Помощ! Единия хапе другия!!!

  • 1 282
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 649
Помагайте мамчета! Как да си обясня това, че Павел хапе Мишо? И как да го спра? Някои ми казват, че може да е, защото не съм му обръщала достатъчно внимание, но... напротив - Мишо, милия, е толкова самостоятелно дете, че много рядко търси внимание. Павката от своя страна винаги се бута да го гушнат, по - претенциозен е и изисква повече внимание.
Мисля да се обърна към педито да я питам какво да направя, за да спре, но си мисля, че е още много малък, за да му обясня, че не е правилно.
Най - лошото е, че не усещам кога го хапе, а забелязвам само малките градинки след време:(. Като кажа на Павчо, че не е хубаво да хапе брат си, той сякаш нищо не чува!

# 1
  • Мнения: 1 895
Тук сме обсъждали проблема, дано намериш нещо полезно Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76930.0;all

# 2
  • Мнения: 2 051
Като кажа на Павчо, че не е хубаво да хапе брат си, той сякаш нищо не чува!

Чува, чува, спокойно...
Само че от момента, в който чуе, до момента, в който ще започне да го прилага ще мина някакво време. Ще продължиш да го спираш категорично, разбира се и ако можеш да си спокойна в такъв момент, без крясъци подобни работи, още по-добре.  Успокояваш засегнатия, обръщаш му голямо внимание в момента, но в друг спокоен момент обърни повече внимание на нападателя.
Защото наистина може и да е от липса на внимание. Ако прекарват цялото си време заедно, могат да станат по-агресивни в борбата за твоето внимание. Ако единия се чувства засегнат, и ти ако реагираш още по-рязко, няма как да го убедиш в противоположното....
Разделяй ги за малко ако можеш да си го позволиш...Всяко с отделен човек за кратко, да си имат  своите си впечатления. После ще си ги обменят и ще играят по-спокойно след като не са си досаждали цял ден един на друг.

# 3
Моите доскоро когато единия удари или ухапе другия ревяхя, а сега нападнатия атакува нападателя, голям бой става. Прави ми впечатление, че къв децата навън не са така агресивни.
При вас така ли е?

# 4
  • Мнения: 649
На децата навън изобщо не им обръщат внимание, камо ли да ги удрят или да се борят с тях. Просто са си свикнали, че са двама и обръщат внимание само на много малки бебета, или на по-големи от тях. С връстници не си играят. Надявам се това да се промени в яслата.
Днес забелязах, че Мишо (потърпевшият) само изчакваше, сякаш, брат му да му се "узъби", при което застана зад него и го блъсна. От едниния към другия проблем #Crazy!
Вече не съм сигурна какво още да очаквам Tired.

# 5
  • Мнения: 87
При нас положението е същото, постоянно са във война - скубят се, бият се , но само едната хапе. Понеже и аз се видях в чудо, в такива моменти обявявам почивка, казвам им че е време за почивка, те май много не ме разбират, защото ме гледат странно, но важното е че върши работа. Като на боксов мач сме по цял ден, но се надявам да отмине Mr. Green
Спрямо другите деца не са агресивни само по между си.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 552
И ние имахме такъв период, но за кратко. Хапеха се и се биеха за играчки само в къщи на тясно пространство. На вън всеки е в различна посока с различни деца на същата възраст.
Макар и да им говорех, че другият го боли и реве нямаше кой-знай какъв ефект.
С риск майките да ме награбят, че не е правилно, но цапвах нападателя леко през устата.
Другото, което имаше ефект беше след поредното ухапване му казвах- "Дай аз да те ухапя така както ухапа брат си! "- и хапещия хукваше да бяга, защото знае че боли.
И това ще мине. Сега се обиждаме с обидни думи-  Ти си тъп, глупак, бебе  и др.

# 7
  • Мнения: 7 803
слава богу мина този цирк  Praynig всичко опитах, бой, наказания, обяснения ............. нищо не помогна до момента, в който ухапаната ухапа сестра си  Hug ей как се радвах. така се светна другата, че вече няма да се толерира такова поведение и спря  Peace мен спря да ме хапе, след като и аз я ухапах  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 2 950
Хейййй, че интересен метод.  newsm74

# 9
  • София
  • Мнения: 12 225
   При нас е същото. Ники често хапе Ваня, а Ваня рядко отвръща. Опитвам се да успокоя ухапаната и да кажа на другата че не е хубаво, но при условие че и аз обожавам да хапя незнам дали ще постигна успех  Wink

# 10
  • Мнения: 7 640
... нищо не помогна до момента, в който ухапаната ухапа сестра си 

при нас госпожицата хапеше брат си, сега го скубе.
Той пък обикновено я търпи, но понякога започва да я налага и стават на кълбо.
Но тя си е драка- нарочно го дразни, пък после пищи на умряло.

Като кутрета са, но това са някакви периоди, които отминават.
За момента не са ги нападали "външни", казват, че ставало интерсно...

# 11
  • Мнения: 7 803
... нищо не помогна до момента, в който ухапаната ухапа сестра си 

при нас госпожицата хапеше брат си, сега го скубе.
Той пък обикновено я търпи, но понякога започва да я налага и стават на кълбо.
Но тя си е драка- нарочно го дразни, пък после пищи на умряло.

Като кутрета са, но това са някакви периоди, които отминават.
За момента не са ги нападали "външни", казват, че ставало интерсно...
този момент го чакам с интерес  Whistling веднъж в бг едно по-голямо момиченце блъсна теди, тя падна на дупе, аз нищо не казах. отидох и я вдигнах. след малко същото момиче реши, че може и с тони да приложи подобен номер  Whistling е да ама не, тя също я блъсна и бащата на детето взе да ме гледа на криво. добре че нищо не каза, щото ...  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт