За връщането към предишния начин на живот...

  • 1 177
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Здравейте мами, моят син е на 8 месеца, а на мен ми престои връщане на работа след месец и половина. Поела съм ангажимент към работодателя си, който винаги е бил изключително коректен към мен и смятам да го изпълня. Освен това харесвам работата си. Но все по-често в сърцето ми започва да се прокрадва чувство за вина и може би типичната за много майки мисъл - никой не може да го гледа, както аз...  Налага ми се да ползвам детегледачка и това още повече ме притеснява. Какъв е вашият опит с детегледачките? Ще съм много благодарна на всички, които отговорят. А също и как се справяхте първите месеци, в които се откъснахте от децата си.

# 1
аз се върнах на работа, когато детето ми беШе на седем месеца
утре се връЩа моя колежка с дете на 4 месеца
тук най_много можеШ да си останеШ в къЩи докато детето ти стане на 9 месеца
това е положението, приема се за нормално и толкова

не знам какво друго да ти кажа, като по4неШ работа и видиШ, 4е
 вси4ко е ОК, Ще се успокоиШ

# 2
  • Мнения: 193
Да, така е, най-странното е, че преди да забременея, а и докато бюх бремена, бях убедена, че ще се върна едва ли не на третия месец  Simple Smile Но все пак ми е ужасно мъчно.

# 3
Да, така е, най-странното е, че преди да забременея, а и докато бюх бремена, бях убедена, че ще се върна едва ли не на третия месец  Simple Smile Но все пак ми е ужасно мъчно.

не сте се познавали оЩе  Wink

помисли си със какъв кеф Ще се прибираШ ве4ер да играШ с беб4о
натрупва се умора, но парадоксално в работата съм много по_организирана и по не ми пука за някои неЩа, та в крайна сметка се справям по_добре и от преди

# 4
  • Мнения: 842
Разбирам те какво ти е. И на мен след известно време ми предстои да се върна на работа и направо се ужасявам от мисълта как ще си оставя детето, кой ще го гледа, добре ли ще го гледа и ей такива. Направо не ми се мисли.  Shocked

# 5
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Нормално е да ти е притеснено, а и да изпитваш огризения. Тези неща постепенно ще отшумят. Щом се чувстваш удовлетворена от работата си това ще е плюс и в общуването с детето. За детегледачките намям опит - само ще кажа, че е добре да потърсиш от по-рано, за да можеш известно време да прекараш с нея и бебето и да не е голям шокът от раздялата с мама за него.

# 6
  • Мнения: 4 111
Отваряй си добре очите при избора на детегледачка. Аз съм се наплашила и предпочитам да го гледа някоя баба с риск да го разглези, да му даде бисквити и т.н.

# 7
  • Мнения: 193
Незнам за какво да следя? Как бих могла да преценя дали детегледачката го гледа добре, като той не може да говори.  Cry Sad

# 8
  • Мнения: 1 671
Е, не тръгвай с предубеждение. Детегледачките не са непременно лоши, безхаберни и отбиващи номер.
Напротив. Поставяш своите условия за начина, по който искаш да се гледа детето, и следиш да се спазват.
А резултатите ще ги усетиш много бързо - самото дете ще ти ги подскаже.

# 9
  • Мнения: 4 111
Ако знаех за какво да следиш щях да напиша в предния пост. Аз лично се страхувам и не бих наела детегледачка.

# 10
  • Мнения: 1 045
Лично моето мнение е , че е най-добре детето да си е при майката до 2 години  Rolling Eyes И на мен много ми се иска да се върна на работа и страшно ми липсва динамиката с която преди бях натоварена но съм решила следващите 2-3 години да отделя на децата си  Heart Eyes И без това цял живот ще работя  Laughing

# 11
  • Мнения: 3 478
Притесненията винаги ще ги имаш, освен ако не си паснете с гледачката страшно много и можеш да и се довериш на 100%, но и за това трябва време. При нас раздялата беше много рано ( на 6 седмици) и се понесе много добре и от двете страни. Естествено че и до ден днешен ме гризе това, че не аз съм с нея, но така е по някога, не всички можем да си седим у дома. Дечицата свикват, за това няма какво да се притесняваш, дано само случиш на добра жена.

За какво да следиш: аз най-вече за малтретиране ( синини по тялото) че тук се бях наплашила от такива новини по ТВ. Сега вече не го правя, като свикнеш веднъж е много по -лесно. Дадох списък в началото какво може и какво не може да се прави. Питам въпроси ако имам съмнения. Всеки ден гледачката ми дава списък с това какво и в колко е яла и пила дребната, колко мръсни пампи е имала и такива от сорта. Притесняваш я по тела когато решиш и разпитваш какво става и как вървят нещата, за да знае че ще има контрол. И това вече не правя. Определено има какво още да изисквам, но са дребни неща и за тях съм готова да си затворя очите. Като цяло съм доволна. Много помага да познаваш жената поне малко.

# 12
  • Мнения: 497
Ох, и аз сега си мисля че ще се гледаме до годинката и после на работа, но "още не сме се запознали"  Wink, та ще видим, но и аз съм поела ангажиемнт на работа да се върна по-бързо, та ще му мисля живот и здраве вчико да е наред.

# 13
  • Мнения: 4 111
Да добавя - наблюдавай реакцията на детето като я види - дали плаче, дали се радва.

# 14
  • Мнения: 804
Когато си взехме кученцето миналата година тръгвах по-късно за работа и се прибирах по-рано. Просто не издържах. Представям си как ще е с бебчо когато се появи, но за жалост и аз ще трябва да се върна по-бързо на работа. От друга страна като контактувам с колеги от други държави се оказва, че там никой не може да стой като тук по 2 години майчинство. Дори си нямат и по 9 месеца, да не говорим за 45 дни преди раждането. Но там социалните им програми за отглеждане на бебета в ясли са много по-добри.

Общи условия

Активация на акаунт