Помощ!!!!

  • 986
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте, мили дами
От много време чета вашия форум и сега, когато имам проблем, се надявам да получа съвет от вас.
Историята е такава-преди 2 месеца ми се наложи да пия Постинор (беше наистина спешен случай), след което реших да отида на гинеколог, за да проверим хормоналния ми баланс. Оказа се, че имам изключително ниски нива на прогестерон и лекарката ми изписа лекарства. Тъй като бях доста заета, се позабавих ден-два с купуването им и цикълът дойде сам. Реших, че няма нужда от нови хормонални бомбим, при все, че ми е дошло и без медикаменти. Този месец обаче отново ми закъснява, вече пети ден . Правила съм секс, без да сме имали каквито и да било проблеми с презервативите, обаче реших за сигурност да взема тест. Правих го по всички указания....и не излезе нито една черта!!! Знам, че тестовете мерят нивата на HGC, но ниските нива на прогестерон може ли да не са придизвикали овулация и затова да няма резултат от теста? или просто да има някакъв проблем със самия тест?
Блогодаря ви предварително

# 1
  • София
  • Мнения: 431
Доколкото си спомням едната черта на тестовете за бременност е контролна и показва дали е валиден теста. Следователно, щом не се е появила нито една черта, теста е невалиден и трябва да си направиш нов.

# 2
  • Мнения: 27 524
Доколкото си спомням едната черта на тестовете за бременност е контролна и показва дали е валиден теста. Следователно, щом не се е появила нито една черта, теста е невалиден и трябва да си направиш нов.

 Peace

# 3
  • Мнения: 526
Пробвай с нов тест!Наистина поне контролната чертичка трябва да излезе.

# 4
  • Мнения: 1 335
Тестът за бременност е бил невалиден. Пробвай с нов.
При "изключително ниски нива на прогестерон" може и да не си овулирала изобщо.
Приеми лечението си насериозно. Препаратът, който ти е изписан (Дуфастон, Утрогестан) - е синтетичен прогестерон. Приемът му е дълъг, с години. Постинор-ът (ако приема е бил еднократен) едва ли е причина за трайна прогестеронова недостатъчност

# 5
Правих си още един тест. беше отрицателен .Само че от долу се беше размазало малко. Това нали не е индикатор за нищо?.И аз си помислиш за овулацията, даже съм го написала. Прогестероновата недостатъчност не ми е постоянна, преди всички хормони ми бяха в норма. след еднократната употреба на постинор се получи този дисбаланс. но след като ми дойде без да пия хормони предишния път, реших, че нещата са се оправили.Сега, за съжаление, не мога да отида на изследвания, тъй като ми предстои пътуване, което не мога да отложа.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
...но ниските нива на прогестерон може ли да не са придизвикали овулация ....
Ниски нива на прогестерона( това се установява във втората половина на цикъла, след овулацията- на 7ми ден) показват липса на овулация, а я предизвиква естрогена.

# 7
  • Мнения: 3
Здравейте мамчета! Нека споделя своя опит по отношение на тестовете за бременност. От опит знам,че най-достоверни резултати се дават сутрин с първата урина.

Общи условия

Активация на акаунт