Дали постъпих правилно?

  • 1 227
  • 10
  •   1
Отговори
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Извинявайте за темата, която вероятно може да Ви се стори глупава, но тъй като съм "зелена" в тези отношения, бих искала да попитам Вас как мислите.
Обади ми се бившата свеки(още сме в развод) и пожела да вземе Валентина в навечерието на рождения й ден за 2 поредни нощувки. Принципно сме в, може да се каже, добри отношения и Валентина им гостува по 2 нощувки през 2 седмици горе-долу. Когато те се обадят и я поканят!
Първоначалната ми реакция беше да откажа, но после размислих, тъй като ние ще празнуваме рожденния ден през уикенда, редно би било и те да има възможността да отпразнуват рожденния й ден в къщи.
Сега ме мъяи малко мисълта, че няма да бъда с моето съкровище в нейния ден, който се пада сряда. Едноврменно с това си давам сметка, че съм на работа и едва ли ще имаме възможността да го отбележим някак си(различно от планираните в уикенда купони).
Нормални ли са тези мои терзания? Аз ли съм прекален егоист или е нещо моментно, което ще отшуми..
Знам , че на Валентина ще й хареса да бъде в баба и дядо на гости и ще се види с братовчедка си и се съгласих основно заради това, че ще може да усети празника си по-силно от колкото ако остане с мен и прекараме една стандартна вечер в къщи.
Как мислите? Нали не съм егоист, с тези мисли в главата? Дали разсъждавам правилно. Както всеки родител, искам най-доброто за детето си. На Вас случвало ли Ви се е децата Ви да бъдат на връх някой празник у другите роднини?

# 1
  • Мнения: 393
да,случвало се е-когато празника е в ден,когато бащата е на график...Не ми е приятно,все нещо ми липсва,но...обикновено гледам да се разбера с тях и да мога поне да го видя Нова година)или пък го компенсирам по-късно(както е РД)
 Понякога се успокоявам,4е и те са му баба и дядо,че и те го обичат пък и не искам да го стресирам,ако има проблеми около такива поводи-те са повече негови празници и щом няма нищо против да е с тях....Но знае ,че само ако за момент не поиска да ходи,аз ще се преборя за това или ако стане нещо е достатъчно да ми се обади и си го взимам..

# 2
  • Мнения: 2 863
Даже чудесно си постъпила според мен, ти ще си на работа, а те ще имат време да са с  нея, тя ще е щастлива и ще има два рождени дни:)) освен това няма нужда да лишаваш деттео си от хора, които го обичат така че дори ги оощрявай да я взимат по често и да не се къса връзката с тях.
След развода на моите родители, баба ми( свекървата на майка ми) остана да живеес нас и за хубаво или лошо това ме научи на много нестадартни отношения с хората. Няма причина, ако хората се държат добре да охлаждаш отношенията с тях- ти се развеждаш със синът им, но те все така са си баба и дядо на детето.
Аз те поздравявам за това решение:)))

# 3
  • София
  • Мнения: 397
Мислите ти са нормални,но пък евала ,че си ги преодоляла!Решението ти е правилно,така че се успокой и се радвай,че детето ще има два празника.Бъди все така обективна и занапред!  bouquet

# 4
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Много Ви благодаря за подкрепата. И аз мисля,че постъпвам правилно-благодарение на вашите мнения съм убедена вече дори.
Наистина отношенията и проблемите ни са си само между нас с бившия ми съпруг.
Старая се, наистина се старая да задържим добрия тон на общуване, а и не съм видяла лошо от родителите му. Искам само детенце да ми е живо и здраво и да  си има любовта на бабите и дядовците.

# 5
  • Мнения: 515
Да и аз бих те посъветвала да запазиш добрите отношения с тези хора.Нека да я обичат,тя няма да загуби от това.Колкото и да ми е неприятна бившата ми свекърва по някога ми липсва това ,че вече не се виждаме и че не виж #Crazyда децата-все си мислех ,че поне тях обича!!!!

# 6
  • Мнения: X
Знам , че на Валентина ще й хареса да бъде в баба и дядо на гости и ще се види с братовчедка си и се съгласих основно заради това, че ще може да усети празника си по-силно от колкото ако остане с мен и прекараме една стандартна вечер в къщи.
Peace

# 7
  • Мнения: 589
Едно "браво" и от мен. HugНяма причина да лишаваш детето от баба и дядо.Ако детенце е привързано към тях,ще се стресира повече,ако му откажеш тази радост.Пожелай приятно изкарване на всички и не се чувствай встрани от събитието-хубаво е детенце да знае,че има на кого още освен теб да разчита.

# 8
  • Мнения: 15
Знам , че на Валентина ще й хареса да бъде в баба и дядо на гости и ще се види с братовчедка си и се съгласих основно заради това, че ще може да усети празника си по-силно от колкото ако остане с мен и прекараме една стандартна вечер в къщи.
Peace
radvai se imat jelanie da ia vzimat i da se zanimavat s neia zashtoto az niamam tozi kasmet moite svekar i svekarva daje ne se seshtat za rojdennite dni na detsata mi kasmetlika si ne si zbarkala deteto shte e shtastlivo che shte praznuv 2 pati Peace

# 9
  • Мнения: 920
Много добре си постъпила.
Отпразнувай рождения ден с приятели, за да не се чувстваш зле.
Ние винаги разпределяме празниците - Коледа, Нова година...

# 10

Общи условия

Активация на акаунт