пеленките Bambino Mio или памперси?

  • 9 508
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
здравейте!
някоя от вас ползвала ли е пеленките Bambino Mio и може ли да ми даде някаква информация за тях и мнение? бихте ли ги препоръчали пред памперсите?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 222
И аз бих искала да получа малко повече инфо. От известно време все чета за тях, но не мога да се наканя да ги поръчам, а и малко скъпички ми се виждат. Моля, нека някой, който ги е ползвал да каже какво мисли за тях.

# 2
  • Мнения: 9 973
и мен ми се струват скъпи.....айде чакаме инфо! Hug

# 3
  • Мнения: 1 371
Аз лично предпочитам памперси, но тук виждам много майки, които са за естествената бебешка хигиена. Докато не се научат сами да си казват или показват, все си е повиване за мен. Просто един начин е по-лесен от другия.... Мое мнение.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз четох някои мнения за тези пелени,но се оказа,че никак не са практични!Идеята за пелени за многократна употреба е ок,но мисля че точно бамбино мио не са много доизкусурени.

# 5
  • Мнения: 3 376
Ако раждах сега,а не преди 10 месеца бих предпочела пелените и щях да започна с ЕБХ от самото начало.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 242
И мен ме вълнува и много ще се радвам някоя мама да сподели опит. Преди да родя малкия си син доста се позамислих дали да не караме с тях, но тъй като дори не съм ги виждала на живо и не познавам някой, който да ги е ползвал се отказах (а и не са хич евтини).

# 7
  • Мнения: 485
Аз съм ползвала известно време. Не са удобни. Една пелена, която трябва да сгънеш, отгоре слагаш подложка, която уж трябва да пази сухо, ама само се набръчква и намачква вътре, а върху всичко това обуваш едни найлонови гащи. За по-големи и подвижни бебета категорично не стават - просто затрудняват движението - много обемна конструкция се получава на дупето.
Аз съм за ЕБХ, за това да се търси по-екологична алтернатива на памперсите, но специално от тези пелени не съм доволна.

# 8
  • Мнения: 4 555
И аз се интересувам от някакви мнения, защото се канех да минавам на тях, но се поколебах за самото начало да ги взема, понеже не знаех как ще потръгне цялата работа. А и чух някои не много добри отзиви и просто реших да изчакам с купуването.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 174
Използвам памперси.
Знам обаче, че кожата на някои дечица е по-чувствителна и памперсите водели до раздразване.
Обаче все пак в бамбино мио също има някави подложки.
От друга страна, когато аз съм била бебе и е имало най-прости пелени, много често съм се подсичала.
Така че пак бих си избрала памперси.
Хубаво е да се мисли екологично, обаче доста други неща би трябвало да се направят, а и ние да направим, преди да се вторачим в бебешките памперси (между другото дамските превръзки също са неекологични по тази логика).

# 10
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
здравейте!
някоя от вас ползвала ли е пеленките Bambino Mio и може ли да ми даде някаква информация за тях и мнение? бихте ли ги препоръчали пред памперсите?

Здравей,

Аз за пелени и памперси цяла книга мога да напиша. Две деца съм отгледала и съм пробвала де що има на пазара. Памперсите в днешно време са много добре направени и достатъчно евтини за да се наложат като предпочитани от майките, че и някои бебета. За това колко са екологични не мога да се изкажа, но се замислям за следното: Ако всеки ден се перат купища чаршаф и и дрехи, или пък се пуска машина само за 5-6 пелени и цялото пране после се суши в сушилна машина (която за едно сушене харчи ток колкото 4 средни перални), или пък пускаш обезвлажнител (който също харчи гориво) дали наистина е толкова екологично? Ако някой има инфо, ще ми е интересно да прочета. Има и екологични памперси, които са произведени, ако не се брои велкрото и ластиците изцяло от разграждащи се материали. Като марки ми идват на ум MOLTEX, с които го повиваха в кувьоза и WIONA, сигурно има и други. Аз бях най-доволна от Pampers със сина ми. С дъщеря ми използувах една местна евтина марка, тъй като памперс пропускаха при нея. Ще ти дам някой общовалидни правила без да те насочвам към определена марка пелени или памперси, тъй като всичко зависи от случая. Аз гледах сина си на основно на пелени, защото го прибрах от болницата 1800г. и наблизо нямаше магазин с памперси за недоносени.

1. Обезателно се запаси с един пакет памперси за новородено, но не повече, защото ако бебето е по-голямо или по-широко в задните части направо минаваш на по-голям размер! В първите дни ти трябват поне 7-8 на ден, поради което купуването на скъпи и добре направени пелени, които ще ползуваш месец-два е нерентабилно, освен ако като мене не караш на тензух и найлонови гащи, но пък гащите ще ги переш на почти всяко преповиване. Ако сте на адаптирано мляко, което дава обилни изпражнения, направо не ти завиждам.

2. Не всички пелени са подходящи за всяко бебе, така както панталон на кореместа жена едвам ще се затваря в талията, а на жена с малка талия и широк ханш ще зее в талията и пращи около ханша. Затова купи една за проба и ако решиш, че те устройва си купи комплект! Иначе се набутваш с наистина много пари.

3. Ако кърмиш на поискване, след третия месец спокойно можеш да караш на пелени, дори и навън, дори и зимата. Бебето ми ходеше по голяма нужда само понеделник и четвъртък, като по часовник, но пък на ВСЯКО ПОВИВАНЕ. Аз знаех и тогава слагах допълнителна подложка в пелената, а и я дебнех и перях само 1-2 наакани памперси месечно, ако не съм до нея като се събуди да я изакам.

