Имам нужда от малко успокоение...

  • 3 507
  • 58
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 999
Знам, че е глупаво, но ми трябва малко успокоение, което няма как да получа от близките си /те предпочитат да ми се подиграват на тази тема Embarassed/:

Тази година градината на Дариа затваря за месец Август. Не ме предупредиха навреме и отпуските ги планирахме с баща й за Юли и Септември, а и по-принцип и за двамата Август си е натоварен месец. Ще трябва да изпратя Дари при майка ми /на 200 км. от София/, където ще я гледат с баба ми и леля ми...

От една страна ще мога повече да работя, да излизам повече, да почина.

Но до сега никога не съм се разделяла с нея за цял месец, най-много беше зимата, когато се разболя от варицела - 2 седмици.

През последните месеци заради пътувания /мои/ и без това не сме били през цялото време заедно, а сега цял месец...
Страх ме е: Че ще ме забрави, че ще се отдалечи от мен, че ще ми се разсърди задето не сме заедно, че ще я глезят, че може да й се случи нещо далеч от мен, че после ще се 'напасваме' дълго време... че дори няма да й мият зъбите както трябва  Rolling Eyes Embarassed Mr. Green

Как понесоха вашите деца и вие такава дълга раздяла?

# 1
  • Мнения: 7 263
 Hug Hug Hug
Успокоявам те!!!
Всичко ще е наред ще видиш!!!
Като се върне дори ще сте си по-близки и по-мили от всякога.
Макар че най-дългия период с който съм се разделяла с някой от двамата е бил не повече от 4-5 дни.  Embarassed Embarassed Embarassed

# 2
  • Мнения: 1 640
  Все още не съм понасяла подобна дълга раздяла,като четох опасенията ти....ами те са същите като моите,когато се замисля какво би било,ако си позволя да отсъствам за ден-два,ако се наложи,т.е.,хипотетично дори  аз вече си представям как няма да се справи бабата.
 Нашата баба сега се учи да свиква с навиците и изискванията на детето ми,справя се с 6-часовото  5-дневно гледане,разбира се добре с внучката си,но...неизбежно се появиха някои негативни поведенчески тенденции у дъщеря ми,така че приготви се за някои изненади.
  Мисля,че въпреки това детето ти ще се почувства добре от разнообразяването на ежедневието си,от смяната на климата и новата приятелска и роднинска среда.

# 3
  • Мнения: 5 393
 Hug Hug Hug

И на мен ми предстои раздяла за първи път с малкия-за 10 дни ще го оставя при баща ми.До сега не се е случвало да го оставям за повече от 1 ден без да го видя и съм ужасно притеснена,въпреки, че баща ми има 3 деца Confused

Успокой се-подкрепям мнението на Лени, че когато отново се съберете, изобщо няма да се е отчуждила малката.Напротив. А колкото до това, дали ще правят нещата така, както ти ги правиш...... ами сигурно не(и мен точно това ме побърква), но ще се стараят максимално.Остави възможно най-конкретни инструкции, обаждай се редовно и всичко ще е наред Peace Hug

# 4
  • Мнения: 625
Не мога да те успокоя,само да ти кажа,че и аз съм същата и ако ми се наложи някога такава раздяла ще ме тормозят същите въпроси.Стискам ти палци да не изпадаш в излишни притеснения!!!

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
Благодаря ви  Hug

Всъщност като ме няма седмица се безпокоя за зъбите, колите и прочие....

Сега обаче само си мисля дали няма да ме забрави? Да заобича баба си повече от мен  Embarassed /срам - ревнувам детето от баба му/ или да ми се разсърди, че я изоставям...

