Ваничка Neo Nato и Cam

  • 2 966
  • 27
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 567
Имам следния въпрос : Ваничката на Кам е в сайта за опасни стоки поради съдържанието на някакъв химикал, но Нео Нато имат същата ваничка (нали уж производителя е един и същи) и тя не е спомената!
Ваничките са еднакви само на едната пише Кам, а на другата Нео Нато!
Аз си бях харесала тази на Нео Нато сега какво да правя?

# 1
  • Мнения: 4 428
Еми тогава си купи НеоНато  Peace

# 2
  • Варна
  • Мнения: 567
veselina_s_p  точно това ми е въпроса щом производителя е един и същ не следва ли и двете ванички да са опасни?

# 3
  • Мнения: 4 422
Дай ако обичаш линк за тази ваничка.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 567
 http://ec.europa.eu/consumers/dyna/rapex/create_rapex.cfm?rx_id=141

Това е линка за опасните стоки и ваничката е там!

# 5
  • Мнения: 4 428
Мисля, че на този отговор най-компетентно и убедително може да ти отговори този, който създава този списък. Но тъй, като това няма как да стане /макар, че не пречи да си отпариш запитване/, разчиташ на стоките извън този списък и това е. Все пак дори и да са един производител, са си различни марки. Една ли всичко е 100% еднакво в изработката  Peace

# 6
  • Мнения: 5 228
Всъщност наистина са абсолютно еднакви част от продуктите им - столчетата за хранене със сигурност.
Друг е въпросът, че анатомичната ваничка на Нео Нато на мен ми беше много неудобна и купих някаква друга, куче-марка, която беше много удобна.

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Гледай да не е направена от PVC или PC ... това е опасния материал ... отзад в малко триъгълниче трябва да пише PP, PS и т.н... не се притеснявай ...

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Всичко от PVC e толкова вредно, колкото и тази ваничка ...

# 9
  • Мнения: 386
Някой може ли да каже какво точно е вредно в тази ваничка и материалът от който е изработена и какво може да причини, че нещо не ми е ясно. имам такава.  newsm78  Как е възможно да се произвежда продукт от опасен за бебета материал, а тези от китайските магазини, по 8 лева от какъв материал са #Crazy

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Всичко от PVC e толкова вредно, колкото и тази ваничка ...


Аз пък останах с впечатлението, че от описаните 2 продукта на КАМ е вредна пластичната част (меката част), т.с. повивника. На показаните 2 модела е един и същ, освен това в описанието на първия продукт съвсем ясно е посочен модела и цвета.
Тъй като не съм съвсем на "ТИ" с английския, ще помоля някой които е по на "ТИ" да преведе текста и да каже правилно ли съм се ориентирал или не.
Благодаря предварително.

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Мога да го преведа, без да е на 100 %

Описание:

Бебешки сектор за преобличане с вана съдържа сива метална рамка, жълта пластмасова вана и част за преобличане направена от PVC, в ярко син цвят на мечета . Отбелязания производител е Cam IL MONDO DEL BAMBINO. Продукта е опакован в картонена кутия с надпис “CAM 518 IDRO BABY ESTRABILE, colour No. 54, conforme aux, exigences de securite".

Опасност- химическа

Продукта представлява сериозен химически риск, защото съдържа 17,7 % DEHP в пластмасовите части, което превишава допустимия максимум. Продукта не изпълнява Chemical Directive 76/769/EC.

Бележка от мен :
Ди  етил хексил фталат ( DEHP ) е пластификатор , който се използва при производството на PVC... слага се, за да стане по- мек материала  ... тези фталати се отделят в околната среда и проникват през кожата на детето , като навлизат в кръвообращението ... причиняват увреждания на възпроизводителните способности при малките момченца, увреждат бъбреците, черния дроб и т.н... не ползвайте PVC, пазете си децата

# 12
  • Мнения: 386
Моята е същата, но на обратната страна на дъното има малко триъгълниче и пише РР newsm78 ДА РАЗБИРАМ, ЧЕ ТОВА Е ПО-БЕЗОПАСЕН МАТЕРИАЛ ЛИ  newsm78

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
PP e полипропилен ... счита се за безопасен материал

 но не използвай плота за преобличане, ако е същият ... той е облицован в PVC

# 14
  • Мнения: 386
 Нямам плот, Благодаря secretgarden ... Продължавам да се изумявам как пускат подобни  рискови стоки за бебета на пазара и до къде стига човешката алчност  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт