Аборт в напреднала бременност?

  • 11 763
  • 71
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
Здравейте момичета
незнам дали темата ми е за тук,но се надявамда получа малко помощ от вас.
Става въпрос за това,че сега съм в 16г.с и съм болна от варицела.Лекарите казват ,че след много изследвания които трябва да направим след инкобационния период може да се наложи да се махне бебето( в случай че има увреждане)
Моля се всеки ден да не се стигне до там,но не е изключено.Тогава ще съмкъм 20г.с и днес разбрах,че аборта ще е един вид предизвикано раждане.Направо изпаднах в ужас.
Моля ви споделете,знаете ли как се прави аборт в този етап през бременстта?

# 1
  • Мнения: 89
Предизвиква се раждане със системи окситоцин......И след раждането се прави кюртаж...
Надявам се да не преживееш този кошмар!Стискам ти палци!

# 2
  • Мнения: 7 110
Когато аз бях  бременна, в отчетната ни тема пишеше и жена, която мина през целия ад на страховете ще има ли шанс бебчето й или не. Някакъв вид шарка  беше източникът на тревогата й. Накрая изходът беше добър и момченцето й през октомври ще стане на 2 годинки.   bouquet
Но не всички имат това щастие, за съжаление.  Sad
Все пак понякога изборът е предизвестен при вероятността на детенце с тежки увреждания, чийто живот ще бъде страдание.  Cry
Желая ти най-добрия възможен изход.  Praynig  bouquet
 

# 3
  • Мнения: 393
 newsm17Стискам палци всичко да е наред и да не се налага прекъсване.... no

# 4
  • София
  • Мнения: 3 688
Всички около мен се надяват на най-доброто,тоест бебето да е добре.Питах ви защото ако сега се решим на аборт мисля,че ще го направят без да съм в съзнание,а ако преживея цялото чакане по изследвания,разправии,ходене по лекари после ще е късно и ще трябва да се предизвика "раждане".
Знаете ли колко време продължава това ужасно нещо-абортът,аз в съзнание ли съм,упойки и всякакви такива неща ползват ли се?И мога ли да си тръгва веднага след това или ще трябва да лежа в болноца.
Знам че има шанс бебето да е добре,но само мисълта ,че трябва да преживея това нечовешко действие в по-напреднала бременност страшно ме плаши и мисля че ще съм по-сколнна да приключа висчко сега:(

# 5
  • Мнения: 89
Мили4ка ,мен първият път като бях в 17 седмица ,пак ми предизвикаха раждане със системи....,хем плода беше развит за 14 седмица,но не искаха да рискуват само с кюртаж,незнам защо.А ина4е самото раждане си в съзнание,а кюртажа под упойка.
Така ,4е не мисля 4е ще е по-разли4но. Tired

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
не съм преживяла
но в ще си в съзнание
всичко е като при напълно нормално раждане - нищо различно освен товва че прочетох за кюртаж, което ми е странно но може би на този етап не може да се изчисти матката
ти как роди първото? ако ъсс секцио - ще ти разкажа, но иначе ако си родила - значи ще ти е ясно какво е нормалтното раждане... е това е същото и като усещане, само при теб би трябвало ако тръгне да стане много бързо заради близката разлика между децата

аз на твое място също бих се замислила за по-ранно...но пък после цял живот ще мислиш -ами ако.....

# 7
  • София
  • Мнения: 3 123
силно стискам палци бебчо да е здрав и да не ти се налага да преживяваш аборт!
 Когато на мен ми предизвикаха аборт(20 г.с. с близнаци) имаше едно момиче в 15г.с.-при нея също беше със системи.На мен ми сложиха и така наречения "балон катетър",което не е никак приятно,но физическата болка се прежива.

# 8
  • Мнения: 3 166
Предизвиква се раждане със системи окситоцин......И след раждането се прави кюртаж...
Надявам се да не преживееш този кошмар!Стискам ти палци!

Последният път при мен беше точно в 20г.с. Пуснаха ми система окситоцин, за да получа разкритие. След раждането павиха кюртаж под пълна упойка. Прави се, защото както катнадийн е казала матката не може сама да се изчисти добре поради факта, че е в така ранна седмица.

Искрено се надявам да не стигнеш до там! Дай Боже всичко с бебо да е наред!

# 9
  • София
  • Мнения: 3 123
забравих да пиша,че щом става въпрос за варицела,не мисля че ще имаш проблем.До колко знам,страшна е рубеолата.

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
мислих и ...знаеш ли може би почакай
иначе не знам кака ще се справиш с подозренията дали пък не си убила здраво бебе
имам наблюдение тук над съфорумки взели такива решения...и това чувство е ужасно
болката от раждане и аборт се забравя, но болката о трешението винаги остава, а акоо не си убедена, че си права да направиш аборта - това ще те побърка след време...
знам ли то съвет на чужд гръб не можеш да дадеш, но просто исках да споделя наблюдението си....
2 до 3 седмици спрямо седмицата в която си...не е чак такава разлика..

# 11
  • Мнения: 2 401
Искрено се надявам да не се налага да преживееш това.  Не съм вярваща, но  Praynig.
Процедурата е  предизвикано раждане+кюртаж. Първото в съзнание, второто под упойка.  Аз бях  23 г.с., също преживях балона...  В стаята ми имаше момиче, което го мина физически много леко.
Относно подозренията, дали, ако  - винаги ще ги има, винаги.  Sad
Дано бебчето да е добре, стискам палци.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 688
Благодаря ви момичета за отговорите.Сега поне знам какво най-лошо може да ми се случи.От прочетенето тук разбирам,че най-добре е да изчакам всички изследвания и после каквото има да става.
Много ме плаши как психически ще преживея това предизвикано раждане,още повече ,че няма и да е безболезнено.Честно казано се надявах процедурата д амине бързо ,да полежа малко ид а се прибера вкъщи,а това което разказвате не ми се иска да е истина:(
Момичета много съжалявамза загубата ви,много сте силни щом сте го прежиивяли и имате сили да говорите за това,благодаря ви за окуражаващите думи,молим се всичко да е наред.....

# 13
  • Разград-София
  • Мнения: 273
slan4ogled  Hug надявам се да не се стига до лош край.Ще се моля за теб!


Искам само да вметна ,че братовчедками беше бременна в петия месец като се разболя от жълтеница  #Crazy Полежа в болницата под карантина и на лечение излекуваха и жълтеницата и после си роди здраво момче  .... Вече е на 5 години и нищо му няма .

Надявам се че и при теб нещата ще се развият благополучно .
Прегрътки  Hug  и моляте пиши какво става и как си  Heart Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 3 688
Знам ,че има шанс всичко да е наред,но не спирам да мисля само за най-лошото:(

Общи условия

Активация на акаунт