Сито и доволно бебе! Това е мит....

  • 2 347
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
....който успешно моята дъщеря разби в мен! Каквото и да правя, тя не изглежда нито сита, нита доволна. Имам кърма, кърмя на поискване, ям добре, чета много за кърмене, старая се доста. Снощи аз и съпругът ми се борихме с всички сили да успокоим едно 54 сантиметрово пеленаче, тежащо 3260 гр, което си се дереше с такава страшна сила, че правеше всичките ни усилия на пух и прах!
През тези няколко часа, през които рева и давах сигурно 4 пъти и повече да кърми, паникьосана от това да не е гладна и затова да реве! Уви, тя похапваше много малки количества и предпочиташе да реве срещу гърдите ми, отколкото да ги използва по предназначение.
Кърменето не било лесна работа....Освен за другите, разбира се!   

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Ама те бебетата не реват само от глад Rolling Eyes Може я стомахче да я боляло, я да и е било топло или просто е искало да се гушка, без да суче newsm78 Не бързай да се отчайваш. Моето пък мрънка като му се пишка или ака, а аз през това време се опитвам да го приспивам....Разсъбляках го, оставих да си свърши работата и сега се кротна и заспа. Whistling

# 2
  • Мнения: 1 225
Не бързай да се отказваш, самообвиняваш или отчайваш.
Поеми дълбоко въздух, успокой се.
Гушни бебчето и го целуни.
Сигурна съм че ще се почувстваш по-добре.

Не пишеш и колко е голямо бебчето, но по размерите ми изглежда да е на седмица , две. Според мен са колики.

# 3
  • Мнения: 2 381
Вероятно има колики.Можеш да обхванеш бебчето с разтворена длан за коремчето и да го подържиш(дано съм обяснила както трябва).Това е ефикасно при колики.А гушкане и търпение помагат най-много Hug

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 12:30 от Daisy_st

# 4
  • София
  • Мнения: 2 671


Не пишеш и колко е голямо бебчето, но по размерите ми изглежда да е на седмица , две. Според мен са колики.


И аз това си помислих.

# 5
  • Мнения: 17 402
Бебето ти има колики, затова непрекъснато търси да суче и ти си мислиш, че е гладно. КАто стане на месец-два, ще отмине това. То пак може да си плаче, но поне няма да виси на гърдите ти по 1 час Mr. Green

# 6
  • Мнения: 6 029
колики, мила мда. спокойно, не е гладна. бебетата бъркат коликите с глад, стръвно се хвърлят да ядат, после разбират, че не минава и се дърпат с рев.... ужасно е, знам, но минава:)

# 7
  • Мнения: 2 829
Мит е, че като се роди бебето и майката автоматично знае какво да прави. Мит е, че има някаква формула, която да спазваш и бебето ти да е доволно и щастливо. Мит е ако щеш и това, че може да си отпочинала и наспала се през първия месец от живота на бебето си.
Повечето от нас са се чувствали по подобен начин в началото-аз лично си мислех, че нещо ще объркам и няма да успея да се грижа добре за бебето. Не успявах да се наспя. Бебето ми сучеше почти непрекъснато, а през останалото време трябваше или някой да го гушка, или да го возим в количката. Нощем като го накърмеш мъжа ми застъпваше да му люлее леглото.
Може да ти звучи абсурдно, но първото нещо, което бих те посъветвала е да се опиташ да се успокоиш и да си починеш. Ако ти самата си изнервена-най-вероятно това е причината бебето да плаче. През тези 11 месеца, които сме заедно с моето бебе абсолютно всеки път, когато аз съм била нервна Алекс е плакал и мрънкал! При това аз пред него се усмихвам и му говоря нежно, ама те усещат милите!
Нека ако имаш възможност някой да ти помага-да гушка бебетопонякога, така че да си почиваш! Опитай да си създадеш удобства, така че кърменето да ти е приятно!
И като се отчаяш-припомни си, че ПЪРВИЯ МЕСЕЦ Е НАЙ-ТРУДЕН!
После ще се запознаеш със едно сито и доволно бебе-твоето Simple Smile Simple Smile
 Hug

# 8
  • Мнения: 4 300
А и честно казано не винаги, когато бебето плаче то е нещастно. Понякога си мисля че плаче само за да си изпробва гласа и моята реакция.

