Домашни пюрета за морето?

  • 1 189
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Предварително се извинявам, ако темата вече е обсъждана, но нищо не намерих Rolling Eyes. Скоро заминаваме на море и ми се иска да й приготвя домашни пюрета за там (купешките нещо не ги долюбваме много). Въпросът ми е ако направя зеленчукови и месни пюренца и ги стерилизирам за 10-15 мин. за колко време максимум ще издържат като ги държа в хладилник (особено месните). Няма да са в хладилник само от вкъщи до морето. Става ли да ги стерилизирам в бурканчетата от лютеница "Първомайско хоро" - имаме ги много, че често с татито си хапваме  Laughing
Ами това ми е питанката. Благодаря  Hug

# 1
  • Мнения: 887
Стерилизирани могат да се съхранят дори и да не са в хладилник.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 368
За пюретата с месо трябва да знаеш,че се стерилизират около 2 часа,в противен случай ще се развалят.Казвам го от опит.А за зеленчуците няма проблем,15 минутна стерилизация е достатъчна.

# 3
  • Мнения: 814
вие сте много смели. аз много се плаша от домашна стерилизация, особено на месо, защото то придобива един особен вид Rolling Eyes. какви капачки се използват за стерилизацията - от тези на винт или от другите ?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 368
вие сте много смели. аз много се плаша от домашна стерилизация, особено на месо, защото то придобива един особен вид Rolling Eyes. какви капачки се използват за стерилизацията - от тези на винт или от другите ?
До сега винаги съм ползвала от тези на винт.

# 5
  • София
  • Мнения: 15 198
По-добре ги дръж в хладилник. Така ще изкарат поне месец. На мен ми се е случвало буркани, държани на топло място, да бомбират.
Аз съм стерилизирала и месните пюрета по 10-15 минути. 2 часа никога не ми се е налагало да ги варя.  Rolling Eyes

# 6
не бих правила подобни експерименти  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 144
За пюретата с месо трябва да знаеш,че се стерилизират около 2 часа,в противен случай ще се развалят.Казвам го от опит.А за зеленчуците няма проблем,15 минутна стерилизация е достатъчна.
Peace

# 8
  • Мнения: 2 039
не бих правила подобни експерименти  Rolling Eyes
Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 580
За пюретата с месо трябва да знаеш,че се стерилизират около 2 часа,в противен случай ще се развалят.Казвам го от опит.А за зеленчуците няма проблем,15 минутна стерилизация е достатъчна.
Peace
но бих ползвала готови

# 10
  • Мнения: 388
слагате ли масло, захар при пюретата когато са за стерилизация?

# 11
  • Мнения: 707
От кухнята ядете ли?
ЗаЩо не провериШ в нета дали няма такава там, където Ще почивате и да вzимаШ от кухнята до като сте там, Щом недолюбвате купеШките?
А другият вариант е, да транспортираШ домаШните пюрета в хладилна чанта.

# 12
  • Мнения: 45
От кухнята ядете ли?
ЗаЩо не провериШ в нета дали няма такава там, където Ще почивате и да вzимаШ от кухнята до като сте там, Щом недолюбвате купеШките?
А другият вариант е, да транспортираШ домаШните пюрета в хладилна чанта.
Все още не ядеме от кухнята. Не се бях сетила за такъв вариант  Simple Smile

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Ако идвате във Варна, тук първа група се води от 6-и месец на детето.
Ако си захранила и няма алергии, направо го запиши на кухня.

# 14
  • Мнения: 5 183
не бих правила подобни експерименти  Rolling Eyes

И аз

Общи условия

Активация на акаунт