Родители на осиновени деца в Германия

  • 695
  • 2
  •   1
Отговори
  • Aachen-Пловдив
  • Мнения: 89
Отдавна съм във форума за Осиновяване, но започвам темата и тук.
Българка съм, омъжена за немец, живеем в Аахен и отдавна със съпруга ми тръгнахме по пътя на международно осиновяване на дете от България. Оказа се много трънлив и дълъг, но отказване няма и все по-упорито се борим да реализираме мечтата.
Ще се радвам ако се обадят родители, вече минали по този път, или вървещи или обмислящи. А пък дори и само готови да споделят каквото знаят, или пък просто живеещи наблизо...

# 1
  • Мнения: 7 605
Здравей,

аz zнам zа една потребителка в Германия с осиновено от България дете, това е matakosmata. Потърси я на ли4ни, тя е много хубав 4овек  Wink

# 2
  • Aachen-Пловдив
  • Мнения: 89
благодаря Татяна, всъщност установих контакт с матакосмата, обаче той случая е различен,но няма да се впускам в подробности. Аз като българска гражданка, живееща в чужбина нямам никакъв проблем да осиновя според българския закон. Понеже обаче съпруга ми е чужденец, се иска разрешение от местните служби и става една объркана работа.  Много често зависи и от самите социални работници. И както знаете немците хич не ги интересуват моите права според отечествения ми закон. Те си знаят едно и само него си практикуват, а това е свързано с много средства. Но както и да е- ние с милото и двамата работим по на две места, защото няма да се  откажем по финансови причини от мечтата си.

Общи условия

Активация на акаунт