# 9
  • Мнения: 6 029
А и честно казано не винаги, когато бебето плаче то е нещастно. Понякога си мисля че плаче само за да си изпробва гласа и моята реакция.

плаче и защото е възбудено и преуморено. понякога, ако го оставиш в леглото, заспива като ударено... синът ми го правеше този номер.. реве, аз разнасям, той пак реве, друсам, люлея, колички, кошници.. нищо. накрая ядосана го слагам в леглото.. и той вземе че заспи. сигурно реве, щот не ме ще:) ама аз от къде да се сетя:)

# 10
  • Германия
  • Мнения: 8 085


плаче и защото е възбудено и преуморено. понякога, ако го оставиш в леглото, заспива като ударено... синът ми го правеше този номер.. реве, аз разнасям, той пак реве, друсам, люлея, колички, кошници.. нищо. накрая ядосана го слагам в леглото.. и той вземе че заспи. сигурно реве, щот не ме ще:) ама аз от къде да се сетя:)
И това е вярно! Моето пък протестира, ако го сложа на лявата страна да заспива.
А пробването на гласа си е 100 % комуникация, така де, те не могат да кажат какво ги боли или им липсва. С времето майката свиква да различава, кое реване е от глад, от пълна пампа или нещо друго Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 43 903
това много ми приличат на колики....

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Бебчето ти е във възраст, когато се появяват коликите.... Май всички сме минали през това.....Не се отчайвай и не се чувствай отблъсната. Те ще отминат. А ти ще се справиш, защото си страхотна майка....
Има капки за облекчаване, а също помага затопляне на коремчето с ръка.....Кураж!

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Бебенцето е на 40 дена Grinning
Което обикновено е пикът на коликите, пък и то си е по-взискателно бебе от началото... Но това не прави нещата по-лесни за мама и изтощението си казва думата.
Ето тези статии имат някои обяснения и подходи към такива бебенца, които може би ще са полезни да успокоят Димана, а ако не свършат работа, то поне да помогнат да не се чувстваш толкова безпомощна:
http://www.askdrsears.com/html/5/t050100.asp

# 14
  • Мнения: 4 915
Второто ми дете се съдираше от рев по нощите като новородено.  Tired Всъщност, май продължи 1-2 месеца... Thinking
Нощем към 1 часа се разбуждаше и край...Люлеене, пеене, люшкане, гушкане, цица - мне.  Naughty Рев до посиняване. По час, по два...Понякога сешоарът ми помагаше много, после явно получи резистентност към шума му... Laughing Стоеше на нощното ми шкафче - в готовност...

Луднах...Казах на съпруга ми "Каката колко лесно се успокояваше на гърда! А Сияна нищо не признава..." Реших, че трябва да й "покажа" и да я "науча" колко комфортна може да е гърдата на мама...И научих я - сега заспива и се успокоява сучейки...Когато истерясваше, имаше 2-3 случая, просто я оставях  на леглото да пореве след 1-2-часови безплодни опити да я успокоя...От умора ли, дали пък се научи сама да се успокоява, след още малко рев, се кротваше и заспиваше...

Колики, несъвършена нервна система, неспособност сами да се успокояват, пренаситеност от дневни впечатления...Това са причините и обикновено отшумяват към 2-рия месец...Дотогава - търпение и любов. След това - още повече.  Laughing

Сега (от около 3-месечна) Сияна спи като пън от 22-23 часа до 7-8 часа сутрин, чак ми е съвестно, че не се буди за кърмене.  Mr. Green А каката ми разказваше играта - 78271878 будения за цокане и след годинката...Първо- глад, после - зъби, навик, лек сън...Но всичко отминава... Wink


Общи условия

Активация на акаунт