# 6
  • Варна
  • Мнения: 6 848
В края на седмицата и аз ще оставя Сиси почти за месец при майка ми и сестра ми. По нейно и тяхно желание, градината си работи. Километрите са 400 така, че текущо виждане няма да има.
Цитат
Че ще ме забрави, че ще се отдалечи от мен, че ще ми се разсърди задето не сме заедно
- ей това не вярвам, че ще се случи. Всъщност, тя как приема новината за гостуването?
Напасване после ще има защото и глезене ще има и промяна на някои правила ще има, но не е фатално, всичко си идва на мястото.
През деня е лесно - работата поглъща мислите. Но вечер като се върнеш у дома...си е малък ужас да погледнеш в празната детска стая. Голямо реване ни чака. Аз поне съм голяма ревла. Tired

# 7
  • Мнения: 1 044
По абсолютно същата причина и на нас ни предстои раздяла. Ще водим Митко на село при бабите. Майка ми ще вземе отпуск специално, за да го гледа. Тя е отгледала мен и е много глупаво да се притеснявам, но въпреки това ужасно ме е страх, че тя няма да се справи. Той е такъв бяс понякога, не може да се отделиш и на метър от него-веднага ще направи беля. Освен това нощем се буди и ме търси, иска вода, сънува кошмари, проплаква. През деня трудно заспива, в повечето случеи изобщо не спи. Аз вечер си лягам съсипана, а майка ми все пак е на 60 и ако и не се наспи като хората...А освен това трябва и да сготви и да изпере, че на село няма как.
Лошото е, че на мен не ми дават отпуска и просто нямам друг избор и ще трябва да се разделим за месец - за първи път. Като че ли той ще се справи по-добре, ама аз има да го мисля...

# 8
  • София
  • Мнения: 6 999
Flash*, каза: "Хубаво." и взе да разказва нещо за баба си... Rolling Eyes

Изобщо не я бива да споделя, поне не и с мен де...

# 9
  • Мнения: 46 434
2 седмици беше нашата раздяла, тя го понесе много добре, за разлика от мен, всяка секунда я мислех, все си намирах повод да звънна, за да видя добре ли е  Embarassed ужас ...

За привикването и заобичването не вярвам, децата правят разлика и обичат различно  Peace програмата й беше запълнена от до с всякакви "дейности", но когато отидохме каза, че иска да си ходи вкъщи  Mr. Green това се случва за първи път, обикновено майка ми се крие, когато си тръгваме и въпреки това, докато излезем извън града плаче за нея  Laughing

Успех!  Hug

# 10
  • Мнения: 3 367
napraweте си телефонни срещи,по 3/ден,вечер за приказка "по телефона"; не мога да измисля нищо друго,тя ще е ок,теб не те мисля обаче..има и ред позиви,мисли за тях..

# 11
  • София
  • Мнения: 6 999
anette1104, мерси за предложението, но тя отказва да говори по телефона...

Ако някой не е с нея - отказва да му каже и дума по телефона - запушва си ушите.  Rolling Eyes
Примерно иска баща й да дойде или иска да му каже нещо, но отказва да си говорят по телефона. Иска да дойде...толкова.  Crossing Arms

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Синът ми беше 10 месечен, когато го оставих на бабите и аз си продължих ученето в Пловдив. Е, в началото пътувах всяка събота и неделя, но по сесиите ми беше невъзможно.
Аз имах същите опасения. Знаех, че ще го гледат добре, но се страхувах да не приеме свекърва ми(тя беше повечето време с него) като по-близка от мен. Това най-много ме тормозеше. Пропуснах прохождането, някои дребни нещица, но хубави. Но пък и не ми се отлагаше повече следването.
А сега да те успокоя - връзката майка-дете е толкова силна, че и две години раздяла, не сме я загубили. Детето знае, че бабата си е баба и майката е една. Обича бабите си, но най му е добре при мен.
Между другото - сега пак е със свекърва ми, вече почти месец. Но пък имам тренинг и съм спокойна.

# 13
  • Мнения: 3 367
Иса,ъъъъъъъъъъъъъъъ..това сложно с телефона..можеш за започнеш 10ина рисунки и тя да ги довършва всеки ден с баба си и да си говорят за "мама"..или напълни букран с камъчета,да вадят по 1 на ден,и като свършат ще сте пак заедно...идеята е хем да и е добре там,хем да знае че не си я зарязала ..и да и обясните какво точно става и защо,макар децата да нямат представа за време и за нея една седмица и 2 месеца да са абсол.еднакво нещо..
*
разгърни тефтера с телефони на стари гаджета,парти тайййййййййййййймммммм Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
anette1104, мерси - разсмя ме Simple Smile

разгърни тефтера с телефони на стари гаджета,парти тайййййййййййййймммммм Laughing


Толкова нови, ти старите...  Flutter Party Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт