Ресурсен учител в специална детска градина?

  • 3 115
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 543
Имат ли право децата в слециалните детски градини (каквато е детската градина към училището за деца с увреден слух, която посещава моят Йоан) на ресурсен учител? Според нашата психоложка имат, но аз за пръв път чувам. Знаете ли нещо по въпроса? Предварително се извинявам, ако темата е разсиквана, пропуснала съм.  Embarassed

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 757
Аз доколкото знам децата имат право на ресурсен учител в масовите детски градини и училища

# 2
  • Мнения: 2 543
Ами и аз така знам, но като се има предвид, че психоложката работи към Ресурсния център за София, предполагам, че знае по-добре от нас. Аз затова и пуснах темата - ако се окаже, че имат право, да знаят повече хора.

# 3
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Йепе според мен от проба не боли. Поначало в детските градини по-трудно се отпускат ресурсни.

Но това, което аз знам, ходи се до инспектората за училищата, но за детските градини - не знам. За предучилищните групи също до инспектората.

# 4
  • Мнения: 313
Идеята на специалните детски градини не ли, че там има квалифициран персонал за съответната група заболявания => ресурсен учител само би дублирал някой от назначените специалисти

# 5
  • Мнения: 2 543
Идеята на специалните детски градини не ли, че там има квалифициран персонал за съответната група заболявания => ресурсен учител само би дублирал някой от назначените специалисти

Ами, именно. И аз това се чудя... Но така или иначе, предстои да разговаряме пак по въпроса с психоложката и ще ви кажа какво се е оказало в крайна сметка.

# 6
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Лони, от есента Иления ще ходи в логопедична детска градина. Ще има и ресурсен. Но ме попитаха дали искам сурдо или логопед. Значи ще има занимания и с единият от специалистите , които избера и с ресурсен. Но не знам дали самата директорка не си го е извоювала сама, мисля , че спомена нещо подобно . ААААА, сетих се , трябва децата да са минимум 7(за бр. не съм много сигурна)

# 7
  • Мнения: 3 504
И аз не съм чувала за ресурсен учител в спец. градина. Защото те за това са специални, с по малко деца в групата и имат обучени учители.

Не че е невъзможно. И без това все се оплакват, че нямат персол достатъчен, ама директорите не обичат да допускат много външни лица в градината си. Може би зависи и от местен инспекторат, някои може да разреши, на друго място не. #Crazy

Ще следя темата.

# 8
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Ресурсните учители сме само за масови детски градини и училища , специализираните си имат съответните специалисти. Ние обхващаме там където колегите нямат нужната квалификация да помогнат на децата . Това знам аз , ако друг твърди нещо различно да се аргументира и да го докаже . Имаше обучавани за ресурсни от бюрата по труда , те останаха свободни , т.е. не са в Рес. центрове , ако тях вземат на работа в спец. дет градини и това има предвид психоложката ... -  попитай те я .

# 9
  • Мнения: 2 543
Оказа се, че нашата психоложка се е заблудила. Макар че, в определени ситуации ми се струва добре да има такава възможност.  Thinking

# 10
  • Мнения: 3 504
Така е, Йепе, права си, ама е много сложно тук в БГ. Вчера бях на среща от едно сдружение, работещо по проект за социални и лични асистенти на децата, но той е за територията на община Пловдив. Дай Боже да мога да се възползвам - например - едната баба на Гери, пенсионерка, може да работи към този проект като асистент на Гери почасово и е срещу заплащане. Така аз ще имам сигурен човек, който да е вземе от училище и прибере в къщи, да се грижи за нея, докато аз съм на работа. Дано свекито се съгласи, все пак става дума за от 2008 г., а аз от тогава на есен ще имам нужда от това. Искам да пусна Гери за предучилищна в масово училище с ресурсен учител, за да свикне и да видим как ще се държи тя, как ще преминават заниманията.

# 11
  • Мнения: 167
Момичета някой следи ли как върви обсъждането на новата Нац стратегия на детето в МТСП и някой от вас изпращал ли е предложения? Струва ми се че това една възможност да бъдем чути

# 12
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Момичета някой следи ли как върви обсъждането на новата Нац стратегия на детето в МТСП и някой от вас изпращал ли е предложения? Струва ми се че това една възможност да бъдем чути

За съжаление не  Embarassed .
Найстина това може би е някакъв шанс да бъдем чути,не трябва да го прапилеем.

# 13
Имат ли право децата в слециалните детски градини (каквато е детската градина към училището за деца с увреден слух, която посещава моят Йоан) на ресурсен учител? Според нашата психоложка имат, но аз за пръв път чувам. Знаете ли нещо по въпроса? Предварително се извинявам, ако темата е разсиквана, пропуснала съм.  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт