Каква е нужно за болницата при секцио?

  • 10 589
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 411
Здравейте на всички мами.
Бих искала да ви попитам какво е необходимо за майката и за бебчето когато се ражда с планирано секцио.
Знам, че някой от болниците дават разни неща, но да речем, че в случая едва ли ще е така. )
Много ще се радвам на някакви насоки от вас.
Благодаря предварително на всички!

# 1
  • Мнения: 4 111
Предполагам трябва да кажеш къде ще раждаш. На някои места искат ужасно дълги списъци с какво ли не, на мен лично ми искаха нощници, моите си тоалетни принадлежности и кърпа - за лично ползване. И чехлички. Нищо друго. Но месец преди да родя отидох да попитам на място.

# 2
  • Мнения: 4 451
исля, че трябва да попиташ в болницата, където ще раждаш, от какво ще имате нужда. Че май на всякъде искат различни неща.
За себе си вземи непременно дамски превръзки, възможно най-големите и лигнин. Чехли, пижама, бельо, санитарни пренадлежности. За бебчето - памперси, шишета 2 бр. и дрешки.

# 3
  • Мнения: 2 197
Носиш си :
дамски превръзки за теб
-лигнин (за прегледите те искат по нощница)
-влажни кърпички
-помпа за кърма (много е полезна, за да не се получа проблеми)
-подложки за кърмачки
-сутиен за кърмачки или някакъв удобен за теб потник (аз карах с тези спортните безшевните бюстиета)
-памперси за бебето - искат по 5 броя на ден
-хипоалергична превръзка за среза на операцията (горещо ти препоръчвам да си носиш, защото ги облепват с някакви марли и лейкопласт и определено не са добър вариант)
Това е в общи линии. В повечето болници не дават да носиш дрехи или ръкавички за бебето.

# 4
  • Мнения: 22 411
От Плевен съм и тук болницата е една. )))
За нощниците, тоалетни принадлежности, кърпа мисля че навсякъде искат.
По-скоро ме интересува да речем колко комплекта дрешки трябват за бебето. Необходимо ли е нещо специално да нося за себе си - да речем някакви консумативи.

# 5
  • Мнения: 22 411
Носиш си :
дамски превръзки за теб
-лигнин (за прегледите те искат по нощница)
-влажни кърпички
-помпа за кърма (много е полезна, за да не се получа проблеми)
-подложки за кърмачки
-сутиен за кърмачки или някакъв удобен за теб потник (аз карах с тези спортните безшевните бюстиета)
-памперси за бебето - искат по 5 броя на ден
-хипоалергична превръзка за среза на операцията (горещо ти препоръчвам да си носиш, защото ги облепват с някакви марли и лейкопласт и определено не са добър вариант)
Това е в общи линии. В повечето болници не дават да носиш дрехи или ръкавички за бебето.

Благодаря много!
За тези хипоалергични превръзки прочетох някъде във форума.
А дрешки за бебето ако не нося те с какво го обличат?

# 6
  • Мнения: 4 111
За бебето не са ми искали абсолютно нищо, само за изписването майка ми донесе дрешки. За превръзките ме подсети mari_anka. Аз си бях купила гащи за еднократна употреба от санитарните магазини. Много са удобни, защото се въртиш както и накъдето искаш (когато можеш де) и не се тревожиш, че нещо ще изтече. Първия ден ми слагаха превръзки от най-обикновените (само превръзка, без гащи  Embarassed , ама така е, няма как), но се полагаха  от болницата.

Mirama, имаха си дрешки за бебчетата от болницата. Чисти и хубави. Но раждах в частна клиника. Шишетата бяха НУК, АМ беше Аптамил.

# 7
  • София
  • Мнения: 10 309
-хипоалергична превръзка за среза на операцията (горещо ти препоръчвам да си носиш, защото ги облепват с някакви марли и лейкопласт и определено не са добър вариант)
Това е много добро предложение, аз получих за два дена такъв жесток обрив от лейкопласта, че ми седя три месеца сигурно.
исля, че трябва да попиташ в болницата, където ще раждаш, от какво ще имате нужда. Че май на всякъде искат различни неща.
За себе си вземи непременно дамски превръзки, възможно най-големите и лигнин. Чехли, пижама, бельо, санитарни пренадлежности. За бебчето - памперси, шишета 2 бр. и дрешки.
 Peace, съгласна, но защо шишета? Shocked

# 8
  • Мнения: 307
Ами, освен това, което са те посъветвали другите мами, аз ще ти кажа и това - вземи си минерална вода от половинлитровите шишета, но тези с бибата - много са удобни за първия, втория ден след операцията, и натурален сок от ябълка. И ако имаш МР3 плейър, или нещо подобно, за да минава по-бързо времето.  Hug

# 9
  • Мнения: 4 111
Ами, освен това, което са те посъветвали другите мами, аз ще ти кажа и това - вземи си минерална вода от половинлитровите шишета, но тези с бибата - много са удобни за първия, втория ден след операцията, и натурален сок от ябълка. И ако имаш МР3 плейър, или нещо подобно, за да минава по-бързо времето.  Hug

Как първи и втори ден след операцията? На мен ми беше абсолютно забранено да сложа капка вода в устата си 24 часа след раждането.

# 10
  • Мнения: 22 411
Благодаря ви много на всички за отговорите.
За тези гащи за еднократна употреба ще проверя. )))

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 522
За бебето можеш да си носиш дрешки, но пак зависи от болницата. Във Варненското АГ ги повиват и аз носих пелени. Пак беше повита, но с нейни си пеленки. Иначе бодита и гащеризончета. Също така аз си носех чаршавчета за нейното легло, къкто и 1 тънко памучно одеало. Шишета не съм носила, но и болницата не е изисквала. За теб също може би ще е удобно да си вземеш и чаршафи за еднократна употреба. Продават се в аптеките. При нас имаше такова изискване и съпругът ми ходи да ги копува преди операцията. Най добре отиди до самата болница и си вземи списък с необходимите неща, просто навсякъде има различни изисквания. Не се притеснявай, ако нещо забравиш винаги могат да ти го донесат.

# 12
  • Мнения: 175
Къде се продават гащи за еднократна употреба в София - някохй знае ли?

# 13
  • София
  • Мнения: 10 309
Как първи и втори ден след операцията? На мен ми беше абсолютно забранено да сложа капка вода в устата си 24 часа след раждането.

 #Crazy А пък мен ме накараха да изпия поне два литра вода първите 24 часа + сок от ябълка...Впрочем може би зависи от упойката, аз бях със спинална, а ти?

# 14
  • Мнения: 4 111
Явно зависи от упойката. Аз бях с пълна.


Тези гащи се продават в санитарните магазини, често има такива покрай големите болници.

Общи условия

Активация на акаунт