ми дай". Надявам се, че като минат 3-4 дена, съвсем ще отвикне от този навик и дори да й бутам шише в устата, няма да й се услажда вече така, както до сега.
Ами това е. Исках да се похваля с нашия успех, въпреки че съм закъсняла, знам. А и някой може да му бъде полезен моя пример Peace.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
Ню, всичко е чудесно...Ама ще трябва да направите ново бебе - иначе на кой ще дадат шишето рибките?  newsm78 Thinking Mr. Green Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 2 623
Охххх Ню страхотно е  Hug
Все едно четях някаква приказка  Hug
Така съм чувала, че отвикват децата от
бибероните когато отидат на море  Hug
Хвърлят бибата в морето да я вземе
Нептун и да я даде на бебетата русалки  Crazy
Цунки на Гери от нас, а с теб кога най-после
ще пием кафе ???

# 3
  • Мнения: 5 468
Ама ще трябва да направите ново бебе - иначе на кой ще дадат шишето рибките?  newsm78 Thinking Mr. Green Mr. Green
Ееее... сега не ми се правят бебета Laughing. Рибките сега ще похранят малко своите деца със шишето, пък до новото бебе има време Tired.

Така съм чувала, че отвикват децата от
бибероните когато отидат на море  Hug
Хвърлят бибата в морето да я вземе
Нептун и да я даде на бебетата русалки  Crazy
Не бях чувала тая история, но пък вече бяхме на море и пропуснахме тази възможност. А и Гери няма представа, какво е русалка. Преди около 2 седмици й купихме касета с "Малката русалка" и тя не може да проумее още, каква русалка е тази кака. Не я впечатлява, че няма крака, а има опашка..., абе ходи й обяснявай Crazy Laughing.

а с теб кога най-после
ще пием кафе ???
Ами тази седмица, каква ни е работата? Я го доведи този калпазанин в Люлин да го видим Laughing. Ще го запознаем с две госпожици Peace.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Биха ви взели в някоя Холивудска продукция Hug Heart Eyes

 

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ню, всичко е чудесно...Ама ще трябва да направите ново бебе - иначе на кой ще дадат шишето рибките?  newsm78 Thinking Mr. Green Mr. Green
И на мен първо това ми хрумна, след като прочетох историята.

И ние бяхме уж отказали залъгалката(шишетата ги отказа още на 6 месеца), но сега съм пред дилемата - без залъгалка, но да заспива с мен или със залъгалка, но заспива сама.

# 6
  • Мнения: 335
Ню,много хубава история,може да е в помощ и на други майки   Wink Hug

Ще използвам твоята тема да разкажа как ние махнахме бибата  Laughing От много време все мисля как да махна тази биба,в коя част на деня е най-добре да стане това,какво да измисля и т.н.Все отлагах,докато в Петък вечерта,приспивайки я,тя реши че пак ще ме разиграва и си хвърли бибата зад пристата  Crazy Аз вече изнервена,че все хвърля този биберон,все го търсим,все го забравяме и се връщаме за него,или го губим и купуваме нов,решавам да сложа край и да я махна веднъж завинаги  Naughty И така започвам да я люлям силно,а тя пита за бибито и аз решавам да и кажа,че сивото зайче(това зайче го измислих когато беше малка,често когато заспива и казвам че е дошло сивото зайче да спинкат двамата и тя се успокоява и заспива по-лесно)  я взе  hahaha Пита няколко пъти и накрая заспа.През ноща се събужда да я търси и аз пак казвам същото,включително и това че сивото зайче казало да пие вода и пак да си легне  Laughing През деня като я търси се правя че не съм я разбрала и и давам някоя играчка или солета  Mr. Green Снощи ни беше третата вечер без биба и мога да кажа че спа много добре,нито веднъж не пита за нея,което ме радва страшно много  Peace

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
с подобен ритуал се отървахме навремето от биберон-залъгалката.
Действието се състоя в столичното зоо и на мецата й допадна идеята да си я смуче сега пък тя малко.

А аз да си умирам от гузна съвест  Blush, че правейки добро на детето си, не мисля за горкото животно  ooooh!


Браво на Герито и на лелята.  Peace

# 8
  • Мнения: 58
Каката ни, която е на 3г. още пие вечер мляко с шише.  Обаче май сме изпуснали момента да хвърлим биберона в реката, защото сестричката и е на 1г. Ама това не пречи пак да пробваме...Благодаря за идеите!

# 9
  • Мнения: 5 468
Каката ни, която е на 3г. още пие вечер мляко с шише.  Обаче май сме изпуснали момента да хвърлим биберона в реката, защото сестричката и е на 1г. Ама това не пречи пак да пробваме...
Може би в някои случаи, по-голям ефект има, ако историята се каже от чужд човек, не от майката или бащата... Ние колко сме й говорили - не и не. А леля й, като й го е разказала и то пред 4 годишния й братовчед, явно я е жегнало под лъжичката на гордост Laughing... не знам, но имаше зашеметяващ ефект. Ей я и днес - искала да пие Нескуик. И го пие от чаша... сети се за шишето, ама вика: "Зега чаша, лъжица или шише newsm78? А, не! Лъжица, чаша!!!" Joy
Смехории.

# 10
  • Мнения: 1 163
Ех браво на Гери  Hug Hug Hug Hug Hug Не съм си мислила, че ще постигнете толкова бързи резултати имайки впредвид, че Герганчето беше доста пристрастена към това шише а на всичкото отгоре и развали и нашта дисциплина Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Ню, историята е чудесна пиши до някое списание да я публикуват ама със снимчица на Гери. Много поздрави от нас и целувки за Гери от Рали.

# 11
  • Мнения: 2 978
Ние пък го дадохме на Мама Мишка. Да храни малките мишлета, защото магазина е много далече, шишетата са на високо и милата мама няма как да купи шишенце за малките мишленца. Laughing

Браво Ню, знам какво е Crazy Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 1 877
Много е сладко това.

Сега обаче очаквай включване с въпроси кога ще се появи бебето, за да върнат рибките шишето Heart Eyes.

# 13
  • Мнения: 5 468
а на всичкото отгоре и развали и нашта дисциплина Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Ню, историята е чудесна пиши до някое списание да я публикуват ама със снимчица на Гери.
Confused Рали още ли търси шишето си, заради моята дунда? Аз се надявах, че като си тръгнем, ще го забрави Tired.

Какво списание бе Laughing...

Сега обаче очаквай включване с въпроси кога ще се появи бебето, за да върнат рибките шишето Heart Eyes.
Ами новото бебе ще почака. Още няма място за него Mr. Green.

# 14
  • Мнения: 1 163
Два дена след вас го търси и после престана. Сега даже не се сеща за него и слава богу Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
А за историята има много списания за майки и деца в които можеш да я разкажеш. Аз писах една история във Моето дете и я бяха побликували а тази също е интересна.

Общи условия

Активация на акаунт