Отговори
  • Мнения: 516
 
 Предлагам на вашето внимание цитат от интервю на доц.д-р Даниела Попова,ръководител на Клиниката по метаболитни заболявания и диететика на Университетска многопрофилна болница"Царица Йоанна" в София,във вестник"Здраве"бр.6 от 30.07.07 :
"Съществуват формули за определяне на основната обмяна на веществата,но точният метод е
измерването със специален апарат - метаболитограф.С него се измерват начинът и скоростта на усвояване и преработка на усвоените хранителни вещества и енергия...Основната обмяна може  да бъде променена...Повечето хора вярват,че могат да редуцират
 теглото си с полугладуване,но измерването на метаболизма в такива ситуации показва,че той силно се забавя.Обратно на нашето желание да отслабнем,
организмът ни започва да трупа запаси...измерването на О О В по време на диетичен режим има своето значение,защото помага да се намери точното поведение...Изследването може да бъде извършено в рамките на изследванията по клиничната  пътека за лечение на болестно затлъстяване с придружаващи го сърдечно-съдови,обменни и дихателни нарушения...може и по желание срещу заплащане."

Някой от вас знае ли нещо по този случай?Правили ли сте вие, или ваши близки и познати,
такова изследване?

Тази тема я започнах,след консултация с милите ми инхуанки,с надеждата в нея да се
разглеждат публикации,мнения,въпроси,отговори и да се споделя личен опит свързан с О О В
- накратко метаболизма, от който зависи отслабването или напълняването на
организма ни.

         Очаквам вашето мнение...

# 1
  • Мнения: 516
В този линк ще намерите още полезна информация за метаболизма -

http://www.zdrave.bg/?c=n&id=677

# 2
  • Мнения: 1 454
Току-що изпратих запитване на уважаемата докторка...и ще видим...аз определено не мога да го направя по клинична пътека...защото по принцип съм абсолютно в здравословните норми килограми, така, че...хайде да видим за какво си говорим и за какви пари става на въпрос...

колкото до метаболизма...то не бяха хапчета ( на химична и растителна основа), то не бяха чайове, промяна на нещата с които се храня...сърнени, несърнени, активии, ленено семе...и всичко ,което се смята за стимулиращо обмяната на веществата...
в момента на 2-3дни си взимам по 2 bislaxa след вечеря и само това помага...но не задълго предполагам ,защото той организма свиква и....Sad пак наново по мъките Simple Smile

# 3
  • Мнения: 138
Мамче хайде здравей и тук... Хубава темичка си заформила...

Та моето мнение: Едно такова изследване би било добро (винаги съм ЗА с всичко свързано със здравето). Лично аз обаче бих си го направила, ако нищо друго не помогне. Под "нищо друго" имам предвид лекарска помощ от диетолог след направени изследвания... Омръзна ми от доценти и доктори, които ми дават разни диетки без изобщо да се поинтересуват от здравословното ми състояние... Не може да мен и на момиче 50 кг., и на момиче 150 кг. да се дава една и съща диета само с отговор на въпроса "вие нали сте здрава"... Та в момента съм се насочила към лекар, който със сигурност отключи моя метаболизъм и ме накара да тръгна на долу в килограмите. Това че аз правя отклонения (сериозни) от режима си не означава, че лекаря не е добър, а че и аз съм човек и просто по-бавно ще постигна желания резултат. Вече съм убедена, че вълшебен начин за стопяване на килограми без йо-йо няма, както и няма вълшебни хапчета, чайчета или билки... Без диета и движение няма спасение! Важното е човек да не се опитва да се справи сам с проблема, а да потърси компетентна помощ!

Хайде успех на всички!

П.П.: Извинете ме за многословността!

# 4
  • Мнения: 516
Момичета,

радвам се,че се включихте    Hug    Hug    Hug

Daisi4ka,ще чакаме с голямо нетърпение отговор от теб.Между другото запитването как го направи?Дай ни иформация за свързване.

Сиска,аз останах с впечетлението ,че този метаболитограф би бил от голяма необходимост за хора със застрашаващо затлъстяване.Понякога ,някои хора пробват какво ли не за отслабване,но...не се получава.Може би точно там е разковничето - незнаем как да задвижим метаболизма си.Същото се отнася и за хора,които правят какво ли не да напълнеят поне мъничко,но...и те не успяват.

Пуснах я темата с надеждата да науча нещо повече и полезно.
Моля,имащите информация,споделете с нас !

# 5
  • Мнения: 138
Мамче абсолютно си права мила!!! Поне според мен апарата наистина върши такава работа и е точно за такива случаи!

Желая ви успех момичета и ви стискам палци!

