Жената -мащеха

  • 3 872
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 123
Ако някой ден ви се наложи да "играете ролята "на мащеха,и вие ли ще се държите като тази на Пепеляшка?Дали една майка може истински да обикне "чуждото" дете или до колко то е чуждо щом сме решили да споделяме живота си с неговия татко?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Истински да го обикне не е невъзможно, но предполагам е трудно.

Обаче може истински да го приеме.

# 2
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Не знам колко може да е трудно да се обича едно детенце, пък било то и чуждо. Моят мъж има дъщеричка от предишния си брак, която много обичам. Вярно, че понякога ме изкарва извън кожата ми  Crazy, но това е нормално, защото е в такава възраст - почти на 6г. и вече има мнение по всички въпроси. Не разбирам жените, които казват, че не могат да приемат децата на своите половинки - ами те са си деца. Голяма ревност към предходната съпруга, голямо чудо!

# 3
  • Мнения: 2 197
Aми зависи от жената. Двете деца на приятеля ми са големи. Комуникирам си с тях, налагало се е да им помагам с някой компютърен проблем (баща им не работи на компютър). Но никога не бих могла да живея с тях или понякакъв начин да допусна да им бъда мащеха. Те са отделно семейство и не искам да са близо до нас. Виждаме се, но дъщеря ми няма брат и сестра, защото аз съм родила едно дете. Това е положението.

# 4
  • Мнения: 123
всеки има право на лично мнение,което не означава че с него трябва да са съгласни и останалите.Аз много обичам деца,но може би не бих обичала друго както обичам моето си

# 5
  • Мнения: 22 414
Аз не разбирам как човек може да не обича някое дете. НО има хора всякакви разбира се.
На мен ми става мило щом видя някое дете и буквално започвам да го обичам.

# 6
  • Мнения: 2 197
Аз не разбирам как човек може да не обича някое дете. НО има хора всякакви разбира се.
На мен ми става мило щом видя някое дете и буквално започвам да го обичам.
Ами въпроса не е дали го обичаш , а дали си готова да му бъдеш мащеха, т.е. да си някакъв еквивалент на майка. Аз лично не мога. Много често харесвам някое детенце, но чак да го заобичам? Не, не става. Пак казвам - въпрос на характер.

# 7
  • Мнения: 22 414
Аз не разбирам как човек може да не обича някое дете. НО има хора всякакви разбира се.
На мен ми става мило щом видя някое дете и буквално започвам да го обичам.
Ами въпроса не е дали го обичаш , а дали си готова да му бъдеш мащеха, т.е. да си някакъв еквивалент на майка. Аз лично не мога. Много често харесвам някое детенце, но чак да го заобичам? Не, не става. Пак казвам - въпрос на характер.

За мен няма разлика в това дали е мое или чуждо детето. Щом е дете, то има нужда от грижи.
Подобно е на това да питаш дали може човек да обича осиновеното си дете.

# 8
  • Мнения: 1 425
Моят мъж има дъщеричка от предишния си брак, която много обичам. Вярно, че понякога ме изкарва извън кожата ми  Crazy, но това е нормално, защото е в такава възраст - почти на 6г. и вече има мнение по всички въпроси. Не разбирам жените, които казват, че не могат да приемат децата на своите половинки - ами те са си деца. Голяма ревност към предходната съпруга, голямо чудо!
А колко често е при вас детето?

За мен няма разлика в това дали е мое или чуждо детето. Щом е дете, то има нужда от грижи.
Подобно е на това да питаш дали може човек да обича осиновеното си дете.
Има прилики, ама има и доста съществени разлики.

# 9
  • Мнения: 2 631
Моят мъж има дъщеричка от предишния си брак, която много обичам. Вярно, че понякога ме изкарва извън кожата ми  Crazy, но това е нормално, защото е в такава възраст - почти на 6г. и вече има мнение по всички въпроси. Не разбирам жените, които казват, че не могат да приемат децата на своите половинки - ами те са си деца. Голяма ревност към предходната съпруга, голямо чудо!
А колко често е при вас детето?

За мен няма разлика в това дали е мое или чуждо детето. Щом е дете, то има нужда от грижи.
Подобно е на това да питаш дали може човек да обича осиновеното си дете.
Има прилики, ама има и доста съществени разлики.

Има и разлики в мненията, в зависимост от това дали вече си станала майка (темата е за майки;)) или още не си развила майчински инстинкти и чувства...  Peace

# 10
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
  Пантер, почти всяка седмица детето е при нас - от петък вечер до понеделник за градинката, а понякога и повече дни. Когато ходим някъде извън София винаги гледаме да го вземем с нас, за да се разнообрази. С баща му сме заедно от 3 години - детенцето беше на 2.5 г когато се запознахме и си израстна с моето присъствие наоколо. Това дете винаги ще има собствено място в нашия дом, независимо, че не живее с нас за постоянно. С майка му нямаме никакви противоречия и поддържаме перфектни отношения. Сега, когато и казахме, че чакаме бебе по-рядко се обажда да я взимаме, за да не ме притеснява и да не ми тежи. Много мило от нейна страна. А колкото до това дали ще бъде сестра на моето дете - естествено, че да, нали имат един и същи татко.

# 11
# 12
  • Мнения: 9 865
Тъпа роля. Или поне тъпа дума. Налага ми се.
Детето е страхотно, прекарваме си супер двете.
Това лято беше (не беше, а си е все още) изцяло при нас и то повече с мен, защото не работя сега. Бившата не мога да я обикна, изпитвам некотролируем яд към нея, но това какво общо има с детИТУ. Да, мразя я!
Ако един ден имаме деца дъщеря му  ще е сестра на нашето дете и аз много ще държа на това.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 783
Бих приела всяко дете, което има нужда от обич и грижа. Децата не бива да страдат заради родителите си.
А и на Пепеляшка майка и е умряла. Нима може да се остави дете без майчина ласка?
Брей, че сладникаво го написах

# 14
  • Мнения: 9 865
Да бе, ма на Пепеляшка мащехата и толкова я е обичала, че няма накъде и сестрите и и те, викали и Пепеляно...
А ако на детето майка му е починала (да не дава Господ) или заминала далеч и го зарязала с баща му, който ви е нещо като съпруг, ще обичате ли повече детето като знаете, че си няма никой друг освен вас в ролята на майка?! А?

Общи условия

Активация на акаунт