договор, сключен при даване на жилище под наем

  • 13 043
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 591
Предстои ми да дам апартамент под наем.Трябва да сключа договор с наемателите.Въпросът ми е какви точки да бъдат влючени и как точно да ги формулирам?

# 1
  • Мнения: 765
Пишеш къде е жилището , колко квадрата , обзаведено ли е , за какъв срок , колко е депозита , в какъв случай ще бъде или няма да бъде върнат , какво предизвестие за напускане искаш , евентуални щети кой ще ги поема , повреди кой ще поема , размера на наема , на кое число ще се плаща , дата , подпис и айде !  Grinning

# 2
  • Мнения: 2 100
Пишеш къде е жилището , колко квадрата , обзаведено ли е , за какъв срок , колко е депозита , в какъв случай ще бъде или няма да бъде върнат , какво предизвестие за напускане искаш , евентуални щети кой ще ги поема , повреди кой ще поема , размера на наема , на кое число ще се плаща , дата , подпис и айде !  Grinning
колко лесно звучи написано от теб Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 978
Имам бланка, мога да ти я метна, ако искаш Peace

# 4
  • Мнения: 6 029
напиши в гугъл, той всичко знае.. веднага ще ти намери бланки.

# 5
  • Мнения: 84
Можеш да добавиш при какво закъснение с плащането на наема трябва да напуснат, също така и че всички промени трябва да бъдат одобрени от теб в писмен вид (да не се окаже, че ти искат пари, защото са си сменили вратата да речем, а ти хабер си нямаш за тази работа), както и да уточните кой плаща данък "смет". Редно е да бъде платен от наемателя, особено ако наемателят е фирма, номерът минава. Сложи си и клауза за преразглеждане на наема веднъж годишно, или на две години.

# 6
# 7
  • Мнения: 5 591
Благодаря на всички ,които ми дадохте инфо!И да попитам само:трябва ли да е нотариално заверен договора?

# 8
  • Мнения: 6 029
Благодаря на всички ,които ми дадохте инфо!И да попитам само:трябва ли да е нотариално заверен договора?

не, подписите и данните ви са напълно достатъчни!

# 9
  • София
  • Мнения: 375
Благодаря на всички ,които ми дадохте инфо!И да попитам само:трябва ли да е нотариално заверен договора?

не е задължително, договора има тежест и само с подпис

# 10
  • Мнения: 4 111
Ние сме наематели на жилище в Гърция и договора се заверяваше, но не знам в общината ли или при нотариус, хазяинът имаше тази грижа, но това вас не ви касае в случая.
Исках да кажа да бъдете внимателни като се прави опис на жилището и ако има нещо, което ще ви пречи, не ви харесва и няма да ползвате - кажете му да си го вземе.

# 11
  • Мнения: 84
Наемателят има интерес договорът да е нот. заверен и вписан - така дори и да продадеш жилището, пак ще остане в сила. За наемодателя няма особена полза, да не кажа - никаква.

Последна редакция: вт, 31 юли 2007, 15:49 от iguanna

# 12
  • София
  • Мнения: 752
Предстои ми да дам апартамент под наем.Трябва да сключа договор с наемателите.Въпросът ми е какви точки да бъдат влючени и как точно да ги формулирам?

Ако исккаш ми изпрати мейла си на лични и ще ти изпратя бланка от агенция която се занимава с наеми и т.н. и приемопредавателния протокол който аз прикачвам към договорът. Аз лично описвам показанията на водомери, електромери, топломери (само това е при нас). Това го правя с цел да няма прецакани. За да обясня какво имам впредвид ще ти разкажа на мен какво ми се случи при покупка на жилище:

Уж всички сметки за водата бяха платени и след няколко месеца исках да сменя водомерите оказа се, че всички сметки са платени но предните собственици никога не са давали актуални показания на водомерите (тези за които обикалят от Софийска вода на няколко месеца) а сметките винаги са ги пускали на някаква база и когато аз засякох водомерите се оказа че трябва да платя около 120 лв. вода която не съм ползвала (т.е. според мен не трябва да се гледат само до кога са платени сметките а и какви показания има на тези сметки)

Дано горе долу сте ме разбрали...

Последна редакция: вт, 31 юли 2007, 15:20 от nadezhda

# 13
  • Мнения: 2 978
На  мен ми казаха, че ако не е нотариално заверен - при евентуален проблем, подписите са нищо!

# 14
  • Мнения: 6 029
На  мен ми казаха, че ако не е нотариално заверен - при евентуален проблем, подписите са нищо!

о нищо подобно, чети ЗЗД:)

Общи условия

Активация на акаунт