# 6
  • Мнения: 1 454
mamce, търсих на google докторката и института, но нещо не ми отговарят и ще взема да се обадя... Sad

# 7
  • Мнения: 516
ОК -  ще чакаме информация,да видим за какво става въпрос и дали има полза от тази машинария  newsm78
Утре,когато се добера до компа ще ви напиша нови неща за метаболизма.
Трябва да ставам,че от вчера сутринта нямахме интернет и сега се борим кой да седне пред
  typeuu


  Приятна и лека вечер  !

# 8
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Мамче хайде здравей и тук... Хубава темичка си заформила...

Та моето мнение: Едно такова изследване би било добро (винаги съм ЗА с всичко свързано със здравето). Лично аз обаче бих си го направила, ако нищо друго не помогне. Под "нищо друго" имам предвид лекарска помощ от диетолог след направени изследвания... Омръзна ми от доценти и доктори, които ми дават разни диетки без изобщо да се поинтересуват от здравословното ми състояние... Не може да мен и на момиче 50 кг., и на момиче 150 кг. да се дава една и съща диета само с отговор на въпроса "вие нали сте здрава"... Та в момента съм се насочила към лекар, който със сигурност отключи моя метаболизъм и ме накара да тръгна на долу в килограмите. Това че аз правя отклонения (сериозни) от режима си не означава, че лекаря не е добър, а че и аз съм човек и просто по-бавно ще постигна желания резултат. Вече съм убедена, че вълшебен начин за стопяване на килограми без йо-йо няма, както и няма вълшебни хапчета, чайчета или билки... Без диета и движение няма спасение! Важното е човек да не се опитва да се справи сам с проблема, а да потърси компетентна помощ!

Хайде успех на всички!

П.П.: Извинете ме за многословността!

здравей Сиската
Би ли споделила, координати на лекаря от който си доволна? И аз съм ходила на много диетолози и какви ли не специалисти и при мен нещата много трудно стават да не кажа , че почти не стават (с отслабването).

# 9
  • Мнения: 138
cikoni виж в темата за д-р Ригов. Там има и мобилния му телефон. Наистина съм много доволна от него и вече няколко души запалих по неговия метод. Няма глад, няма броене и пресмятане... направо си е приятно... Успех и ти стискам палци!

# 10
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
благодаря Сиската! Успех и на теб в борбата с колограмите.

# 11
  • Мнения: 1 454
Какво да ви кажа...обадих се директно...и се свързах с някаква си Д-р Велкова тел.:943 24 33 директен телефон

Имало много чакащи за легла...те са "Клиника по терапия на вътрешните болести и диететика"...
нещо гнило имаше в цялата работа...трябва да се направят пълни кръвни и всякакви изследвания...само въпросния метаболитограф нямало да свърши работа...аз и обезних, че имам проблеми с метаболизма , а не с килограмите...общо взето дадох и да разбере, че не мога в клинична пътека да се вкарам и тя взе да  ми обеснява, как трябва да ида на място там...
тя щяла да ме види...'имало начини' да ме вкара, защото все пак сме здравно осигурени незнам-си-какво-си...
изследванията ще са 3 дни...за по няколко часа там- тават болничен лист и всичко, ама чвно ще ми иска пари на ръка - съответно не ми каза нищо по телефона...иначе изследването всичко щчло да излезе около 200 лв...

глупости...
никак не си падам по нерегламентирани неща, когато аз не съм инициатора...чуствам се прецакана в повечето случаи...
може би ще отида да я видя за какво става дума...ама...едва ли ще излезе нещо

 

# 12
  • Мнения: 516
Daisi4ka ,
кажи й на тая,че искаш само на метаболитографа - другите изследвания може и при личния.

Звънях преди минутка на тел.,но никой не ми отговори.

А , момичета ,да сте чули нещо за "Перфини"? Някакъв нов продукт,който възпрепятства усвояването на близо 1000 кал. от приетата храна.Дори в София имало
клуб "Перфини",в който членуват хора от хайлайфа-сп."Журнал за жената"бр.30/2007
Продавало се по аптеките

# 13
  • Мнения: 1 454
ми разстърсих се за Перфинито...супер звучи, ама никъде не пише дали са го пуснали в търг.мрежа или не...

иначе на едно място пише, че вносител са Голаш Фарма ООД - които се намират в Сепарева баня  newsm78

дано излезе нещо, ще питам директно в някоя аптека, ама те...ще ме изгледат само и това ще да е! Simple Smile
До утре

# 14
  • Мнения: 516
Да ти кажа ,мисля утре да отскоча до аптека" Ремедиум" при нас - да видя има ли го и на каква
цена.Иначе в предишни броеве на списанието пише,че е френски продукт,който не вреди на организма и отстранява мазнините и захарите преди да са преработени.

Е-ех,те това е за мен - да ям и да отслабна...ама от личния ми опит с такива "вълшебства",знам че...такова нещо нема-а-а

Общи условия

Активация на акаунт