За бельото и превръзките?

  • 5 869
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Здравейте. Имам нужда от помощ. Някой знае ли къде се продава бельо за еднократна употреба в София? И другия ми въпрос е какви превръзки да си взема за болницата - кои за Вас бявха най-подходящи? Благодаря Ви предваително за споделения опит.   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 524
Аз си купих бельо от бебешки магазин, но по-големите магазини.
За превръзки - идея си нямам, така че ще наглеждам темата.

# 2
  • Мнения: 6 029
не знаех, че има такова бельо...

превръзки си взех нощните, най-големите на Олуиз, бяха достатъчни. има някви като памперс, ама ми изглеждат огромни.

# 3
  • Мнения: 4 300
Зависи дали ще раждаш нормално или секцио.
Бикини за еднократна употреба се продават в аптеките, виждала съм и в Пигис Хаус. 5бр. струват около 5лв. Имай предвид обаче че от тях не могат да се отлепят превръзките и трябва да се сменят всеки път. По практично е да си купиш няколко чифта бабешки памучни гащи, особено в тея жеги.
На мен след нормално раждане ми бяха най удобни превръзки за родилки ( приличат на памперси за възрастни, като гащи) за първия ден и половина и обикновени нощни превръзки за останалото време. Лигнина не ми беше удобен, защото полепва по кожата и на всеки половин час буквално трябваше да го "отмивам" от себе си.
При всеки е различно сигурно. Така или иначе ако си вземеш двайсетина нощни превръзки за начало ще спасиш положението, след това вербуваш мъжа ти за покупки на поискване и това е Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 618
Аз си взех превръзки за родилки - почти като памперси са, но благодарение на тях си опазих бельото и чаршафите  Peace пък и трябват само за първите два -три дни.

# 5
  • Мнения: 22 342
Аз си взех превръзки за родилки - почти като памперси са, но благодарение на тях си опазих бельото и чаршафите  Peace пък и трябват само за първите два -три дни.

А предполагам се продават в аптеките тези превръзки за родилки?

# 6
  • Мнения: 1 371
А предполагам се продават в аптеките тези превръзки за родилки?
Да, в аптеките и в санитарните магазини.
 Peace

# 7
  • Мнения: 545
....................На мен след нормално раждане ми бяха най удобни превръзки за родилки ( приличат на памперси за възрастни, като гащи) за първия ден и половина и обикновени нощни превръзки за останалото време.
И аз съм за този вариант (от опит).

# 8
  • Мнения: 1 919
 newsm78 уф трябва да се проучи newsm78

# 9
  • Мнения: 4 111
Тези гащи, за които говорех в съседната тема са като памперс, попиващи и няма нужда да се слагат превръзки.

# 10
  • Мнения: 1 183
Гащи за еднократна употреба тука в Прага си бях купила от аптеката,мисля,че и в БГ трябва да ги има(а между другото ми бяха много удобни за след раждането)  Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 4 585
По аптеките на Аг болниците трябва да има. Аз си взех гащи еднократна употреба от аптеката на Шейново, където раждах. Чувала съм, че има и в  магазините Малечко и Штъркел. Peace

# 12
  • Мнения: 17 401
В Штъркел има. Зареждат обикновено размер L-XL. Супер удобни са- цапаш и хвърляш. За превръзки, аз си бях купила едни като пампреси. МОмичето, което беше с мен в стаята по препоръка на лекаря си беше взела памучни бикини и лигнин( раждала е нормално, с епизиотомия).

# 13
  • Мнения: 2 100
Съжалявам, че се намесвам е темата на авторката, но искам да питам какво значение има вида раждане за типа бельо и превръзки? (Уау, за колко много неща трябва да се мисли около едно раждане  ooooh! )

# 14
  • Мнения: 17 401
Ами нали при епизиотомия шевовете са отдолу. Гинекологът е обяснил, че в такива случай трябва да се предпочитат естествени материи...

Общи условия

Активация на акаунт