4. Доста е сложно сгъването, пъхането на подплънка, обуването на вълнени или памучни или найлонови/гумени гащи, но пък този вид пелени пропускат по-рядко и по по-малко. За жалост са обемисти под дрехите. Комбинираните (3 в1), които изглеждат като памперс са по-лесни за употреба, но често пропускат и по-трудно съхнат.

5. Велкрото се скапва бързо при пране, копченцата са по добри и ако все пак вземеш с велкро, винаги, ама винаги залепвай преди пране!

6. Ако имаш две-три съседки, които също си гледат бебетата на пелени, може да се уговорите да се редувате и ги перете заедно всеки ден. Така пестиш и купуваш по-малко на брой пелени, не переш и сушиш всеки ден, а и пелените ти не киснат с дни в кофата. Аз втория път нямаше да се навия за пелени ако не бяха съседките.

Продължавам след малко

# 11
  • Мнения: 27 524
някоя от вас ползвала ли е пеленките Bambino Mio и може ли да ми даде някаква информация за тях и мнение? бихте ли ги препоръчали пред памперсите?

Мнение от чуто и дочуто - отрицателно. Пелени са всички готови или не такива; Памперс е фирма  Wink
Не, не бих ги препоръчала  Stop

# 12
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
здравейте!
някоя от вас ползвала ли е пеленките Bambino Mio и може ли да ми даде някаква информация за тях и мнение? бихте ли ги препоръчали пред памперсите?

Такааааа, та специално марката Bambino Mio аз лично не бих препоръчала поред причини, които след малко ще изтъкна. Не познавам майка, останала много доволна от тях. Аз си бях купила един памперс, от тези 3 в1, които изглеждат и се употребяват точно като памперсите, с велкро са и само дето се перат вместо да се хвърлят. Не го употребих и два пъти, защото:

1) толкова е дебел, че гащиризончето на синът ми не можеше да се затвори.

2) поради дебелината е неудобен за самото бебе.
3) отворите на бедрата са с ластик и пропускат, поради което трябва да переш всеки път чаршафи и да преобличаш детето

4) на тази цена има доста по-добри марки


Сега да ти понапиша за една друга марка, за която думи не ми стигат да я нахваля. Казва се FUZZI BUNZ. Аз не бях я и чувала докато позната американка не ми даде останали от бебето и пелени. Те са 3 в 1, отвътре са полярна вълна, която попива, но държи сухо, с Джоб, в който може да се постави подплънка. Измислени са от майка, която се чудела как да облекчи екземата на третото си дете.

Накратко:

ТОЛКОВА СА ЛЕСНИ, УДОБНИ,  ПРИЯТНИ И ТЪНКИ КОЛКОТО И ПАМПЕРСИТЕ.


Сега по-подробно:

1. Тънки са

2. С копченца позволяващи регулирането на талия, но и на бедра.

3. По тях няма велкро, което да ги разкапва след 10 пранета или да се налепват едно за друго в пералнята

4. С Джоб са и подплънката се вади и така съхнат много бързо. Препоръчвам ги и за студен влажен климат

5. Много меки и удобни и за разлика от еднократните не стягат на краченцата и не оставят следи като по-твърдите хартиени еднократни

6. Вътрешността е от полар по който изпражнения не се задържат и всичко отива в кенефа.

7. На пипане са сухи. Водят се хипоалергични и не съм имала проблеми и с двете деца с подсичане. Кремове почти не ми се е налагало да ползувам.

8. Изключителна кройка и абсорбация. Никога, ама никога не са се разтекли за разлика от еднократни памперси на известни марки. Ползувах ги и навън, дори и зимата и не мокрят дрешките.

9. На приемлива цена са (малко по-евтини от. Намират се и на половин цена втора ръка. Може да ги употребите за второ дете или  бамбино мио) да ги продадете след свършване на този период.


Единствения недостатък, който виждам е че са толкова удобни и държат сухо, че отвикването от тях е толкова трудно, колкото и от памперс. Кака ви, или по точно баба ви Невенка е намерила лек за това. Пъхам малка хавлиена кърпичка вътре и готово. Ще питате дали не им е мокро и неприятно зимата навън. А познайте дали пикаят в пелената зимата навън като разберат, че им е мокро и студено!

Ако пак гледам бебе какво бих предпочела? Само Fuzzi Bunz, разбира се! На мене даже не ми беше нужен друг размер, само с един изкарах, но трябва да дрънна на аверката, на която ги дадох за да я питам кой точно е.

Това е личният ми опит. Сигурно ще се включат и други мами. Ако решиш да караш на пелени, ще ти пиша как да ги переш, почистваш, откъде да ги купиш итн.

# 13
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Аз съм ползвала известно време. Не са удобни. Една пелена, която трябва да сгънеш, отгоре слагаш подложка, която уж трябва да пази сухо, ама само се набръчква и намачква вътре, а върху всичко това обуваш едни найлонови гащи. За по-големи и подвижни бебета категорично не стават - просто затрудняват движението - много обемна конструкция се получава на дупето.
Аз съм за ЕБХ, за това да се търси по-екологична алтернатива на памперсите, но специално от тези пелени не съм доволна.


Извинявай за тъпия въпрос, би ли ми пояснила какво е ЕБХ?

# 14
  • Мнения: 483
FUZZI BUNZ са страхотни, аз ги използвам, за съжаление моят човек много бързо наддаде и трябва да минавам на горният размер много по-рано от предвиденото Laughing

Общи условия

Активация на акаунт