Имен ден

  • 2 684
  • 49
  •   1
Отговори
Здравеите искам да ви попитам да ли се празнува имен ден след като бебето още не е кръстено?

# 1
  • Мнения: 1 032
Мисля че не.

# 2
  • Мнения: 1 209
доколкото ми е известно да, тъй като не вси4ки именни дни са обвързани със светии.
ако детето ти носи име на светец по-добре питай свещенник, но аз ли4но бих празнувала имен ден на детето си, въпреки 4е още не е кръстено.

# 3
  • Мнения: 526
Не всички имена имат християнски произход Thinking

# 4
  • Самоков
  • Мнения: 561
Според мен това е една от бабините дивотии, мисля че няма значение дали детето е кръстено. Щом носи име на светец си има празник и може да се празнува.

# 5
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Според мен това е една от бабините дивотии, мисля че няма значение дали детето е кръстено. Щом носи име на светец си има празник и може да се празнува.

Подкрепям, Виктор още не е кръстен, но му празнувахме именния ден

# 6
  • Мнения: 493
Празнува се разбира се Peace Peace PeaceВъобще не се притеснявай,че не е кръстен PeaceИмам много познати,които не всички са кръстени и празнуват Hug

# 7
  • Мнения: 524
Синчето ми не беше кръстено до 5 години, но си празнувахме.

# 8
  • Мнения: 4 111
Празнува се. Весел празник!

# 9
  • Мнения: 22 414
Много хора не кръщават децата си, а и в миналото не се е правело поради политически причини.
Не съм виждала досега човек, който да не празнува именният си ден, защото не е кръстен.
Така че, празнувайте си спокойно. ))

# 10
  • Мнения: 990
Не виждам защо да не се празнува. Моите деца също не са кръстени, но това не е било причина да не отбележим подобаващо именните им дни.

# 11
  • Мнения: 3 929
Мисля, че можеш. Едва ли всички възрастни хора, които празнуват именните си дни, са кръстени. Може да не желаеш да си кръстиш детето, но щом носи име на някой светец, какво пречи да празнуваш?

# 12
  • Мнения: 4 555
Каква е тази епидемия от теми за неща, които не трябвало да се празнуват!? Рождени дни, именни дни, не знам си какво...  ooooh!

# 13
  • Мнения: 4 111
Mirama го каза много добре. Комунистите застават срещу църквата и не позволяват кръстене, но това не пречи да се празнува имен ден. Навремето даже много от именните дни бяха на различни дати от датите в православния календар. Навремето майка ми е родила брат ми на сегашния Димитровден, но не е знаела, че е Димитровден и го е кръстила с друго име.

# 14
  • Мнения: 4 451
Празнувай! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт