Дали си дояжда и защо плаче?!

  • 479
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 008
Бебенцето ми е на 43 дни. Пьрвите 3 седмици беше изцяло на кьрма, но после започна да намалява и минахме на смесено хранене с NAN1. Преди 4 дни кьрмата ми спря напьлно. Още от начало тя не харесваше много АМ, докато кьрмата я погльщаше с удоволствие. Сега от АМ започна да изяжда сьс зор по 80 грама на ядене( през 3 часа), което е много малко за бебе през втория месец( 120 грама трябва да изяжда). Да не говорим,че днес не спря да реве. Моля ако някой има идея да ми даде сьвет, защото ще се побьркам. Благодаря!!!

# 1
  • Мнения: 953
Не се притеснявай, жегата изнервя децата, а твоето отгоре на всичко е и в периода на коликите, колкото и да ти е мъчно ще плачка :/
Консултирай се с доктора за някякви капки против колики.

За количеството което изяжда - не е възможно всяко ядене да яде по 120 мл - човек се храни различно, моето дете в момента по жегите не изяжда повече от 130 мл кърма.

Детенцето ти си е  добре, не го насилвай да яде, защото ще го направиш злоядо :>

Опитай да го храниш като спи или се унася.

Последна редакция: пн, 30 юли 2007, 22:08 от IraSof

# 2
  • Мнения: 4 496
Може би има колики бебчето ти.

# 3
  • Мнения: 4 111
Моето дете сега яде по 120-130 грама. Преди да настанат жегите ядеше по 180-210!!!

# 4
  • Мнения: 1 111
и аз мисля,че е възможно да са колики...кога точно плаче - при всяко ядене ли?
А за грамажа - не се притеснявай...Скоро моят син ще навърши 3месеца,а още яде по 100 гр. АМ.И аз се чудех дали да го увелича /на кутията пише,че трябва да яде по 150 гр./,но винаги когат ому направя 120 гр. например и после той повръща...
затова си му давам по 100-ина гр. и после ако мрънка му предлагам шишето с вода.Изпива 2-3 глътки и не иска повече.Ако пак помрънква - давам бибата-залъгалка и чакам да се уригне,а и междувременно да достигне сигнал до мозъка,че коремчето е пълно вече... Wink

# 5
  • Мнения: 990
И аз мисля, че е от жегите.И двете ми деца се хранят по -малко от обичайното. Не го насилвай.

# 6
  • Мнения: 8 769
Предполагам, че яде по-малко от горещината. И моите деца са така.
А що се отнася до плаченето-или са колики, или има някакъв друг дискомфорт-топло му е, поти се, иска да го гушкаш...Има причина.

# 7
  • Мнения: 666
И аз мисля че яде достатъчно детенцето. Стомахчето му е не по-голямо от свитото му юмруче така че 80 грама ми се струват добре за малко бебе. Плача може да е поради много други причини. Намери ако можеш книга или ДВД на Харви Карп американски педиатър който дава перфектни техники за успокояване на бебета от 0-3 месеца  Peace  http://www.thehappiestbaby.com/

# 8
  • Мнения: 1 008
Благодаря на всички за отговорите. Май ще се окаже,че наистина проблема е в жегата.

Общи условия

Активация на акаунт