Кметът на Каварна обяви "бедствено" положение в общината

  • 690
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
   Здравейте. Днес прочетох в пресата ,че кметът на Каварна е обявил "бедствено" положение заради унищожената земеделска реколта. Подкрепям! Не бедствено положение, а бунт срещу бездействието и нехайството на управляващата ни клика! newsm61 Не мога да разбера нещо - в с. Малък Преславец, община Главиница, Област Силистра е построена и готова помпена станция, която трябва да изпомпва вода от р. Дунав и да я доставя чак до Добрич и Каварна! Същата не функционира по незнайни причини от години. Що за глупост и нахалство?!!! А същевременно в съседна Гърция всичко се полива чрез сонди. Моля, споделете мнения.  newsm50

# 1
  • Мнения: 4 111
Харесвам аватара ти и кметът на Каварна.  Mr. Green
Подкрепям бунта.

Мисля, че ще трябва да си смениш личната титла, все пак форумът се казва БГ мама, а не Аналната кралица 3.

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 19:43 от Лилянчо

# 2
  • Мнения: 843
    lВсъщност, какво да подкрепим? Бедственото положение... та то е факт!!!   винаги ще подкрепя, каквато и да е подписка за този регион,  аз знам защо.  Особено за водата.  Пък кмета на Каварна е пич.
     Колкото до сонди.. ок, но каква е земята   отдолу,  ще се рентира т ли сонди?   Ако ставаше така, защо частниците вече не са го направили..  поне на по- малките стопанства?     Има и държавно дофинансиране,  въпросът е колко е надълбоко водата..,  ако ще взимаме за сравнение Гърция. 
   Едно е да  вадиш вода от 3 метра / както е моята земя в Пловдивско8, друго е да вадиш вода от 20 м., трето е да вадиш вода и през скала.

# 3
  • Мнения: 503
Земеделието не ми е силна област, но смятам, че Цонко е оправно момче.

# 4
  • Мнения: 2 792
  Кой трябва да реши да разчитаме на дъждовете или на редовното поливане, практиката е първото, аз ако имах земя, от която искам да изкарам пари щях да заложа на второто, без да чакам държавни субсидии или решения. В Гърция поливат ежедневно, не е случайно, някой се е сетил или се е преборил, че реколтата не зависи от сезонните дъждове. Тука има установена практика тя да зависи от количеството дъжд, после си обясняваме, че реколтата е скапана, защото не е валяло и хиляди оправдания, схемата е бъгната с или без бедствено положение. Крайно време е хората, които имат интерес за някакво развитие, да си го потърсят, аз от това се възмущавам.

# 5
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Ами беше време,кметът там освен да заформя супер рок фиести,да погледне и общината.Не съм запозната,какво земедели има то4но там,но като цяло - земеделието в Бг е катастрофално.....Вси4ки решиха,4е могат само хотели да строят,да рушат природата наоколо/със съгласието на кметовете/, а никой не се замисля,защо ве4е ядем боклуци ,внесени от къде ли не,а не нашите родни плодове и зелен4уци.

# 6
  • Мнения: 4 585
Имаше помпени станции и канали, които просто са занемарени и изоставени, изпокрадени.
Така е в Кубратските села. Още стърчат крановете в дворовете им.
Срещу 5 лв на лято са ползвали дунавска вода без водомер, без ограничения.
Цонко е пич, според мен.

# 7
  • Мнения: 1 113
Кифле, в България е пълно с неполивни площи. Закон за комасацията няма. Как да вложиш средства в нещо, което след година може да не ползваш. Там където е имало изградени напоителни системи са в голяма степен унищожени. За набезите от мургавите, а и не само мургавите граждани да не говорим. Само миналата година са нанесени над 80 000 лв. щети от кражби на Поповското подразделение на Агрострой.След това се взеха уж мерки да не се изкупуват цели кранове и други части от вторични суровини, но пък начупените никой не контролираше. Ако въобще имаше някакъв контрол.
Ако някой обработва малко декари земя, която е негова, е нормално да търси и намери начин да полива без помощ от държавата. Но когато работиш десетки хиляди декари е невъзможно да правиш инвестиции само от собственият си джоб. И пак казвам при арендното ползване на земята се извършва една комасация от арендаторите на землището, която обаче не е подплатена със закон. Това означава, че днес ти обработваш масив Х и масив У, но догодина е възможно някой да реши да си върне земята в реални граници и да си забие колчетата в твоя масив. Ето защо никой не смее да направи подобна инвестиция - не се знае кой ще се възползва от нея.

Общи условия

Активация на акаунт