Детето на дядото....

  • 2 330
  • 40
  •   1
Отговори
Какво ще се пада на внуците на мъжа бъдещото негово дете? newsm78 Тоест, ако вие вече имате деца, но баща ви(свекър ви) е решил да има още едно? Е, може и вие да искате да имате още едно дете, но ще ви се наложи да гледате своето или на мъжа си братче/сестриче... Как реагирате, какво правите, как се чувствате?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Би следвало да се пада леля/чичо или вуйна/вуйчо, в зависимост как точно наричат съответните хора брата/сестрата на родителя си.

# 2
  • Мнения: 2 197
A защо ти трябва да гледаш детето на "дядото"? След като е създал дете би трябвало да си го гледа - той или жената, която го роди. Така поставен въпроса е странен.

# 3
  • Мнения: 7 723
 
Би следвало да се пада леля/чичо или вуйна/вуйчо, в зависимост как точно наричат съответните хора брата/сестрата на родителя си.
Да, така е, въпреки, че ще е по- малко от децата ти....
...Как реагирате, какво правите, как се чувствате?
Така зададен въпроса ме навява на мисълта, че майката е друга, така ли е???

# 4
Ами да. Всъщност това дете няма да е от свекървата истинската, защото те са си разведени. Пък и не е на възраст да има деца Wink. А защо ще трябва да го гледаме.... ами ще се налага сигурно. А и бъдещият татко не е първа младост - на кого ще остане младата му булка и детето им? newsm78

# 5
  • Мнения: 524
Ами младата булка ще си го гледа, вие, ако искате ще и помагате. Родителите си носят отговорност за децата.

# 6
  • Мнения: 4 841
Какво те притеснява точно? Че един необвързан и по всяка вероятност финансово самостоятелен мъж иска да има дете? Или че имайки дете, дядото няма да има време да обръща внимание на внуците си? Или че това намалява относителния дял на наследство, което мъжа ти ще получи? Или че като се спомине детето му ще остане сираче на невръстна възраст?

Защото така поставена, темата смърди на яд и злоба отвсякъде, да ме прощаваш.

# 7
Какво те притеснява точно? Че един необвързан и по всяка вероятност финансово самостоятелен мъж иска да има дете? Или че имайки дете, дядото няма да има време да обръща внимание на внуците си? Или че това намалява относителния дял на наследство, което мъжа ти ще получи? Или че като се спомине детето му ще остане сираче на невръстна възраст?

Защото така поставена, темата смърди на яд и злоба отвсякъде, да ме прощаваш.
Не, не е злоба, нито яд. Просто недоумение. Това е! И е трудно за асимилиране. Чичо/леля с 11 години по-малко от племенниците си. Татко на почти 60... Батковци на по 35.... Чудно, нали?
 
Ако беше се случило в твоята къща - как щеше да реагираш? Това ми е въпроса. Затова е пусната темата.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Не разбирам, гостенче, какъв ти е проблема? Аз на твое място ще се погрижа за моето семейство, което включва мен, мъжът ми и детето (децата) които съм родила (или осиновила). Толкова е просто.  Grinning
Щом свекър ти (правилно ли разбрах?) има акъл и мерак за дете-да му се ражда и да си го гледа. Не виждам ти какви задължения имаш към дете, което си има баща и майка.
Отделен е въпроса как ще се почувства някой, ако на 35 години му се роди братче или сестриче.  Grinning

# 9
  • Мнения: 1 425
...Щом свекър ти (правилно ли разбрах?) има акъл и мерак за дете-да му се ражда и да си го гледа. Не виждам ти какви задължения имаш към дете, което си има баща и майка.
Peace

# 10
  • Мнения: 920
Аз имам познат на когото детето и новото братче са на едни години
естесвено всеки си гледа децата
откуде накуде ще си длъжна да гледаш неговите деца
нали си  има млада майка?

# 11
  • Мнения: 4 841
Ако беше се случило в твоята къща - как щеше да реагираш? Това ми е въпроса. Затова е пусната темата.

Само бих се радвала, ако свекър ми е здрав, бодър и с достатъчно добро самочувствие, за да създава ново семейство, вместо да стовари грижите и проблемите си върху нас и да ни е в тежест (каквито десетки теми има из този форум). Така че аз не виждам нищо чудно. Познавам много хора с подобни разлики. Мой близък приятел, който има дъщеря на 21 години, в момента има и бебче на месец. Какво да направи човека, да легне да умира, защото децата му са порастнали? Всеки има право на шанс за ново начало.

# 12
  • Мнения: 1 172
Не, не е злоба, нито яд. Просто недоумение. Това е! И е трудно за асимилиране. Чичо/леля с 11 години по-малко от племенниците си. Татко на почти 60... Батковци на по 35.... Чудно, нали?
 
Ако беше се случило в твоята къща - как щеше да реагираш? Това ми е въпроса. Затова е пусната темата.

Кое по-точно ти е трудно за асимилиране? Няма ти да имаш баща на почти 60. Няма ти да гледаш чуждо дете, при положение че то си има и баща, и млада майка.
И какво като се случва в твойта къща? Страх те е от мнението на комшиите ли?

Единственото, което би ме притеснило е "баща на почти 60".  Останалите изредени разлики за съществени само за много ограничените хора, според мен. Аз не се вълнувам детето ми какви лели и чичовци има  и ще има.  И не виждам с какво появата на това дете ви пречи да създадете свое. Как точно вашето семейно планиране зависи от семейното планиране на свекър ти?

# 13
  • Мнения: 1 426
Какво чудо стана
с мене и с баща ми.
Преди три години
умира майка ми.
Тате вдовец стана,
а пък аз сираче.
И във нашта къща
тръгна друго яче.
Двамата със тате
станахме бекяри.
Няма кой да пере,
кой чорба да свари...
И ме принудиха
близката родичка
аз да се оженя
за една вдовичка.
Моята вдовичка,
що ми тя доведе,
що е то да знае
да тъче и преде:
дъщеря красива,
стройна като мене,
двадесет годишна,
само за женене.
Това чудо стана
по грешка на баща ми:
тайно се залюбил
той със дъщеря ми.
Не мина се и време
и тя му пристана
и така на мене
тате зет ми стана.
Не мина се година,
роди им се детенце
и това детенце
и то род си има:
мене брат се пада,
на баща ми - внуче.
И родата наша
почна да се суче.
Сега татко има
седем дечурлига.
Моята вдовичка
роди две - и стига.
Мойте са им лели,
те пък са ми братя,
и си объркахме
с татко ми родата!

# 14
  • София
  • Мнения: 109
стихотворението е велико

Общи условия

Активация на акаунт